Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Zaprta tema

Orodja za teme
Staro 28.07.2009, 17:40
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Težave s SiOL TV - motnje, kockanje, nedelovanje...

Stestiraj TV prek PC. Če dela je kriva uradna oprema.
Staro 29.07.2009, 09:57
srus012 Uporabnik srus012 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce srus012
Član od: May 2006
Sporočila: 214

Citat:
Objavil-a florjan Prikaži sporočila
Kar ne razumem vas, kakšno pritoževanje. Meni ne dela od dne, ko so prešli na Plus vmesnik. Takrat sem prvič zagledal slavno "OBVESTILO" in Kalvarija se je začela.

Samo po dvakrat na teden sem težil, celo na mp4 so me preklopili, pa nobene prave spremembe. Komunikator sem resetiral že večkrat kot moje Windows, nagledal sem se napak, različnih je toliko, da jih niti našteti ne morem. Najbolj me razjezi, ko stvar kakor da deluje (Plus vmesnik, ampak šele približno en teden), nakar prestavim parkrat kanal (drugih opcij si tako ne upam, kazen je takoj), pa se pojavijo kocke. Resetiranje je edina rešitev, to pa traja...

Celo tehnik je prišel, hotel mi je zamenjati modem, ki skoraj gotovo ni nič kriv. Komunikatorju se niti približati ni hotel. Naj ga nesem na servis.
Računalničar sem, pa mi je marsikaj jasno, predvsem seveda to, da komunikator najverjetneje ni kriv. Po telefonu sem se pogovoril s serviserjem na Ram2, mi je dal prav, vsaj teoretično.

Obvestilo se pojavi, če komunikator ne dobi zahtevanega podatka. Pa bi mogoče Siol nastavil tisti čas za par sekund daljši? Saj smo se navadili, da je Plus vmesnik počasnejši.

Še nekaj. Če se enake napake pojavljajo pri večih uporabnikih potem bi podvomil, da so se nam pokvarili vsi komunikatorji istočasno, moj je dve leti in pol brezhibno delal.
.
Pri meni je bili enako. Na starem vmesniku zelo stabilno delovanje STB, po prisilni instalaciji plus vmesnika kalvarija. Tresoča in zatikajoča slika, blokiranje STB nekajkrat na dan na različne načine:

- pokaže se obvestilo v preklopu v varni način, desno zgoraj se vrtijo kvadratki, ne zgodi se nič, niti po 60 sekundah ne, pomaga le izklop/vklop napajanja na STB. Po izklopu/vklopu STB pa je včasih potrebno vpisati uporabniško ime in geslo. Ko moram to vpisati nekajkrat na dan postane zelo moteče.

- pokaže se obvestilo v preklopu v varni način, STB preklopi v varni način, varni način deluje, po izklopu/vklopu STB pa je včasih potrebno vpisati uporabniško ime in geslo. Ko moram to vpisati nekajkrat na dan postane zelo moteče.

- Slika in zvok delujeta, STB je neodziven na tipke daljinca, desno zgoraj se vrtijo kvadratki, pomaga le izklop napajanja na STB

Tudi meni je kot prvo rešitev zgornjih problemov tehnična pomoč predlagala menjavo STB , ko pa sem ta predlog zavrnil so me prestavili na MPEG-4 in zmanjšali hitrost downlinka z 9200 kbs na 4544 kbs.

Slika je sedaj na splošno malenkost slabše kvalitete, bistveno slabše kvalitete pri športnih prenosih, preklapljanje kanalov traja tri sekunde, namesto prejšnjih dveh, vendar se je število blokad STB bistveno zmanjšalo, na cca eno na dan pa tudi tresenja slike ni več. Kot ocvirek se je pri preklopu na MPEG-4 zopet zbrisala razvrstitev programov.

Tudi jaz sem iz IKT stroke in menim, da je protokol komunikacije STB - video server zelo občutljiv na izgube sporočil, oz. linijo z napakami. Ko so mi zmanjšali hitrost downlinka se je s tem zmanjšalo število CRC in HEC napak na povezavi in po mojem mnenju posledično povečala zanesljivost delovanja STB. Morda je k zanesljivejši komunikaciji pripomoglo tudi zmanjšanje povprečne hitrosti video streama z 4-5 Mbs pri MPEG-2 na 2,5 Mbs pri MPEG-4.

Nasvet z moje strani - Telekomovci investirajte nekaj resursov v stabilnost delovanja STB - analizirajte vzroke blokad in implementirajte nežnejši recovery kot sedaj.
Staro 29.07.2009, 10:05
florjan Uporabnik florjan ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2002
Sporočila: 8

Citat:
Objavil-a gsmmsg Prikaži sporočila
Vsakič ko pritisnem par programov nahitro, se vse skupaj zašteka in je potrebno resetirati komunikator.(Pri starem siolu je to funkcioniralo) Zakaj to ne odpravite ali vrnete na star siol?
Prosim, poskusi zbrisati "piškotke" (cookies). Jaz sem jih včeraj, pa je stvar mnogo boljša (tudi mnogo hitrejša). Edino ne vem, če mogoče na Siol niso oni kaj naredili, ker sem se to popoldne spet pritoževal. Prosim, sporoči, če je kakšna razlika, da potem zadevo objavimo.
Sem že dolgo uporabnik Siol TV (od jan. 2007) in je čisto možno, da se je nabralo mnogo smetja, kar upočasnjuje in tudi prekinja normalno delo.
(Do brisanja piškotkov: Meni, Rumeni gumb, Modri gumb - zaporedoma na daljincu. Potem s puščico do "Izbriši piškotke", OK in ne pozabit Ponovni zagon)
Pozdrav!

Medtem je prišlo od SRUS012. Prosim poskusi tudi z brisanjem. Da vidimo!

Nazadnje uredil florjan : 29.07.2009 ob 10:10. Vzrok: Novo sporočilo med tem
Staro 29.07.2009, 17:12
florjan Uporabnik florjan ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2002
Sporočila: 8
Talking Re: Težave s SiOL TV - motnje, kockanje, nedelovanje...

Na Siolu so povedali, da niso nič ukrepali po mojem včerajšnjem pogovoru.
Torej - krivi so bili piškotki!
Bojim se, da bo brisanje piškotkov žal pomagalo samo starim uporabnikom, ki že dolgo "nalagajo" piškotke na Siol server. Sicer pa s takimi težavami jih pa tudi ni veliko.
Danes sem kar prižigal in ugaševal TV, pa sem samo enkrat videl "Obvestilo", kar je prebavljivo. Tudi vse drugo deluje hitro in brez problema (no, vsega še nisem preizkusil). Malo je sicer počasnejše od prejšnjega vmesnika, ampak to se je pokazalo že v preskusni dobi.
Zaenkrat lep pozdrav vsem, grem gledat TV (Siol TV)!
Staro 30.07.2009, 06:21
namcu Uporabnik namcu ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2008
Sporočila: 39

Meni se še kar naprej pojavlja opozorilo in preklapja na varni način.
Zanimivo, da se to pojavlja samo na prvem TV. Neodvisno ali je drugi prižgan ali ne.
Na drugem je vse v redu.
Torej bo verjetno komunikator.

Sem pa se odločil. Adijo SIOL takoj ko mi poteče.
Tv bo lastovka.
Internet pa AMIS.
Nič hudega če je dražje, bo vsaj kvaliteta malo boljša.
Staro 31.07.2009, 17:21
tinamandarina Uporabnik tinamandarina ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 58

1. Na videomaniji pod dokumentarnimi ne morem zagnati dokumentarca o Kambodži.

2. Kdaj boste zbrisali dvojne programe?
Staro 31.07.2009, 21:37
Rokovnjac Uporabnik Rokovnjac ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 33

Lep pozdrav.

Zakaj za vraga ne dela nobena izbira pod videoteko, kateri koli film hočem pogledati mi ven vrže obvestilo da to trenutno ne deluje in naj resetiram komunikator ali pokličem na svetovno znano cifro, kjer se noben ne javi In potem naj plačujem polno ceno, ker imam pač mega dostop, gledati pa ne morem nič iz HBO izbire, nič iz katere koli druge videotečne izbire. Nočem vedeti kaj se dogodi tistemu, ki celo kupi žetone za ogled filma in mu potem nič ne dela
Staro 03.08.2009, 11:55
slo114 Uporabnik slo114 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2009
Sporočila: 23

Siol: dost mam jest siola ker mam večinoma same probleme tako z netam kot z tv-jam,če pa pokličem pa tut čakam na serviserja(sedaj bo že 3 tedne)celo večnost tko da...
Staro 03.08.2009, 13:19
Rezilo Uporabnik Rezilo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Rezilo
Član od: Apr 2009
Naslov: Postojna
Sporočila: 444

ja če si samo enkrat poklical in v 3 tednih ne več si sam kriv da jim ne težiš...
Staro 03.08.2009, 16:31
btomaz_ Uporabnik btomaz_ ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 248

A kdo ve, kje piše kako se na Prosperu (optika) preveri kolikšna je sinhronizacija. Imam namreč občutek, da so mi zmanjšali hitrost, ker je kockanja vsak dan več. In to na optiki.
Zaprta tema

Značke
kockanje, motnje, nedelovanje, siol, težave, titl

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SIOL TV - Nedelovanje dolocenega programa klemenr SiOL TV 7544 27.06.2020 19:00
SIOL Duo - Zakaj imam težave s telefonom? Oxijan Tehnična pomoč 39 25.11.2008 21:03
Nedelovanje SIOL TV JLap SiOL TV 48 01.09.2006 16:18

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:41.