Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 10.01.2009, 08:55
Milton Friedman Uporabnik Milton Friedman ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Milton Friedman
Član od: May 2008
Sporočila: 454
Privzeto Re: Padec cen nepremičnin

Citat:
Objavil-a martinstop Prikaži sporočila
Pozdravljeni!
Že kar nekaj časa si ogledujem stanovanja oziroma kakšno skromnejšo stanovansko hišo! Roko na srce so cene zadnjih nekaj let katastrofalno drage, v bistvu si ne predstavljam kako si nekateri lahko sploh privščijo stanovanje, po mojih izračunih z delovsko plačo to ni možno! Moja plača je nekje od 550 do 650 eur! v zadnjih nekaj letih sem se odpovedal vsemu kar ni nujno in na ta način prihranil nekaj tisočakov eurov! Šel sem na banko in zaprosil za maksimalni kredit za dobo 30 let (s hipoteko) in ugotovil da dobim 32 tisoč eur kredita!!!!! Skupaj z vsemi prihranki ne pridem niti do tretjine nekega stanovanja ali starejše hiše (vseljivo)!!!!!!!!!!!!!! Poglejte koliko je vredno totalno odrekanje vsega kar ni nujno v prejšnjih petih letah + še naslednjih 30 let!!!!!!!!!!!!!!! Kdo so potem tisti ki si lahko privoščijo svoj dom??????
No v zadnem mesecu dni pa sem ugotovl, da so nekateri le začeli zniževat (prenapihnjene) cene svojih nepremičnin! Koliko menite da se bodo cene še znižale v naslednjem letu ali dveh?
Danes je stanje kakršno je, lahko pa pogledaš v preteklost in pogledaš koliko so zaslužili lobiji, ki so nasprotovali liberalizaciji nepremičninskega trga (LDS&SD). Poglej kje ima svoja zemljišča Jankovičeva Electa in kdaj in od koga jih je kupila, poglej na kterem mestu na domači lestvici bogatašev je Edvard Oven (LDS), ki je kao oče NSVSja....

...
Staro 12.01.2009, 10:06
Svetopisec Uporabnik Svetopisec ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Svetopisec
Član od: Jan 2004
Sporočila: 2.559
Privzeto Re: Padec cen nepremičnin

Citat:
Objavil-a martinstop Prikaži sporočila
Moja plača je nekje od 550 do 650 eur! v zadnjih nekaj letih sem se odpovedal vsemu kar ni nujno in na ta način prihranil nekaj tisočakov eurov! Šel sem na banko in zaprosil za maksimalni kredit za dobo 30 let (s hipoteko) in ugotovil da dobim 32 tisoč eur kredita!!!!! Skupaj z vsemi prihranki ne pridem niti do tretjine nekega stanovanja ali starejše hiše (vseljivo)!!!!!!!!!!!!!! Poglejte koliko je vredno totalno odrekanje vsega kar ni nujno v prejšnjih petih letah + še naslednjih 30 let!!!!!!!!!!!!!!! Kdo so potem tisti ki si lahko privoščijo svoj dom??????
No v zadnem mesecu dni pa sem ugotovl, da so nekateri le začeli zniževat (prenapihnjene) cene svojih nepremičnin! Koliko menite da se bodo cene še znižale v naslednjem letu ali dveh?
Mislim, da ni težava v trgu, ampak v tvoji plači. Cene se ne bodo nikoli toliko znižale, da bi ti ustrezale. Bolj kot o tridesetlentem odrekanju bi jaz razmišljal o povečanju dohodkov.
Staro 12.01.2009, 10:12
Svetopisec Uporabnik Svetopisec ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Svetopisec
Član od: Jan 2004
Sporočila: 2.559
Privzeto Re: Cene nepremičnin

Citat:
Objavil-a Milton Friedman Prikaži sporočila
Cene nepremičnin v Kranju so v zadnjih dveh mesecih upadle do 20 %.
Novogradnje niso prodane.
Nekaj načrtovanih novogradenj je ostalo samo v obliki ideje...

Biz....imaš ti kakšne drugačne podatke?
No, so kakšni novi podatki?
Pred par leti sem tudi sam kupil stanovanje v Kranju (nekje je treba živeti) in sem odtlej bolj sledil razmeram. Ponujene cene se mi že nekaj časa zdijo nerealne, zato domnevam, da se zdaj bolj malo prodaja.

Kako pa kaj kaže za naprej? Se bo še kaj splačalo kupovati nepremičnine? Vsaka misel je dobrodošla.
Staro 07.02.2009, 02:56
veseljak Uporabnik veseljak ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2009
Naslov: Štajerska
Sporočila: 15

Kupi VČERAJ ! Nam je to ratalo 1998 leta če bi čakali da naberemo denar bi bili še sedaj na cesti. Cene stanovanj so se dvigale hitreje kot pa si lahko privarčeval. Res smo "jedli travo" 10 let a zdaj že nekako dihamo. Na zeleni veji pa bomo verjetno pri 60letih ko bomo šli v penzijo. Ta bo mizerna in ker se bomo do takrat naučili živeti z "malim" se bo zgodba ponovila. Ampak stanovanje pa le imamo!
Na lotu pa ne zadanem (kopujem en listek, ker dva nikoli ne zadeneta)
Staro 11.02.2009, 10:52
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Citat:
Cene nepremičnin v Kranju so v zadnjih dveh mesecih upadle do 20 %.
Novogradnje niso prodane.
Nekaj načrtovanih novogradenj je ostalo samo v obliki ideje...

Biz....imaš ti kakšne drugačne podatke?
Začasno prodaja več ali manj stoji in ponudb je stalno več, sicer cene ostajajo enake pri nekaterih, nekateri pa znižujejo cene skorajda tedensko pa vseno ne gre. Ostaja pa še vedno laž z dejansko uporabno površino in tako če odšteješ, balkone, terase in podobne stvari so cene za stare nepremičnine še vedno nad 1500€/m2

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 21.02.2009, 15:56
Pripravnik

Citat:
Objavil-a biz Prikaži sporočila
Začasno prodaja več ali manj stoji in ponudb je stalno več, sicer cene ostajajo enake pri nekaterih, nekateri pa znižujejo cene skorajda tedensko pa vseno ne gre. Ostaja pa še vedno laž z dejansko uporabno površino in tako če odšteješ, balkone, terase in podobne stvari so cene za stare nepremičnine še vedno nad 1500€/m2
Iz česar sledi, da si porabil en kup energije, da bi me prepričal v stvari ki se niso zgodile.

Prepričeval si me da cene nepremičnin ne bodo padle in le-te sedaj že padajo. Baje je v MB že kar pestro, bo kak domačin o tem kaj več napisal=
Staro 21.02.2009, 15:59
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Svetopisec Prikaži sporočila
No, so kakšni novi podatki?
Pred par leti sem tudi sam kupil stanovanje v Kranju (nekje je treba živeti) in sem odtlej bolj sledil razmeram. Ponujene cene se mi že nekaj časa zdijo nerealne, zato domnevam, da se zdaj bolj malo prodaja.

Kako pa kaj kaže za naprej? Se bo še kaj splačalo kupovati nepremičnine? Vsaka misel je dobrodošla.
Na internetu imaš dostopne podatke o prodanih stanovanjih na Sotočju in na Planini Jug, za zanimivost lahko pogledaš še število prodanih stanovanj v elitnih socialnih Celovških dvorih in k vsemu dodaj še cca. 35000 novih brezposlenih....to so pa obeti...

Edina svetla točka je trenutno nizek euribor, ki pa sam po sebi še zdaleč ni dovolj za obrat trenda.
Staro 24.02.2009, 11:40
Mighty Uporabnik Mighty ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Mighty
Član od: Jun 2005
Naslov: Tamo daleko
Sporočila: 910

Citat:
Edina svetla točka je trenutno nizek euribor, ki pa sam po sebi še zdaleč ni dovolj za obrat trenda.
Po drugi strani so pa krediti in pogoji totalno zanič tko da tudi to ne pomaga....
Staro 24.07.2009, 13:59
lajo2211 Uporabnik lajo2211 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2009
Sporočila: 2

Čisto s praktičnega vidika mislim, da se že pozna padec cen na starih gradnjah.

Npr. takega stanovanja pred nekaj časa gotovo ne bi prodajali po tej ceni. (link)

Bo pa vsekakor prišlo do še večjega padca cen.
Staro 24.07.2009, 17:04
Liberalec Uporabnik Liberalec ni prijavljen
Banned
Član od: May 2009
Sporočila: 261

Citat:
Objavil-a lajo2211 Prikaži sporočila
Čisto s praktičnega vidika mislim, da se že pozna padec cen na starih gradnjah.

Npr. takega stanovanja pred nekaj časa gotovo ne bi prodajali po tej ceni. (link)

Bo pa vsekakor prišlo do še večjega padca cen.
Samo za orinetacijo...cene nepremičnin na Dunaju, v Trstu, Stari Gorici, Berlinu, v Celovcu so znatno cenejše kot v Sloveniji...

Pri nas pa levičarska vlada z nesprejemom davka na nepremičnine drži državo v krču, otežkoča normalno življenje mladih družin in drži premoženje v rokah neproduktivne kvazi elite...

Res je socialna ta naša vlada....

Značke
cene, nepremičnin

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SiOL znižuje cene in nagrajuje zvestobo G3nius O storitvah 245 02.03.2020 12:59
Oderuške cene SiOL-a.... XcRaZy O storitvah 82 29.02.2020 15:49
nakup nepremičnin po hrvaško in slovensko biz Slovenija 11 28.03.2007 22:20
Nove cene paketov tudi za stare naročnike?? Ursuss Tehnična pomoč 1 26.09.2006 12:42

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:05.