Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 26.09.2008, 22:46
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Open Office združitev več celic

Malo se ukvarjam z Open office (Calc) programom, pa je le toliko različen od Excela, da ne gre vse po istem kopitu.
Predvsem me zanima kako bi združil več celic v eno samo.
Zdaj sem naredil takole (ver 2.3 oz. 2.4):
- označil več celic
- šel v podatki
- grupiranje in oris
- združi ali preprosto F12 ko sem označil več celic.
Zdej pa za mene hec. Če dam stolpce, mi zgoraj iziše minus in naredi črto, mreža v vseh celicah še vedno ostane, besedilo se piše preko kao združenih celic. Če dam naj prelomi besedilo, mi ga prelomi le v prvi celici, ne pa v vseh, ki sem jih označil kot združene in preko katerih je zgoraj črta, ki označuje celice "od - do".
Rad bi naprimer, da bi iz celic: od B2 do F2 in B10 do F10 (ustvaril večji kvadrat-eno samo celico) označil vse celice, da bi imel kot eno samo, notri pa zapisan tekst, kateri se na koncu združenih celic (F2) avtomatsko začne izpisovati v naslednji vrstici združenih celic.

Kar pomeni, da bi imel v združeni celici (kvadratu) zapisan tekst od B2...F2 in po višini do B10 oz. F10, kar pomeni zapisanih 9 vrstic teksta.

V excelu to ni problem narediti, tukaj mi pa nikakor ne gre.
Pomoč - F1 nima tiste razlage, kar želim narediti

Pa še nekaj. Če skopiram tekst iz Worda v Calc se prilepi kot slika. Če ga želim urejati, me vrže nazaj v word, kjer lahko uredim tekst, ga zaprem in se popravki pokažejo v Calc. Se tekst ne da popraviti kar v Calcu, če ga že skopiram iz worda?

Prosim ne mi pisat, da calc ni program za urejanje in pisanje besedil, ker vsak račun potrebuje določen tekst, ki pa ga žal ne spravim v eno samo celico, ampak jih moram nekaj združiti skupaj, šele v naslednjem stolpcu pa pridejo v uporabo številke in izračuni.

Hvala za pomoč!
Staro 27.09.2008, 21:42
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Re: Open Office združitev več celic

A noben ne obvlada Openoffice?? a ga imate in ga ne znate uporabljati?? ehh, bom mogu pa kako drugo pot ubrat.

Značke
celic, office, open, več, združitev

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
MS Office 2007 Word -> shranjevanje na več lokacij hkrati zeriX Računalništvo in internet 6 16.04.2008 15:12
Open office ne odpre praznega lista Vsemogočni Računalništvo in internet 4 17.03.2008 09:09

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:24.