Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 06.01.2005, 20:51
nature76
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava mattadox

Pozdrav!

ORF1 je totalno neuporaben. Tenutno sem 1 minuto gledal (beri snemal) kockice v Leathal weapon 3, ki je btw. spet predvajan v xy formatu (logotipa se ne vidi...bla bla).

1. Mi lahko nekdo svetuje, kako pridem do nastavitev za apreminjanje aspect ratia?
Vzemi kabel ven iz Aminota; stisni Menu, pod TV settings nastavi letterbox ali widescreen (odvisno od TV-ja), shrani nastavitve in to je to.
Odgovorite s citatom
Staro 06.01.2005, 21:33
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto

Citat:

Pozdrav!

ORF1 je totalno neuporaben. Tenutno sem 1 minuto gledal (beri snemal) kockice v Leathal weapon 3, ki je btw. spet predvajan v xy formatu (logotipa se ne vidi...bla bla).

1. Mi lahko nekdo svetuje, kako pridem do nastavitev za apreminjanje aspect ratia?

2. Na kakšen način lahko reklamiram račun za sh:i:t:y quality storitev, kot je Siol TV?

3. Pozna kdo kakšnega free web space providerja, ki omogoča upload datotek velikih do 10 mega? Pripravljam zbirko posnetkov (oz. imam že pripravljeno)nekvalitetnega oddajanja SiolTv v preteklih 2 mesecih. Več ali manj so kockice, kockice in spet kockice, nedelovanje določenega programa ipd. Posnetke sem pripravil s kamero in so v avi formatu.

Lep pozdrav!

PS. Nad siolom, kot ponudnikom SiolTV sem že obupal, ker pa nimam druge možnosti spremljanja tv programov (no satelitska je alternativa, a sem jo zamenjal s sioltv) jo pač uporabljam. Še vedno mislim, da je Siol dolžen zagotoviti ustrezno kvaliteto storitve. Na pobudo predstavnice urada za varstvo potrošnikov sedaj zbiram dokazni material.

Kako se o vse skupaj razpletlo bomo še videli.

LP Matt

<----***@@@@@***---->
Standard ADSL omogoča kar omogoča. Ponudnik prenosa je Telekom. Siol je le ponudnik storitve. Marsikdo ima pač smolo in je od centrale predaleč ali pa je bila njegova parica pred desetletji postavljena na udarniški način; beri nestrokovno in so izgube zato še večje. Izgube so ponekod večje ponekod manjše. Če mal preberskaš forum so se nerešljivi problemi pojavli tud le nekaj 100 m od centrale.

Ko berem takele stvari mi zmer pride na misel štorija, ko eden od vodilnih mož ponudnika storitve v Veliki Britaniji ni mogu uporabit širokopasovne povezave, ker je bila njegova hiša priklopljena po daljši poti kot sosedova, kjer je vse delovalo 100%. Ne spomnim pa se več za kter način xDSL je šlo.

Siol bi se lahko bolj prijazno obnašal do uporabnikaov. Lahko bi uporabnikom katerim meritev ne pokaže zmožnosti polne teoretične propustnosti povezave omogočil začasno brezplačno testiranje...

Marsikaj se da zoptimizirat a mim fizikalnih omejitev se ne da. Če ti ne uspejo spravit v tebi sprejemljivo kakovost ti ne preostane druzga kot da odjaviš.

Zbiranje nekakšnih dokazov vklučevanje Zveze potrošnikov itd. je po mojem mnenju v tem primeru bedarija. Glede reklamacije računa pa ne boš prvi. Marsikje se storitev žal ne izide.

Kockice poznamo zato se ti ni treba trudit na server postavljat.
Odgovorite s citatom
Staro 06.01.2005, 23:37
kokrsiol
Guest
Privzeto

Kva se dogaja dons, zdejle, 23.15 ~ pa mal prejle: NI:
- HRT2,
- ZDF,
- 3SAT,
- MDR,
- NDR,
- VH1,
- VH1 classic,
- MTV1,
- MTV1 hits,
- MTV base,
- RAI2,
- TOP chanel, pa še kak vmes zgine pa pride. Menda ni kdo smrekco podirov, pa naredu kreš???

Pred istočasno uporabo, uspavalnih in odvajalnih tablet, se posvetujte z zdravnikom!!
Odgovorite s citatom
Staro 07.01.2005, 19:40
mattadox Uporabnik mattadox ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2004
Sporočila: 17
Privzeto

[/quote]
Standard ADSL omogoča kar omogoča. Ponudnik prenosa je Telekom. Siol je le ponudnik storitve. Marsikdo ima pač smolo in je od centrale predaleč ali pa je bila njegova parica pred desetletji postavljena na udarniški način; beri nestrokovno in so izgube zato še večje. Izgube so ponekod večje ponekod manjše. Če mal preberskaš forum so se nerešljivi problemi pojavli tud le nekaj 100 m od centrale.

Ko berem takele stvari mi zmer pride na misel štorija, ko eden od vodilnih mož ponudnika storitve v Veliki Britaniji ni mogu uporabit širokopasovne povezave, ker je bila njegova hiša priklopljena po daljši poti kot sosedova, kjer je vse delovalo 100%. Ne spomnim pa se več za kter način xDSL je šlo.

Siol bi se lahko bolj prijazno obnašal do uporabnikaov. Lahko bi uporabnikom katerim meritev ne pokaže zmožnosti polne teoretične propustnosti povezave omogočil začasno brezplačno testiranje...

Marsikaj se da zoptimizirat a mim fizikalnih omejitev se ne da. Če ti ne uspejo spravit v tebi sprejemljivo kakovost ti ne preostane druzga kot da odjaviš.

Zbiranje nekakšnih dokazov vklučevanje Zveze potrošnikov itd. je po mojem mnenju v tem primeru bedarija. Glede reklamacije računa pa ne boš prvi. Marsikje se storitev žal ne izide.

Kockice poznamo zato se ti ni treba trudit na server postavljat.
[/quote]

Vse, kar si napisal je lepo in prav. S siol & telekomom sem imel že ničkoliko problemov- tudi s šlampasto izvedenim priključkom pred 15 leti, ko so eno parico nekako razdelili na tri priključke (tri osamljene hiše). Po prerekanjih za pridobitev SIOL ADSL so izvedli meritve in potegnili čisto nov vod, tako, da se na to ne morejo zgovarjati (to potrjujejo meritve).

Kar se tiče "bedarije" glede Zveze potrošnoikov, bomo še videli, če je res bedarija. Za Siolovce je zagotovo, ne vem pa kako je z uporabniki.

Kar pa se kockic tiče, sem PREPRIČAN, da jih uporabniki poznaMO. Zadevo bom postavil predvsem zaradi uporabnikov (in ostalih "bodočih" providerjev), ki se za storitev še odločajo. Naj vidijo, kaj jih (lahko) čaka.

LP.

Če ne gre zlepa, vzemi večjo macolo!

<----***@@@@@***---->
Odgovorite s citatom
Staro 07.01.2005, 19:50
Sadarj79 Uporabnik Sadarj79 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Sadarj79
Član od: Jul 2003
Sporočila: 0
Privzeto

Ti si iz Ivančne rajt?
No koker jaz vem je tam kvaliteta Siol TV porazna. Jaz sem tudi iz tam pa sem Siol TV že zdavnaj odslovil. Kockice neprestano. So bli pri meni tudi ljudje s Telekoma pa niso vedli kaj storit. Linija pa naj bi bila "kao" idealna. ***em jim idelna, če mi pa nič ni delalo tako kot bi moralo. Sem pa drugače čisto blizu centrale.
Če bo ozunaj kmalu kakšen ADSL2+ se spet naročimo na Siol TV prej ne.
Kokice sem celo posnel na kamero samo nisem imel prostora, da bi filmčke kam dal. Zdaj jih pa tudi nimam več...
Odgovorite s citatom
Staro 08.01.2005, 19:24
grekom Uporabnik grekom ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2004
Sporočila: 9
Privzeto

Hmmm,

ne vme kje so admiistratorji strani:question::question:

Se pa prostovoljno javljam, da mi date novi testni modem na testiranje, da vidim, ce bo kaj pomagalo......

Redno gledam Avstrija 1, PRO 7 in SAT1.... Vsi nasteti kanali so potencialni kandidati za kockice.... Se posebej TvTotal na PRO7 vsak vecer med pon in cetrtkom.... Steka sto na uro.

L.P. GreKom

Pod Pohorjem je lepo.
Odgovorite s citatom
Staro 08.01.2005, 20:22
kitl Uporabnik kitl ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce kitl
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.155
Privzeto

Najbolje bi bilo da se Siol TV preimenuje v Kocka TV:D

LP, Kitl
Odgovorite s citatom
Staro 10.01.2005, 01:45
kokrsiol
Guest
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava nature76

Citat:

Pozdrav!

Vzemi kabel ven iz Aminota; stisni Menu, pod TV settings nastavi letterbox ali widescreen (odvisno od TV-ja), shrani nastavitve in to je to.
Niti najmanše razlike ni!!!, med obema nastavitvama. Preizkušeno: 08.01.05 TV je Sony KV-32CS76E

Pred istočasno uporabo, uspavalnih in odvajalnih tablet, se posvetujte z zdravnikom!!
Odgovorite s citatom
Staro 10.01.2005, 17:08
nature76
Guest
Privzeto

Še vedno ne delajo TV Koper, Pristina in EWTN. Escales je brez zvoka, Animaux izpada na vsake dve minuti!
Odgovorite s citatom
Staro 14.01.2005, 18:17
vegave
Guest
Privzeto

-meni pa se pojavljajo kockice na programu ORF1,BK TV,RTS,
-namesto HRT3 pa nimam nič novega
- ali so kakšne posodobitve?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
channel, dela, dolocenega, history, hrt, info, kabelski, nedelovanja, nedelovanje, pink, programa, siol, sip, spremljanjem, tedn, težava, tvzvok, že

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:32.