Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 04.10.2005, 19:36
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026
Privzeto Ali ima EU sploh še smisel?

Meni se vedno bolj zdi, da ta EU služi predvsem kot sama sebi namen,da evropski davkoplačevalci podpirajo dodatno vojsko birokratov, ki sprejema lepe plače, da skrbi za "evropski videz" in splošno "evropskost" tega našega kontinenta.

Imamo npr. neke Angleže, ki so EU, hkrati pa niti niso čisto, ker niso v monetarni uniji.

Imamo države, emd katere spadamo tudi mi, ki so de iure v EU, de facto pa še ne čisto, ni še eura in še vedno kažemo osebno, ko gremo v Avstrijo.

Imamo delitev na "novo" in "staro" Evropo in državljani pridruženih članic "nove" Evrope delajo v državah "stare" Evrope z delovnimi dovoljenji, isto kot prej.

Potem so birokrati skušali spravit skoz neko evropsko ustavo, pa so Francozi in Nizozemci rekli stop in končali komedijo.

Meni je ta EU vedno bolj smešna, zdi se mi sama sebi namen in če se bo še naprej oddaljevala od ljudi (kot pri poskusu spraviti evropsko ustavo skoz mimo volje množic), bo po moje doživela usodo bivše Jugoslavije.

Meje med državami bodo vedno, pametne države bodo vedno čuvale svoje, bedaki bodo svoje razprodali, pa EU gor ali dol.

Pa še to mešetarjenje, kuhinje..Najprej kao Hrvaška ne more not, ker ni dala Gotovine, potem naenkrat Gotovina več ni pogoj...Turčija je kandidatka že tam nekje od konca WW2. Ma farsa.:D
Staro 04.10.2005, 19:41
Sacha
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

Sej se mi ne da vsega brati kar si napisal ampak že sam naslov mi poraja misel, da itak je EU ena umetna tvorba za nastajanje magnatorjev[}]
Staro 04.10.2005, 19:50
mgolob
Guest
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava Knez

Meni se vedno bolj zdi, da ta EU služi predvsem kot sama sebi namen,da evropski davkoplačevalci podpirajo dodatno vojsko birokratov, ki sprejema lepe plače, da skrbi za "evropski videz" in splošno "evropskost" tega našega kontinenta.

Imamo npr. neke Angleže, ki so EU, hkrati pa niti niso čisto, ker niso v monetarni uniji.

Imamo države, emd katere spadamo tudi mi, ki so de iure v EU, de facto pa še ne čisto, ni še eura in še vedno kažemo osebno, ko gremo v Avstrijo.

Imamo delitev na "novo" in "staro" Evropo in državljani pridruženih članic "nove" Evrope delajo v državah "stare" Evrope z delovnimi dovoljenji, isto kot prej.

Potem so birokrati skušali spravit skoz neko evropsko ustavo, pa so Francozi in Nizozemci rekli stop in končali komedijo.

Meni je ta EU vedno bolj smešna, zdi se mi sama sebi namen in če se bo še naprej oddaljevala od ljudi (kot pri poskusu spraviti evropsko ustavo skoz mimo volje množic), bo po moje doživela usodo bivše Jugoslavije.

Meje med državami bodo vedno, pametne države bodo vedno čuvale svoje, bedaki bodo svoje razprodali, pa EU gor ali dol.

Pa še to mešetarjenje, kuhinje..Najprej kao Hrvaška ne more not, ker ni dala Gotovine, potem naenkrat Gotovina več ni pogoj...Turčija je kandidatka že tam nekje od konca WW2. Ma farsa.:D
:D--ali bo EU sploh se imela krscanske temelje -- osebno sem bil na referendumu -- eden redkih --proti .. samo kaj, ko pa ovcke tako rade sanjajo nedosanjane pravljice...
Staro 05.10.2005, 11:37
angel
Guest
Privzeto

EU ima velik smisel.Zgodovinsko gledano so vedno nastajale neke skupnosti,demokratične ali nedemokratične. Pač osebno podpiram EU,raje pa bi videl dve evropi,na eni strani z mejami bivše austroogrske z nemčijo,na drugi strani pa naj ostanejo skupaj anglija,francija ,španija,........Imeli bi veliko boljši standard!
Staro 05.10.2005, 11:46
ARMEDhodzic Uporabnik ARMEDhodzic ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce ARMEDhodzic
Član od: Aug 2004
Naslov: Republika e Shqiperise
Sporočila: 15.077
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava angel

EU ima velik smisel.Zgodovinsko gledano so vedno nastajale neke skupnosti,demokratične ali nedemokratične. Pač osebno podpiram EU,raje pa bi videl dve evropi,na eni strani z mejami bivše austroogrske z nemčijo,na drugi strani pa naj ostanejo skupaj anglija,francija ,španija,........Imeli bi veliko boljši standard!
Ker?

[}]

When you go down, you go down with me!
Staro 05.10.2005, 13:22
massive Uporabnik massive ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce massive
Član od: May 2003
Naslov: Stražišče
Sporočila: 868
Privzeto

samo da smo Slovenci zraven. včasih smo delali za Srbe, zdaj pa za Portugalce in Grke, po novem bomo pa še za Turke in nam tako ljube Hrvate. enkrat hlapec, vedno hlapec.

seveda ste zdaj vsi lahko pametni, ko je bil pa referendum ste pa vsi(90%) pridno obkrožali za.
Staro 05.10.2005, 15:04
rogi69si Uporabnik rogi69si ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2005
Sporočila: 248
Privzeto

V globalnem svetu se moramo povezovati, če želimo biti konkurenčni. Ne more ZDA in Kitajski konkurirati npr. Avstrija, ker je enostavno premajhna. Zato, da bi bili uspešni v vedno bolj globalnem svetu, potrebujemo EU.

Potrebujemo močno federativno državo EU. S skupno denarno enoto, skupno zunanjo politiko, skupno vojsko. To je vizija in to je prihodnost.

Glede birokratizma pa velja naslednje: Vsaka država ima birokracijo in vsaka država se vedno sooča s problemom, kako birokracijo zajeziti. Ta problem je seveda prisoten tudi v EU in prav je, da se ga rešuje, vendar pa gledati EU in videti samo birokracijo, je neumnost.
Staro 05.10.2005, 15:38
angel
Guest
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava ARMEDhodzic

Citat:
quote:Originalna objava angel

Ker?

[}]

When you go down, you go down with me!
Mislim,da francija,anglija,italija španija ne sodijo v isti klub kot mi.Malo čudno bo zvenelo vendar si upam trdit,da se bolj ujemamo z hrvati kot francozi ,angleži,.........
Nove članice kljub problemom,ki imajo so bolj zanesljive kot nekatere stare članice.Francozi in angleži radi komandirajo,vlečejo v svoje,od njih pa ni kruha.Italijani kot italijani,saj vemo vsi.Španci,portugalci bolj lačni kot siti,grki prav tako.
Nove članice so srednjeevropske države,z svojo kulturo in duhom.V času AO bile izjemno razvite,zanesljive,....
Kot taka EU bi se tudi pri nas hitro cedilo med in mleko.
Kolonijalisti pa naj se ukvarjajo z marokom,irakom,bananami,afriko in komamandiranjem.
Staro 05.10.2005, 15:54
MWhite Uporabnik MWhite ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2003
Sporočila: 2
Privzeto

EU ima smisel in bo imela smisel, dokler bo tistih nekaj sto tisoč uradnikov v Beogradu, pardon Bruslju, imelo kaj od tega.
Po mojih izkušnjah Belgijci razen čokoladne pene, nekakšne kurje župe in tu pa tam kakšnega pirčka, kaj hudo koristnega niti ne znajo narediti. Najbrž bi Belgijci brez EU in NATO denarja danes tenko piskali in zato ima vsaj za njih EU veeelik smisel!!
Staro 05.10.2005, 16:20
angel
Guest
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava MWhite

EU ima smisel in bo imela smisel, dokler bo tistih nekaj sto tisoč uradnikov v Beogradu, pardon Bruslju, imelo kaj od tega.
Po mojih izkušnjah Belgijci razen čokoladne pene, nekakšne kurje župe in tu pa tam kakšnega pirčka, kaj hudo koristnega niti ne znajo narediti. Najbrž bi Belgijci brez EU in NATO denarja danes tenko piskali in zato ima vsaj za njih EU veeelik smisel!!
Popolnoma se strinjam,in ne samo to,bruselj ,pariz,london,madrid,rim,...za pobiranje denarja so pravi mački bili in bojo!Glede dela delajo njihovi jezički,saj so dobro strenirani.
Glede na italijanski fašizem,angleški,španski in francoski kolonijalizem nikoli niso odgovarjali.
Za zločine med prvo svetovno vojno,ko so odprli fronto tudi na slovenskih tleh,po vojni pa odvzeli večji del slovenske zemlje in jo podarili italiji (računi brez krčmarja),svaka čast angležem za glupo dejanje.
Kolonialisti nikoli niso znali delat,so znali le komandirati z trdo roko!!!!!!!!!!

Značke
ima, smisel, sploh, še

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:00.