Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 24.01.2007, 09:46
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460
Privzeto Re: Psi in njihovi lastniki

Citat:
Objavil-a paradox Prikaži sporočila
...financno najbolj zaleze :D

...btw, pri nas se 'kakci' za svojim ljubljenckom poberejo ...torej sprehod s psom v urbanem naselju pomeni, da ima lastnik tudi plasticno vrecko v zepu...
Kulturna soseska, jaz bi tudi tam živel.

Pri nas, čeprav smo na obrobju Ljubljane, so to samo sanje.
Staro 24.01.2007, 09:50
Pripravnik

Citat:
Objavil-a nejc Prikaži sporočila
Čist odvisno je, ali je ta sosed problemtičen človek tudi sicer ali samo pri pasjih iztrebkih.

Maščevalnost pa ne reši ničesar. Men osebno je bolje kakšno stvar "požret" pa živet v dobrososedkih odnosih.

Poleg tega raje vidim, da se sosedovi psi prosto šetajo po ulici, obenem tudi naš, kot da bi moral vedno pazit, kje je pes. Ker dejansko en pasji iztrebek ne pomeni neke škode.
Sej se načelno strinjam s tabo ampak nekje pa vseeno mora biti meja. Ker koliko pa človek lahko "požre"?

Poleg tega je pa pri nas dosti otrok in da živijo obkroženi s pasjimi iztrebki in lulanjem je milo rečeno nesprejemljivo.

Pa tudi pri nas to ni samo pasji iztrebek ampak tudi strah nekaterih ljudi, da jih bodo psi ugriznili, ker se prosto sprehajajo.
Staro 24.01.2007, 09:52
Pripravnik

Citat:
Objavil-a lady_lucifer Prikaži sporočila
ja, sej se tud pr nas smatra, da mas v urbanem naselju plasticno vrecko v zepu
drgac pa d28, brez skrbi, ce ne mores nic uredit s sosedom....prej al slej bo prisel cas, ko mu bos lahk vrnu! sam mal potrpezljivosti zdej
Glede na to kaj sem vse doživel na splošno v Sloveniji mi kot pacifistu in moralistu ne preostane drugega kot da verjamem v pravico oz. zakon narave.
Staro 24.01.2007, 10:15
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Psi se šetajo po ulici.

Pred 5 letimi mi je umrl nemški ovčar. Načeloma bi naj psa take velikosti bilo ljudi strah. Ampak moj se je od začetka do konca "družil" z menoj in mojimi kolegi(otroci oz. kasneje najstniki). bil je res NEnevaren za okolico(nikogar nikdar ugriznil nit irenčal, hrano mu je lahko izpod gobca vzel katerikoli sosed, mačke so se lahko prosto šetale mimo nejga itd.). Poleg tega smo imeli v ulici(5 dvojčkov = 10 hiš) še koker španjela(ta je še vedno), mi mamo zdj enga malega mešančka, naš prvi sosed ima tudi nekega lovksega psa, pa lastniki koker španjela imajo še ameriškega pitbul terierja.

Naš prvi sosed je zaradi "vojne" z nami(on napovedal in nas drka že 15 let za vsako malenkost, ampak to je druga zgodba) teroriziral tako nas kot lastnike koker španjela. Zaradi tega, ker se je vsake toliko na njegovi parceli(ni še bila dokončana hiša, le pesek pred hišo namesto trave itd.) znašel kakšen pasji drek. Seveda je za vse bil kriv naš in nam je v pričo mene metal z lopato zadeve na našo parcelo(dokončana hiša). To je PRIMITIVIZEM!!! Dosegel je to, da smo morali zadnje leto, dve, našega nemškega psa venomer nadozorovati, kjer se šeta itd. ,da ja ne bi stopil na sosedovo zemljo. Poleg tega je steroriziral lastnike koker španjela, da so morali psa, ki je bil venomer spuščen, zapirat. Men se je pes smilil. Ni ap bil ta sosed toliko človeka, da bi pasji drek sovjega psa, ki je tudi kdaj zašel na naše dvorišče, odstranil. Ampak mene to ne moti. Lepo vzameš lopato in odstraniš. Nobenih pretiranih sitnosti.

Drugo so pa problemi glede spuščenih psov in varnosti. Kot rečeno, so sosedi(njihov sin, ki je precej problematičen) nabavili ameriškega pitbulterierja. Pes se je na začetku šetal prosto po ulici in njihov prvi sosed je z njim imel ogromne težave, ker se nista "razumela". Vedno je šlo za renčanje. Poleg tega je 1x pes prišel scat na naše dvorišče, foter se je iz pisarne zagnal za njim(nič hudega, samo povzdignil ej glas), pes je po****u in proti fotru. Foter se je prvič v življenju ustrašu psa(k temu pripomorejo tudi predstave o "krvoločnosti" teh pasem). Vglavnem, zdj je situacija takšna, da je pitbul vedno v pesjaku. Vendar pa je po nekaj mesecih ta pes prešel v vzgojo očetu kolega, ki je psa kupil. Poleg tega se je z njim ogromno ukvarjala tudi njegova sestra. Dali so ga tudi v šolo. Lahka rečem, da sem bil večkrat z njimi na sprehodu na travniku nekaj 100m stran. Pes je scrtlan in ne bo živi duši naredil ničesar. V kolikor ni ogrožen. Kar pa velja bolj ali manj za vsako žival.Kot podatek je morda zanimivo, da sem gledal, ko sta se stepla pitbul in koker španjel(kot rečeno isti lastnik) in ga je koker španjel "scotal". Pitbul je bil nebogljen oz. ni ničesar žalega storil koker španjelu.

Moje mnenje je, da v kolikor se s psom(četudi je velik in "nevaren") ukvarja prava oseba in se z njim ukvarjaš tudi ti kot sosed(js si vedno vzamem cajt za oba, če se srečamo. koker španjel recimo vedno, ko pridem domov, pride do mene, pa ga "morm" čohat par minut), lahko šeta prosto po ulici. Problem pa je, ker vsi ljudje nimamo iste ljubezni in občutka za pse ali pa si samo neznanec v tej ulici in te povsem upravičeno postane strah. V takih primerih, še posebej, če narobe reagiraš, lahko pride do neljubih zapletov.

Vglavnem sem se pa v 15 letih lastništva psa naučil to, da pes vrača tisto, kar mu daš. Velikokrat pes tudi čuti, kakšen odnos imata z lastnikom. Torej, če si ti do psa prijazen, ga crtlaš, se z njim ukvarjaš in se z lastnikom razumeš, ni problemov.

Je pa to vse res samo en primer, kje drugje v kateri drugi ulici ali okolišu so te zadeve lahko drugače rešene.

V vkolikor imate s tem težave, je pogovr z lastniki in nelastniki psov najboljši možen način za dosego konsenza.

Nazadnje uredil nejc : 24.01.2007 ob 10:22.
Staro 24.01.2007, 10:38
Pripravnik

Nauk, ki ga jaz spoštujem je ta, da se svoboda in pravice človeka končajo tam, kjer se začnejo svoboda in pravice drugega človeka.

In to osnovno načelo se konstantno krši. In pogovor po mojih izkušnjah vse manj pomaga, ker ljudje kot civilizacija izgubljamo na vrednotah.
Staro 24.01.2007, 10:42
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Jelengar Prikaži sporočila
Lastniki psov so povečini brezobzirni in brezbrižni. Ko sem jaz tekal pa poti spominov in tovarištva (Ljubljana), so me redno naskakovali psi. Psi, ki bi morali biti na povodcih. Ampak ne, ti psi so popolnoma NEnevarni in podobna jajca. Ko pa sem lastnika opozoril (sicer razburjeno), da naj drži svojega psa na povodcu, se je le-ta agresivno branil s tem, da, če ne maram psov, potem tudi ne maram ljudi. Tako je to, ja. Sicer pa, v bloku, kjer živim, je vsako jutro poscano dvigalo. Psi pač ne zdržijo, da pridejo na plano. Zunaj, je pa itak vse polno pasjega dreka.
Žal je to tisto o čemer sem pisal. In nejc napisal si nekaj zanimivega, kar bi tudi izpostavil:

"Pes je scrtlan in ne bo živi duši naredil ničesar. V kolikor ni ogrožen."

Kaj pa je ogroženost za psa? Kaj pa otroci, ki nimajo te meje?

In že vnaprej povem, da v temu primeru primerjava med človekom in živaljo ni na mestu, ker tudi, če do človeka nisi prijazen še ne pomeni, da bo skočil nate in te ugriznil. Karikiram ampak to je to.
Staro 24.01.2007, 11:03
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Se strinjam. Z otroci in psi je problem. Osebno malega otroka ne bi pustil samega s psom. Četudi bi bil moj pes.

Zato pa pravim, da se je potrebno pogovorit s sosedi. V naši ulici se je precej pogovarjalo o teh zadevah. Je pa tudi res, da imamo trenutno samo enega 3,4 letnega otroka, ki pa na ulici ni nkdar brez nadzora staršev ali starih staršev.

Mislim, da je treba s problematičnim sosedom najprej poizkusiti z lepo besedo. Nimam pa blage veze o tem, v kakšnih odnosih ste.

Tudi s teboj jelengar se strinjam, da je precej lastnikov brezbrižnih in brezobzirnih. Ne strinjam se, da je tako povečini. Lastnike, ki sam poznam, niso takšni.

Kot sem napisal že prej, pa bom dopolnil. Problem lastnikov psov je v tem, da precejkrat ne razumejo, da se drugi ljudje s psi morda ne razumejo tako dobro, ali da imajo strah itd.. To bi moral vsak lastnik upoštevat.Naivno in kdaj tudi nevarno je pričakovat, da če se bo tvoj pes(recimo nemški ovčar), ki je sicer scrtlan itd. zakadil(sicer v igri) proti neki drugi osebi, da bo ta oseba avtomatsko vedela, da pes ni nevaren in se ne bo ustrašila. Še sam se ustrašim psa, ki ga ne poznam, če naredi kakšno nepredvidljivo kretnjo.

Nazadnje uredil nejc : 24.01.2007 ob 11:07.
Staro 24.01.2007, 11:39
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Po psu se lastnik pozna...pravi slovenski rek novejše ere.

Psi ignorantskih lastnikov tekajo po sosednjih tratah, naskakujejo mimoidoče in napadajo ostale pse. Ker se nimam energije za vsak pasji kakec prepirat s sosedom, sem okrog parcele namestila ograjom. Kakce na igrišču, ki smo ga nakateri starši usposobili za svoje otroke in ga uporabljajo tudi drugi otroci, normalno, pa občasno označim z vejicami oz. McDonald zastavicami. Ker tudi sosed premore delček občutka, kdaj gre že za sramoto, označene kakce občasno pospravi. Za rojstni dan je že padla ideja soseske, da mu kupimo velik komplet plastičnih vrečk za popravljanje za svojim psom, ki so seveda lično poslikani.
:P
Staro 24.01.2007, 12:25
Pripravnik

nejc in freya z obema se strinjam!

ampak kako doseči, da bo volk sit in koza cela, če je sosed samovoljen in se ne ozira na druge kljub pogovorom, grožnjam itd.?

vem, da se povsod najde kakšen takšen posameznik, ki želi drugim greniti življenje ampak nažalost ugotavljam, da jih je vsak dan več in to me skrbi.

p.s. freya, iznajdljivo in prijazno tole z zastavicami , ni kaj!
Staro 24.01.2007, 14:10
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

..ko smo govorili o nekultiviranih lastnikih, lahko kakšno rečemo tudi o nekultiviranih sosedih. Lepljenje kakcev na vhodna vrata ali avtomobilska vrata že spada med to kategorijo.

Značke
lastniki, njihovi, psi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:07.