Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 14.06.2006, 08:06
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329
Privzeto Re: Če bi svet vodile ženske

Citat:
Objavil-a Bunny Muffin
Se vam zdi možno da bi v prihodnosti lahko vodilno vlogo v politiki, gospodarstvu in na splošno v svetu dobile ženske?
Bi bilo bolje? Slabše? Isto?

bila bi ista godlja kot je sedaj ...
Staro 14.06.2006, 10:04
ozayrus Uporabnik ozayrus ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce ozayrus
Član od: Sep 2001
Naslov: Looking for Vivid studio
Sporočila: 700

Citat:
Objavil-a nattka
bila bi ista godlja kot je sedaj ...

Staro 14.06.2006, 10:48
D' Andre Uporabnik D' Andre ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 677

Bi se kar strinjal. Ena od mojih šefic je bila starejša, debela prasica, neznosna, frustrirana in tako se je tudi obnašala. Delal sem v kolektivu cirka 20 ljudi, od tega sva bila samo dva tipa (en je bil nek njen družinski prijatelj, torej je bil njen ljubljenček). Ko je hotela spucati svoje frustracije do tipov, se je torej lahko spravila le name, drugače pa je vse povedala z dretjem. Ženske, tako mlajše in neizkušene kot starejše in poročene, so se pogosto jokale. Po dveh mesecih sva se spičila in sem dal odpoved, čeprov mi je celo rekla, da je škoda ker grem, češ saj sem odlično delal. Ej ni ga dnara, krota stara, da bi delal zate... Imel sem še eno šefico v neki drugi firmi, ki je bila sicer za odtenek manj nesposobna in antipatična, a sem še hitreje dal odpoved. Moje mnenje na splošno o bejbah na vodilnih položajih je tako, da bejba zame obvlada posel takrat, ko z ničemer ne pokaže, da je ženska (torej brez čvek o kuhanju, pamžih, menstri in podobno), torej ko striktno in korektno vodi firmo. Karieristke mi niso preveč kul, pomoje želijo kompenzirati odsotnost seksualnega življenja na področju službenega...
Staro 14.06.2006, 10:50
ain
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a Knez
Ženske preprosto nimajo naravnega daru za vodenje, ampak imajo dar za poslušanje.

Morda zveni mačistično, a tako je.Poglejte, če bi ženske imele naravni dar za vodenje, bi tudi bile vodje, pa večinoma to niso.

Večina vodij je moškega spola.

Ženske, ki so na vodilnih položajih so izjeme, ki potrjujejo pravilo.

Poleg tega sem že od marsikatere ženske slišal, da je delo v kolektivu, kjer je šefica ženska, veliko bolj neznosno kot tam, kjer je šef moški.Predvsem so ženske šefice pasje do svojih podrejenih žensk.
me ne se hecat, takega posploševanja pa še ne. torej po tvojem imajo VSI moški dar za vodenje in VSE ženske tega nimajo?? torej kaj potem delajo nekatere ženske na zelo visokih položajih. so morda moški to?
Staro 14.06.2006, 10:52
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Sporočila: 1.157

Citat:
Objavil-a Knez
Ženske preprosto nimajo naravnega daru za vodenje, ampak imajo dar za poslušanje.

Morda zveni mačistično, a tako je.Poglejte, če bi ženske imele naravni dar za vodenje, bi tudi bile vodje, pa večinoma to niso.

Večina vodij je moškega spola.

Ženske, ki so na vodilnih položajih so izjeme, ki potrjujejo pravilo.

Poleg tega sem že od marsikatere ženske slišal, da je delo v kolektivu, kjer je šefica ženska, veliko bolj neznosno kot tam, kjer je šef moški.Predvsem so ženske šefice pasje do svojih podrejenih žensk.
saj ravno v tem grmu tiči zajec, dragi Knez --- malo več POSLUŠANJA in mnogo manj VODENJA, pa bi bilo za vse bolje...
Staro 14.06.2006, 10:53
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Sporočila: 1.157

Citat:
Objavil-a TuNina
heh, margaret thatcher?
mislim, da je naslov "Če bi svet vodile ŽENSKE "...
Staro 14.06.2006, 11:11
Nikka06 Uporabnik Nikka06 ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Nikka06
Član od: Apr 2006
Sporočila: 96

Mah saj ga ze stoletja neporedno. Pregovor pravi: "za vsakim uspesnim mosik stoji zena..." .
Ce pa jih bi bilo vec na oblasti tudi ne bi blo slabo, so bolj sposobne od moskih, skoda le da morejo biti 10x boljse od svojih kolego da jim uspe.
Staro 14.06.2006, 12:42
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Pa kaj ja zadnje čase, da se vsi tako obremenjujemo s tem, da smo ženske depriviliregirane, da zaradi moških ne uspemo in podoben bla, bla, bla......da pa je mnogokrat to, da ne napreduje, zavestna odločitev same ženske, o tem pa molčimo.....

Pozabljamo pa tudi na to, da smo ženske že po naravi različne od moških.....že v tem, da rodimo, moški pa ne in verjetno iz tega izhaja mnogo večji t.i. materinski čut, navezanost na družino in dom kot pri moškem......in tista ženska, ki svojo kariero, dom in družino nekako uspešno vključi v svoj vsakdanjik in če je še privlačna povrhu, je deležna, žal nemalokrat tudi iz strani predstavnic svojega spola, kritik tipa, da je širila noge, da ji je za družino vseeno, da je odpovedala kot mati…tista, ki nima družine in je privlačna je tako ali tako *urba….tista, ki ni privlačna pa je lezba in možača in revici tako ali tako drugega ne preostane kot, da dela kariero….

Ja, take in podobne stereotipe si ustvarjamo sami/same….potem pa se sprašujemo, kakšen bi bil svet, če bi ga vodile ženske, jokamo, da nas grdi moški ne pustijo da bi dosegle, kar si želimo istočasno pa smo nevoščljivi/e tistim ženskam, ki kljub navedenim težavam uspejo..
Staro 14.06.2006, 13:03
Spam82 Uporabnik Spam82 ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Spam82
Član od: Jun 2006
Naslov: Povsod
Sporočila: 3

odvisno od področja samega, nekje bi ble definitivno bolje če bi stvari vodile ženske, majo mal več razuma pa glavo na svojem mestu
Staro 14.06.2006, 13:18
Pax Romana Uporabnik Pax Romana ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Pax Romana
Član od: Apr 2006
Naslov: Roma
Sporočila: 174

Vse je samo stvar vzgoje. Zelo malo tu pripomorejo geni.

Značke
Če, svet, vodile, Ženske

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:52.