Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 16.02.2013, 10:11
2fast4road Uporabnik 2fast4road ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2009
Sporočila: 3
Privzeto Dodatno plačilo za vzpostavitev priključka?!

Pozdravljeni,

tašča se je zanimala za priklop TRIO storitev na lokaciji, kjer že leta uporablja AMIS internet. Po kratkem čakanju (beri 12 dni) sem poklical če so zadevo že uredili oz. preverili, ampak so kar pozabili.
Pokličejo me na telefon in mi rečejo, da je trio na njeni lokaciji možena, AMPAK mora plačati 70€ za priklopno postajo, če želi te storitve!!!? WTF uporabnik mora plačati, zato, da bojo telekomovci nekaj za v centralo montirali?! Bolj sprašujem gospo po telefonu, kakšno priklopno postajo bolj se zavija v molk in mi mori, naj jih kontaktiram (preko dopisa).
Mislim WTF že vrsto let je bila edina, ki je sploh lahko dobila internet v tej vasi, zdej, ko pa so vsi sosedje lahko dobili trio pakete, bi pa morala ravno ona plačati telekomu za "priklopno postajo".

Prosim, če mi lahko zdej en, ki je tehnično podkovan (ki ve kaj govori) obrazloži, kako se lahko to sploh dogaja.

LP
Odgovorite s citatom
Staro 16.02.2013, 11:03
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.045
Privzeto Re: Dodatno plačilo za vzpostavitev priključka?!

Kakorkoli boš najbolj točne podatke in razlago pridobil če pišeš na tehnicna.pomoc@telekom.si .

lp Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 16.02.2013, 11:13
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852

Priklopna postaja se zaračuna v primeru, da nov naročnik še nima priključka razen če se nov priključek uredi po posebni akciji. Vsaj kolikor mi je znano.

Najverjetneje je tašča priključena na centralo, ki ni v lasti Telekoma Slovenije in mora zato plačati enkraten znesek v višini 70,00 EUR za namestitev priključka.

** Ravno delam povpraševanje ker ne najdem te cene v ceniku. Sporočim ugotovitve.

Nazadnje uredil mnheia : 16.02.2013 ob 11:22.
Odgovorite s citatom
Staro 16.02.2013, 11:28
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852

V teh 70 EUR oziroma 70,85 EUR z DDV je všteta omrežna priključna točka, ki se zaračuna v primeru, da ni telefonskega priključka. Več o tem najdeš tukaj (beri opombe).

Meni ni jasno zakaj bi to zaračunavali ker je iz tvoje objave vidno, da priključek že imaš. Prosim pokliči na 080 8000 (brezplačno telefonsko številko), da se zadeva preveri. Najverjetneje so te razumeli kot, da priključka sploh še nimaš.

Če želiš se lahko obrneš na prodajo tudi preko spletnega pogovora (povezavo najdeš na desnem delu strani tukaj) in prosiš za Franjo. Gospod je že seznanjen s tvojo težavo in bosta skupaj prišla zadevi do dna.

Nazadnje uredil mnheia : 16.02.2013 ob 11:31.
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2013, 06:59
080 Informacije Uporabnik 080 Informacije ni prijavljen
080 Infomacije – Svetovalec za naročila in informacije
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Informacije
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.365

Kot je napisal mnheia, se je obračunal strošek vzpostavitve omrežne priključne točke, ki stane 70,85 EUR. Kot se navaja, da se je uporabljal AMIS priključek, se le ta še uporablja na tej lokaciji?

LP
Jure
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2013, 14:42
Novinec
Žarnica Re: Dodatno plačilo za vzpostavitev priključka?!

Citat:
Objavil-a 080 Informacije Prikaži sporočila
Kot je napisal mnheia, se je obračunal strošek vzpostavitve omrežne priključne točke, ki stane 70,85 EUR. Kot se navaja, da se je uporabljal AMIS priključek, se le ta še uporablja na tej lokaciji?

LP
Jure
Saj ravno v tem je paradox _:Trenutno se še uporablja klasična PTSN telefonija in ADSL (AMIS)

Ravno to je zelo zelo smešno (zakaj bi plačeval priključek če le ta obstaja že leta?!)
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2013, 15:04
Novinec

Evo,

zadevi prišli do dna

Vsa pohvala g.Franju.

Težava je bila v tem, da so delali preveritev, kot da je nov priključek.

Še enkrat vse pohvale stokovno usposobljenemu kadru.

LP
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
dodatno, plačilo, priključka, vzpostavitev

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Na koga naj se še obrnem da bo stekla preselite VDSL priključka? mato22 O storitvah 1 20.07.2009 12:15
Odpoved-izklop ADSL priključka bluemax Tehnična pomoč 3 27.02.2008 07:56

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:18.