Nazaj   Siol.net forumi > Zabava > Glasba

Glasba vtisi, okusi, koncerti...

Orodja za teme
Staro 14.09.2006, 22:04
GiGi Uporabnik GiGi ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2003
Sporočila: 1.652
Privzeto Evanescence The open door

Sicer še slabe 3 tedne pred uradno predstavitvijo pa je album "zunaj".

Prvi vtisi so dobri. Sicer ni tako "melodičen" oz kot bodo rekli nekateri "pop" kot je bil Falen. Vokali so bolj "spredaj" pred žaganjem. Ni več tako nu-metal kot je bil predhodnik malo se spogleduje s klasičnim rockom mogoče celo nekateri komadi s "sprockom". Sicer prvi komad(in na nek način vsi) z nestandardnim začetkom te rahlo preseneti kar se tiče stila. Drugi oz 1. singel je bolj Evanescence ki smo ga vajeni od prej, definitivno bo vlekel prodajo ostalih 12 skladb.
Začetki določenih komadov se zdijo kot da jim je pisal podlago Moby se pa kr kmalu razvijejo v bolj rock variante. Na splošno po moje korekten album sestavljen po navadi obrti. Na koncu tudi ne manjka sifonično podkrepljena balada.

Po odhodu soustanovitelja in zamenjave v ansamblu se pobirajo. Po koncertnem albumu(dvema?) se vrača(jo) z res novim izdelkom.
Ni tako poslušljiv kot prvi in tudi gotovo ne bo požel toliko uspeha. Dosti težje ga je uvrstiti kot prvega. Oz tako bom rekel če so za prvega rekli da je Alternative rock potem bo ta oznaka bolj držala za ta album.

Gotovo se kdo ne bo strinjal z mano, ampak tako sem jaz doživljal ta izdelek. Tako da upam da bomo imeli neko konstruktivno debato in ne kričanje kdo je bolj pameten.
Staro 15.09.2006, 09:12
DarkBloom
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto Re: Evanescence The open door

nisem še slišala njihovga albuma razen njihovga prvega singla, ki je res mal drugačen od komadov iz fallen. Ev me niso nkol fasciniral in me verjetno tut z zdajšnjim albumom ne bojo
Staro 15.09.2006, 09:37
Teo Uporabnik Teo ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Teo
Član od: Jul 2001
Sporočila: 11.150

Citat:
Objavil-a GiGi
Sicer še slabe 3 tedne pred uradno predstavitvijo pa je album "zunaj".

Prvi vtisi so dobri. Sicer ni tako "melodičen" oz kot bodo rekli nekateri "pop" kot je bil Falen. Vokali so bolj "spredaj" pred žaganjem. Ni več tako nu-metal kot je bil predhodnik malo se spogleduje s klasičnim rockom mogoče celo nekateri komadi s "sprockom". Sicer prvi komad(in na nek način vsi) z nestandardnim začetkom te rahlo preseneti kar se tiče stila. Drugi oz 1. singel je bolj Evanescence ki smo ga vajeni od prej, definitivno bo vlekel prodajo ostalih 12 skladb.
Začetki določenih komadov se zdijo kot da jim je pisal podlago Moby se pa kr kmalu razvijejo v bolj rock variante. Na splošno po moje korekten album sestavljen po navadi obrti. Na koncu tudi ne manjka sifonično podkrepljena balada.

Po odhodu soustanovitelja in zamenjave v ansamblu se pobirajo. Po koncertnem albumu(dvema?) se vrača(jo) z res novim izdelkom.
Ni tako poslušljiv kot prvi in tudi gotovo ne bo požel toliko uspeha. Dosti težje ga je uvrstiti kot prvega. Oz tako bom rekel če so za prvega rekli da je Alternative rock potem bo ta oznaka bolj držala za ta album.

Gotovo se kdo ne bo strinjal z mano, ampak tako sem jaz doživljal ta izdelek. Tako da upam da bomo imeli neko konstruktivno debato in ne kričanje kdo je bolj pameten.
a to na podlagi Webripa pišeš?
Staro 15.09.2006, 14:34
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Teo
a to na podlagi Webripa pišeš?
Web... kaj? .... Iz neta sem zdljal album pa poslušal

Se pa vidi da je za Falen glasbo prispeval predvsem Moody, Amy pa besedila. Ker so besedila zelo podobna sam zvok pa je po moje precejšen odmik od 1, albuma.

Meni je Ev. znosen prvi album je bil poslušljiv. Zdaj je malo bolj težek. Recimo neka taka evolucija kot RH- in Plastika.
Staro 15.09.2006, 15:10
Uporabnik

Aja še to. Kako velika komercialna uspešnica je bil Fallen in kako težko ga bo dosečt kaj šele presečt:

-14MIO prodanih 6x platinast
-43tednov na billboard TOP 10
-eden od 8 albumov v zgodovini ki se je obdržal celo leto(52 tednov) na billboard TOP50
Staro 15.09.2006, 16:30
DarkBloom
Guest

ja ja zlo težko bo ponovit uspeh hitiča bring me to life ampak sicer pa sej ev hočjo bit zdej tr00 in jih briga za uspeh
Staro 15.09.2006, 16:36
Uporabnik

Citat:
Objavil-a DarkBloom
ja ja zlo težko bo ponovit uspeh hitiča bring me to life ampak sicer pa sej ev hočjo bit zdej tr00 in jih briga za uspeh
Jp samo tudi Fallen je bil album hitov in ne Album ki ga vleče 1 hit. Going under, My imortal in tudi Evrybody`s Fool so kr pošteno zasekali v lestvice.

Ne vem no meni se ne zdijo napačni.
Staro 15.09.2006, 16:45
DarkBloom
Guest

jst mislim, da te hit kot je bil ta bring me, ki jih je res ponesel med neke pop zvezde uniči in nikol ne bojo uspel ponovit uspeha. Sicer mi je pa vseen, ker mi ev niso všeč. Fallen je pač zame ena sama pesem pa besedila so tečna, ker preveč težijo o samomoru
Staro 15.09.2006, 17:11
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Citat:
Objavil-a DarkBloom
jst mislim, da te hit kot je bil ta bring me, ki jih je res ponesel med neke pop zvezde uniči in nikol ne bojo uspel ponovit uspeha. Sicer mi je pa vseen, ker mi ev niso všeč. Fallen je pač zame ena sama pesem pa besedila so tečna, ker preveč težijo o samomoru
Zakaj je 90% "tr00" Nightwish fanov proti Evanescence?

Sem brala mal njihov NW forum preden so razpadl in tam je bla prava gonja proti Evanescence, in vsakmu, ki se ni pridruzil druznemu pljuvanju po njih.

V cem je fora?

PS: novega albuma Evanescence ne morem komentirat, ker ga se nisem slisala
Staro 15.09.2006, 17:18
DarkBloom
Guest

ja pač mi niso všeč in sm tut navedla razloge za ostale tr00 NW fane pa ne vem. Jih boš mogla sama vprašat, če te tok zanima

ok en razlog je tut v tem, da so Nightwish, ko s z Nemo postal komercialno uspešni vsi neuki novinarji začel primerjat z EV in da jih kopirajo..čeprov vsi vemo, da so NW velik prej začel in da so bili že velik band v "metal svetu".
Ja pa takrat so vsi imel EV & NW za gothic band...kar nobeden od njih ni...ampak itak je zdaj vsak band gothic, ki ima pevko in so v črno oblečen

Nazadnje uredil DarkBloom : 15.09.2006 ob 17:21.

Značke
door, evanescence, open

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:17.