Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 02.11.2008, 16:22
Patsy Uporabnik Patsy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2007
Sporočila: 173
Privzeto Re: Cene nepremičnin

Citat:
Objavil-a Hrushka Prikaži sporočila
hmm, meni se tudi zdi, da samo po različnih časopisih in revijah že slabi dve leti berem o padcu cen stanovanj, opazim jih pa ne, ko spremljam oglase. Pa dobro, so tam navite cene, to sprejmem, samo tudi agenti ne delujejo nič kaj potrebni posla, saj se nekateri pustijo po 5x klicat, preden so te pripravljeni peljati na ogled ...

No, po vsem prebranem tukaj bi rekla, da je verjetno treba znati ceno zbijati, samo kako to narediš? Hvaležno sprejemam nasvete ...
Greš na ogled, daješ mislit, da ti je vse cool in da boš kupila. Ko prideš tja hvališ na vse pretege, potem začneš počasi spuščat: ja, saj je super, ampak sem že videla eno ki je oh in sploh boljše, pa lokacija kul, pa ful nižja cena, ampak veste, tole ima pa to pa to prednost. Pa bi rajše to, samo cena se mi zdi pa čisto previsoka zanj.... Znajdi se!

Lahko pa greš za vajo v Egipt na popotovanje in tam vadiš na tržnicah. Tam brez barantanja ne gre. Trgovci so celo užaljeni če ne barantaš.
Staro 03.11.2008, 21:39
Tommo Uporabnik Tommo ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Tommo
Član od: Apr 2005
Sporočila: 51

Citat:
Objavil-a Milton Friedman Prikaži sporočila
Po tvoje se bodo cene stanovanj še naprej dražile?

Ok, na eni strani raste brezposlenost v Kranju, na drugi so pa posojila svonjso draga.

V Kranju pa se že prodajajo oz. se bo prodajalo v naslednjih 2 letih 4000 enot stanovanj:
1) spodaj pri koreji,
2) Planina jug in na zemljišču mlekarne
3) okoli Tuša
4) na kokrici (bojda kar 3000 enot)

Ja ja, cene nepremičnin bodo šle pa v nebo. Se dobiva v brunarici pa v živo predebatirava?
Na Planini Jug so poleti prodajali petsobno duplex stanovanje (nekje dobrih 110 kvadratov) z malo atrija za malo manj kot 260 čukov. Z današnje perspektive po mojem vsaj za tretjino previsoka cena, če bodo čakali še eno leto, pa za polovico. V Kranju po mojem sploh ni šans, da se bo v letu ali dveh prodalo še kaj nad 200 k, pa še to bodo res top stanovanja/hiše.

Sem pa definitivno prepričan, da je vse, kar se je v zadnjih letih dogajalo na nepremičninskem trgu, mejilo že na blaznost (tako prodajalcev kot kupcev, ki so kupovali praktično vse, ne glede na ceno). Kolega mi je dejal, da takih cen nepremičnin, kot so danes, v Sloveniji ne bo več naslednjih 100 let.
Staro 03.11.2008, 22:02
Milton Friedman Uporabnik Milton Friedman ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Milton Friedman
Član od: May 2008
Sporočila: 454

Citat:
Objavil-a Tommo Prikaži sporočila
Kolega mi je dejal, da takih cen nepremičnin, kot so danes, v Sloveniji ne bo več naslednjih 100 let.
Podobno bo tudi s tečaji na ljubljanski borzi (ko ste se pred pol leta nekateri tolažili, saj ni važno če pade, saj bo spet zraslo). O ne, pa ne bo.
Staro 03.11.2008, 23:46
Z750 Uporabnik Z750 ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Z750
Član od: Mar 2005
Sporočila: 5.400

spremljam cene zazidljivih parcel in hiš v okolici kranja - cene hiš so se znižale za cca 5 do 15 k€ v enem letu. se mi pa zdi zanimivo, da so se pa cene zemljišča zvišale za juhuhu.. iz cca 200 na 260€ in več za m2, extrem sem zasledil za britof jug cena še ne komunalno urejene parcele 300€ za m2.
fičo iz tega sklepa, da kdor je vlagal v stanovanja in bajte je pušnu, kdor je vlagal v zemljo je pridobil razen če so se parcelarji usral in začel prodajat po nemogočih cenah
Staro 04.11.2008, 07:48
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Citat:
Objavil-a Milton Friedman Prikaži sporočila
Po tvoje se bodo cene stanovanj še naprej dražile?

Ok, na eni strani raste brezposlenost v Kranju, na drugi so pa posojila svonjso draga.

V Kranju pa se že prodajajo oz. se bo prodajalo v naslednjih 2 letih 4000 enot stanovanj:
1) spodaj pri koreji,
2) Planina jug in na zemljišču mlekarne
3) okoli Tuša
4) na kokrici (bojda kar 3000 enot)

Ja ja, cene nepremičnin bodo šle pa v nebo. Se dobiva v brunarici pa v živo predebatirava?
Nisem rekel da se bodo, morale bi se poceniti ampak kot to izgleda pa bodo pri nas ostale cene na isti ravni.
Predvsme sem govoril o tem kaj se dogaja, čeprav povsod trdijo kako gredo cene nepremičnin dol pa tega na terenu ne opažam, tam se dogaja ravno obratno. Je pa nekaj zakar smo Slovenci zelo znajdljivi. Za hišo ali stanovanje se plača realno drugačna cena kot se kasneje vpiše v pogodbo samo zato da se plača manj davka na promet z nepremičninami.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 04.11.2008, 07:57
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Citat:
Objavil-a Tommo Prikaži sporočila
Na Planini Jug so poleti prodajali petsobno duplex stanovanje (nekje dobrih 110 kvadratov) z malo atrija za malo manj kot 260 čukov. Z današnje perspektive po mojem vsaj za tretjino previsoka cena, če bodo čakali še eno leto, pa za polovico. V Kranju po mojem sploh ni šans, da se bo v letu ali dveh prodalo še kaj nad 200 k, pa še to bodo res top stanovanja/hiše.

Sem pa definitivno prepričan, da je vse, kar se je v zadnjih letih dogajalo na nepremičninskem trgu, mejilo že na blaznost (tako prodajalcev kot kupcev, ki so kupovali praktično vse, ne glede na ceno). Kolega mi je dejal, da takih cen nepremičnin, kot so danes, v Sloveniji ne bo več naslednjih 100 let.
V Kranju in okolici dejansko ni top stanovanj, to kar nekateri reklamirajo kot nadstandardno stanovanje ali hišo to še zdaleč ni in cena po 2k€ in več za m2 so zdaleč od realnega. V moji okolici je kar 8 praznih hiš in preko ducata praznih stanovanj in to že nekaj časa, lastniki pa nočejo spustiti ceno niti za cent. Prav tako imajo lastniki in nepremičninske agencije zblojene fantazije o stanovanjski površini tako ima 9x10m mansardna hiša kar 320m2 stanovanjske površine in jo potem prodajajo za 380.000€ kot - UGODNO.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 09.11.2008, 11:58
Pripravnik

Citat:
Objavil-a biz Prikaži sporočila
V Kranju in okolici dejansko ni top stanovanj, to kar nekateri reklamirajo kot nadstandardno stanovanje ali hišo to še zdaleč ni in cena po 2k€ in več za m2 so zdaleč od realnega. V moji okolici je kar 8 praznih hiš in preko ducata praznih stanovanj in to že nekaj časa, lastniki pa nočejo spustiti ceno niti za cent. Prav tako imajo lastniki in nepremičninske agencije zblojene fantazije o stanovanjski površini tako ima 9x10m mansardna hiša kar 320m2 stanovanjske površine in jo potem prodajajo za 380.000€ kot - UGODNO.
In kaj bi se zgodilo, če bi lastniki teh stanovanj uporabili kredit za izgradnjo teh stanovanj in bi stroški financiranja prerasli njihovo zmožnost odplačevanja kredita? Prodali bi ne glede na ceno.

Čeprav sem gledal stanovanja blizu zdravstvenega doma. Tam sta res dve fensi šmensi vili....prav lepi in nadstandardni sta.
Staro 16.12.2008, 21:17
Pripravnik

Cene nepremičnin v Kranju so v zadnjih dveh mesecih upadle do 20 %.
Novogradnje niso prodane.
Nekaj načrtovanih novogradenj je ostalo samo v obliki ideje...

Biz....imaš ti kakšne drugačne podatke?
Staro 08.01.2009, 16:47
martinstop Uporabnik martinstop ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2008
Sporočila: 12
Privzeto Padec cen nepremičnin

Pozdravljeni!
Že kar nekaj časa si ogledujem stanovanja oziroma kakšno skromnejšo stanovansko hišo! Roko na srce so cene zadnjih nekaj let katastrofalno drage, v bistvu si ne predstavljam kako si nekateri lahko sploh privščijo stanovanje, po mojih izračunih z delovsko plačo to ni možno! Moja plača je nekje od 550 do 650 eur! v zadnjih nekaj letih sem se odpovedal vsemu kar ni nujno in na ta način prihranil nekaj tisočakov eurov! Šel sem na banko in zaprosil za maksimalni kredit za dobo 30 let (s hipoteko) in ugotovil da dobim 32 tisoč eur kredita!!!!! Skupaj z vsemi prihranki ne pridem niti do tretjine nekega stanovanja ali starejše hiše (vseljivo)!!!!!!!!!!!!!! Poglejte koliko je vredno totalno odrekanje vsega kar ni nujno v prejšnjih petih letah + še naslednjih 30 let!!!!!!!!!!!!!!! Kdo so potem tisti ki si lahko privoščijo svoj dom??????
No v zadnem mesecu dni pa sem ugotovl, da so nekateri le začeli zniževat (prenapihnjene) cene svojih nepremičnin! Koliko menite da se bodo cene še znižale v naslednjem letu ali dveh?
Staro 09.01.2009, 23:01
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Stvari so vredne toliko, kolikor si za njih pripravljen dati.

Značke
cene, nepremičnin

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SiOL znižuje cene in nagrajuje zvestobo G3nius O storitvah 245 02.03.2020 12:59
Oderuške cene SiOL-a.... XcRaZy O storitvah 82 29.02.2020 15:49
nakup nepremičnin po hrvaško in slovensko biz Slovenija 11 28.03.2007 22:20
Nove cene paketov tudi za stare naročnike?? Ursuss Tehnična pomoč 1 26.09.2006 12:42

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:01.