Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Kultura in literarni kotiček

Kultura in literarni kotiček prireditve, dosežki, novosti, knjige, pesmi, literatura ...

Orodja za teme
Staro 29.08.2005, 17:43
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava iri

Mah, to je samo večina teh pop avtobiografij, kar pa ne pomeni, da so vse avtobiografije iste in da so nastale iz istih vzgibov.

----------------------------
Gravity makes the heart grow fonder.
katerih pa npr. ?

<h6> lepe ženske so kot ustvarjene za moške brez domišljije ...</h6>
Staro 29.08.2005, 18:54
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

men je bla od churchilla ful vsec...sploh pa o seb pise, kot da je bil mal zabit (sploh v otrostvu)

Sköt dig själv och skit i andra.
Staro 29.08.2005, 22:52
iri Uporabnik iri ni prijavljen
Moderator
Prikazne slike uporabnika/ce iri
Član od: Mar 2004
Naslov: barrel of a gun
Sporočila: 14.338
Privzeto

No, evo ena, ki je všeč Lady.

Jst priznam, da bolj redko berem avtobiografije ali biografije, zato se niti ne bom trudila zdej na silo najti eno (samo zato, da baje dokažem nekaj), ki ustreza temu, da ima človek dejansko nekaj za povedati, ne pa samo oglaševati svojo lastno pomembnost. Ampak vseeno sem čisto prepričana, da take knjige obstajajo.

Sem pa ravno danes pomislila, da bi z veseljem brala biografijo, še najraje avtobiografijo od Jessice Lange, ker se mi je zdela zelo zanimiva že samo v enem kratkem prispevku na zadnji strani današnjega Dela in ima pomoje še dosti stvari za povedati, ki bi se meni zdele zanimive.

Staro 30.08.2005, 01:08
kuenzang
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava iri

Bi rekla, da se pisanje knjig v Sloveniji splača le, če si Desa Muck, Drago Jančar ali Möderndorfer.

Pravzaprav lahko druga dva mirno izkljucis. Financna kraljica slo literature je Desa Muck, ki je premagala (v boju za knjiznicno nadomestilo) Daneta Zajca in ostale pritlikavcke. Ce vas zanimajo podrobnosti, vabljeni na cobiss.

Po drugi strani pa: ce pises za zasluzek - zakaj raje ne pises v anglescini (aha: pogoj za uspeh je tu se - imeti dovolj denarja za menedzerja, mogoce seksapilnost in se kaj drugega.)
Staro 30.08.2005, 10:55
ozayrus Uporabnik ozayrus ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce ozayrus
Član od: Sep 2001
Naslov: Looking for Vivid studio
Sporočila: 700
Privzeto

če se bo splačal, al pa če se ne bo. vse je odvisno, kako je knjiga napisana. če bo pritegnila bralca-e, se mi zdi, da je že delen uspeh. nemoreš mislit, da bo knjiga vsem všeč. če je vsaj enemu --&gt; da vsaj eden razume, kaj želiš povedat, mu je všeč koncept. potem si verjetno že dosegel-la svoje. itak če bo dobra, jo bodo prvedli še v druge jezike.

glede Dese M. pa mislim, da je uspeh doživela zato, ker je pisala knjige za mladino, z mladinsko tematiko, in to na pravi način. sicer sem takrat, ko je prišla prva knjiga ven, spadal med "cilno publiko" me njene knjige nikol niso zanimale.

ostali novodobni slovenski "ustvarjalci" pa se le steška primerjajo z svetom (razen mogoče Vesna Milek, slednja ima smisel za pisanje,članki in knjiga, potem Bartol čeprav nisem še prebral Alamuta, pa še nekaj se jih najde). zato mislim, da bi morali čim več knjig napisat, od čim več različnih pisateljev. ne pa sponzorirat ene in iste, ki nč dobrega ne napišejo.

tut sam sem pomislil, da bi napisal knjig, čeprav sem še precej mlad (in ne mislim avtobiogarfije). napisal bi jo zato, da bi svoje misli, ideje delil z ostalimi. da se nekak spoveš. sej to se mi zdi da je smisel umetnostne literature.

zato

Nove ideje rabijo svoj prostor
Staro 30.08.2005, 11:11
castor Uporabnik castor ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce castor
Član od: Jul 2004
Sporočila: 11.923
Privzeto

če smo že pri biografijah... prebral sem biografijo o Katarini Veliki in mi je bila kar všeč. Pa tud mal posteljnih dogodivščin je opisanih.
Staro 30.08.2005, 11:14
Moderator
Privzeto

O Castor, vidim da si končno spregledal in ugotovil, da je Marlon edini pravi.

Staro 30.08.2005, 11:15
castor Uporabnik castor ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce castor
Član od: Jul 2004
Sporočila: 11.923
Privzeto

Staro 30.08.2005, 11:16
Moderator
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava ozayrus

ostali novodobni slovenski "ustvarjalci" pa se le steška primerjajo z svetom (razen mogoče Vesna Milek, slednja ima smisel za pisanje,članki in knjiga, potem Bartol čeprav nisem še prebral Alamuta, pa še nekaj se jih najde). zato mislim, da bi morali čim več knjig napisat, od čim več različnih pisateljev. ne pa sponzorirat ene in iste, ki nč dobrega ne napišejo.
No no, v Sloveniji je kar nekaj ljudi, ki ima smisel za pisanje, Milekova vsekakor ni prva med njimi, še najmanj pa edina. Njena knjiga pa po mojem mnenju niti najmanj ne doseže nekaterih njenih prispevkov v časopisih.

Staro 30.08.2005, 11:17
namgyal Uporabnik namgyal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2004
Sporočila: 951
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava ozayrus

zato

Nove ideje rabijo svoj prostor
Čisto odvisno, katere pisatelje in/ali pesnike imaš v mislih. Ampak, če Milekovo primerjaš s svetom, potem blago rečeno poznaš zelo čuden segment svetovne literature. In, mimogrede, Milekova je čista medijska naplavina, ki nima nobene veze s talentom za pisanje... ne glede na to, kakšen segment pisanja gledaš. In, mimogrede, Milekova je bila (je še?) dolgo časa zaščitena žival na Delu pa še kaj bi se dalo povedat o njej.

Skratka: do kod naj segajo naša obzorja? Do Milekove ali do Jančarja? Do Bartolovega Alamuta ali Bartolovega Krassowitza?

Značke
knjige, pisanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:44.