Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 03.10.2007, 16:05
not! Uporabnik not! ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Sporočila: 10
Privzeto internet za znoret

lp!
Situacija je taka. Že en teden mi internet ne dela vse tam do osme ure zvečer. Ko se connectam mi obstoji ob napisu "connecting trough wan miniport (ppoe)" po neuspešnem connectu pa mi napiše da se oddaljeni računalnik ni odzval. Ko pa ura odbije 20.00, mi internet magično začne delat. Poveže se brez problema.
Zanima me kje je fora, ko pa ima sestra preko lana iz mojega modema, povezan računalnik in internet ji stalno deluje.
Sem iz okolice Trebnjega (centrala Lukovek).
Pričakujem odgovor adminov, kajti na 0801000 so vsi operateji že 2 dni zasedeni...
Odgovorite s citatom
Staro 03.10.2007, 16:40
dal Uporabnik dal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2002
Sporočila: 990
Privzeto Re: internet za znoret

Citat:
Objavil-a not! Prikaži sporočila
Pričakujem odgovor adminov, kajti na 0801000 so vsi operateji že 2 dni zasedeni...
Jaz sem danes parkrat klical 0801000 in sem vedno dobil operaterja v manj kot minuti.
Odgovorite s citatom
Staro 03.10.2007, 16:49
Novinec

jaz se pa vedno naveličam tiste glasbe po 5 minutah. Čebi se bi kdo javil v minuti tu nebi pisal.
Odgovorite s citatom
Staro 03.10.2007, 17:21
Kaya Uporabnik Kaya ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Kaya
Član od: Apr 2006
Sporočila: 37

Jaz pa preklopim telefon na prostoročno in kaj delam zraven.... Ko se po pol ure oglasi operater, se najprej zdrznem :" Kaj zdaj ta hoče in mi muziko prekinja?!".
Odgovorite s citatom
Staro 03.10.2007, 17:28
dal Uporabnik dal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2002
Sporočila: 990

Ob kateri uri pa si klical?
Odgovorite s citatom
Staro 03.10.2007, 17:31
080 Rok Uporabnik 080 Rok ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Rok
Član od: Aug 2007
Sporočila: 152

Citat:
lp!
Situacija je taka. Že en teden mi internet ne dela vse tam do osme ure zvečer. Ko se connectam mi obstoji ob napisu "connecting trough wan miniport (ppoe)" po neuspešnem connectu pa mi napiše da se oddaljeni računalnik ni odzval. Ko pa ura odbije 20.00, mi internet magično začne delat. Poveže se brez problema.
Zanima me kje je fora, ko pa ima sestra preko lana iz mojega modema, povezan računalnik in internet ji stalno deluje.
Ce ti lahko odgovorim jaz kot "samo moderator", potem bi prosil username na ZS, da preverim situacijo
Staro 03.10.2007, 18:08
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Sporočila: 1.064

Citat:
lp!
Dodal bi pa še to....

V kolikor en računalnik deluje non-stop, drugi pa ne bo bržkone težava v računalniku samem.

LP, Urban
Odgovorite s citatom
Staro 03.10.2007, 19:06
Novinec

mrežna mi dela (lan se mi poveže na modem s to mrežno)
lan kabel ni poškodvan
software je ves naložen, hardware je ves v redu (imam čisto nov računalnik, vse je delalo cel mesec pred tednom pa se je zgodilo to).
Če je narobe kaj z hardwerom je narobe z modemom...
ampak ne vem zakaj po osmi uri to vse dela kot se šika..
Odgovorite s citatom
Staro 03.10.2007, 19:32
Erzulie Uporabnik Erzulie ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 2

Meni isto ne dela, klicala sem gor pa je prišel serviser, rekel da mam kabel prekinjen ( kateri jej zvečer čudežno začel delat). Internet mi prekinja vsake par minut, strani sploh ne delajo... Sej toleriram če se to včasih pojavi, ko odpravljajo kakšne napake ampak to je že tako pogosto, da razmišljam o tem da bi spremenila ponudnika internetnih storitev.
Odgovorite s citatom
Staro 03.10.2007, 20:26
080 Rok Uporabnik 080 Rok ni prijavljen
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Rok
Sporočila: 152

Citat:
mrežna mi dela (lan se mi poveže na modem s to mrežno)
lan kabel ni poškodvan
software je ves naložen, hardware je ves v redu (imam čisto nov računalnik, vse je delalo cel mesec pred tednom pa se je zgodilo to).
Če je narobe kaj z hardwerom je narobe z modemom...
ampak ne vem zakaj po osmi uri to vse dela kot se šika..
Pregledal sem celotni PPPOE log za to uporabniško ime in prišel do ugotovitve, ki si jo sam zavedel (jaz pa spregledal prej). Ena povezava je večino dneva vzpostavljena, druga pa se prekinja tudi na 3 minute.

Linijo bi lahko najbolje preverili tako, da bi modem skonfigurirali kot router. Če je res prekinjanje linije tisti krivec, se bo povezava na modemu posledično prekinila.

Modem lahko skonfiguriras kot router tako, da sledis naslednjemu naslovu:
http://192.168.1.1

Za uporabnisko ime in geslo vpises "user", na levi strani izberes "internet access" ter sledis navodilom. Tako se bo modem povezal kot router. Po nekaj dneh bomo videli, kaj tocno se dogaja.

Porocaj!
Odgovori

Značke
internet, znoret

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SiOL internet + SiOL TV in VCR snemanje ? ElQurc SiOL TV 21 05.02.2008 18:14
Siol TV in internet hkrati na prenosniku - nastavitve? Kaya SiOL TV 5 02.12.2007 19:03
Internet ne dela mato02 Tehnična pomoč 9 18.12.2006 07:06
povezava na internet prek modema (2 racunanika) jeanmike Tehnična pomoč 3 02.10.2006 11:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:33.