Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 24.03.2013, 08:26
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.731
Privzeto Re: Ruckus in PLC

Citat:
Objavil-a Schime Prikaži sporočila
Ja zmotil sem se. Ne deluje ogled nazaj. Prebiram še občasno t-2 forum in tam to funkcijo imenujejo časovni zamik.
Sedaj paket imam variabilni do 4Mb/s. Kolikor sem bral po forumu so problemi pri hitrejših povezavah z ruckusom (10Mb/s). Bi lahko do problemov prišlo tudi pri nižjih prenosih?
Sem poslal ZS.
To je tudi odvisno od hitrosti, ki je na vaši lokaciji in od programa, ki ga gledate.
Če imate naprimer na voljo cca 10 mb, in za internet porabite 4 mb, vam ostane dovolj za spremljanje navadnega TV programa. V primeru, da gledali HD bi že znale biti težave.

lp
Jasmin
Staro 24.03.2013, 13:58
Schime Uporabnik Schime ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 770

Mislim, da sva se narobe razumela. Koliko sem bral se pojavijo problemi pri podatkovnem prenosu od okoli 10Mb/s naprej na ruckusu. Jaz imam samo do 4Mb/s. Torej, če bi bili 3 tvji v pogonu bi imel samo 1Mb/s.
TV signalov mora po mojem brez problemov prenašati do tam 3 do 4 tv-je (SD mpeg4 seveda).

Hm me pa samo še nekaj zanima. Kmalu mislim nabaviti še en komunkator za tv in me zanima ali Box S nima wifija? Kako se obnesejo dalinci pri obeh? Diska pa tako ali tako ne rabim.

Nazadnje uredil Schime : 24.03.2013 ob 14:04.
Odgovorite s citatom
Staro 24.03.2013, 14:31
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.071

Citat:
Mislim, da sva se narobe razumela. Koliko sem bral se pojavijo problemi pri podatkovnem prenosu od okoli 10Mb/s naprej na ruckusu. Jaz imam samo do 4Mb/s. Torej, če bi bili 3 tvji v pogonu bi imel samo 1Mb/s.
TV signalov mora po mojem brez problemov prenašati do tam 3 do 4 tv-je (SD mpeg4 seveda).

Hm me pa samo še nekaj zanima. Kmalu mislim nabaviti še en komunkator za tv in me zanima ali Box S nima wifija? Kako se obnesejo dalinci pri obeh? Diska pa tako ali tako ne rabim.
Sicer ne vem,če sem te prav razumel, a vseeno.En ruckus oddajnik serije 28 brez problema prenaša cca 16-18Mb.Če je le možno,je boljše da za data prenos uporabljaš drug router.Sicer v osnovi tudi ta ruckus brez problema prenaša data zraven videa.A kot ti je napisal @Jasmin,moraš potem internetno hitrost seštevati z streamom za iptv.
Tako da moraš biti pozoren,koliko imaš sinhronizacije na modemu.

Ker ima iptv promet prednost pred data,ni en minihd +internet noben problem na sinhronizaciji modema 10Mb.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 24.03.2013, 14:54
Uporabnik

Hotel sem samo napisati, da imam signal odprt za 3xTV in zraven še dinamično hitrost do 4Mb/s. To pomeni, da če imam vklopljene vse tri TVje potem imam prenos samo 1Mb/s. To pa bi Ruckus moral prebaviti. V primeru 2xTV pa imam potem 4Mb/s.
Odgovorite s citatom
Staro 24.03.2013, 15:00
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.071

Citat:
Hotel sem samo napisati, da imam signal odprt za 3xTV in zraven še dinamično hitrost do 4Mb/s. To pomeni, da če imam vklopljene vse tri TVje potem imam prenos samo 1Mb/s. To pa bi Ruckus moral prebaviti. V primeru 2xTV pa imam potem 4Mb/s.
Pomembna je samo še razdalja med ruckus oddajnikom in sprejemnikom.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 30.03.2013, 13:53
Uporabnik

Hm zdaj sem kupil še box s in vse skupaj skup spravil, da dela. Sedaj imam pa en problem spet. Spravit dlna povezavo na box s. Sedaj imam vezan pc na linksys router in tv prek ruckusa in se napravi ne vidita. Je prek te vezave sploh možno spravit dlna do boxa?
Ker moja prvotna ideja, kjer bi to po mojem moralo delati nekaj šteka.
Hotel sem imeti vse tv na ruckusu in prav tako pc. S tem bi bili vsi povezani prek ruckusa in bi se videli med sabo. Sam imam pa zdaj problem ko se nikakot ne morem več povezat na ruckus kot admin prek pcja.
Odgovorite s citatom
Staro 31.03.2013, 07:00

Citat:
Hm zdaj sem kupil še box s in vse skupaj skup spravil, da dela. Sedaj imam pa en problem spet. Spravit dlna povezavo na box s. Sedaj imam vezan pc na linksys router in tv prek ruckusa in se napravi ne vidita. Je prek te vezave sploh možno spravit dlna do boxa?
Ker moja prvotna ideja, kjer bi to po mojem moralo delati nekaj šteka.
Hotel sem imeti vse tv na ruckusu in prav tako pc. S tem bi bili vsi povezani prek ruckusa in bi se videli med sabo. Sam imam pa zdaj problem ko se nikakot ne morem več povezat na ruckus kot admin prek pcja.
Pozdravljeni,

za delovanje DLNA mora biti vaš BOX komunikator nastavljen na standardnem priklopu in na TRUNK vhodu na modemu. BOX in PCja morata biti tudi v isti lokalni mreži za pravilno delovanje.

Lep pozdrav
Miha
Staro 31.03.2013, 18:53
Uporabnik

To ja. Sedaj imam samo problem kako povezato ruckusa in pc. Port imam na trunk za tv prek rockusa. Sedaj me samo še zanima kako tukaj zraven še dodam pc, da bi imel vse na isti mreži in pc povezan na internet prek ruckusa, ki je povezan na trunk port.
Odgovorite s citatom
Staro 01.04.2013, 06:45

Pozdravljeni,

za omenjeno vam predlagam, da se obrnete na Telos, da vam pomagajo pri dostopu do Ruckusa in pravilne konfiguracije.

Lep pozdrav
Miha
Staro 13.04.2013, 10:35
Uporabnik

Da ne bo samo graje moram pohvalit siol. Včeraj mi je strela uničila modem, zjutraj pa sem prijavil okvaro. V roku 2h so mi že zamenjali modem.
Je pa slaba stran, da mi je uničilo tudo ruckusa.
Če potegnem edino pozitivno zadevo iz tega je to, da bom sedaj nabavil ruckusa 2825 prek katerega pa ne bi smel bit problem prenašat tako internet kot tv glede na to, da ima več portov.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
plc, ruckus

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Ruckus - nedelujoč internet in onemogočen dostop TheAnswer89 SiOL TV 2 20.06.2010 11:52
ruckus komplet jan90 SiOL TV 10 02.04.2010 13:53
Ruckus komplet in DHCP Cavallo Tehnična pomoč 3 24.02.2010 13:23
IP TV z Ruckus Wireless MediaFlex J_O SiOL TV 22 19.02.2009 12:43
Težave z Ruckus Wireless povezavo Dravlje Tehnična pomoč 4 27.03.2007 07:04

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:24.