Nazaj   Siol.net forumi > Zabava > Glasba

Glasba vtisi, okusi, koncerti...

Orodja za teme
Staro 18.09.2006, 15:13
DarkBloom
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto Re: Evanescence The open door

jst pa sploh ne vem kak ostali člani banda zgledajo. za ben moodyja vem ampak on je itak šel ven.

Abronsius - a to pomen, da se albuma še downloadat ne splača ?
Staro 18.09.2006, 16:25
Abronsius Uporabnik Abronsius ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Abronsius
Član od: Sep 2005
Naslov: Floydland
Sporočila: 442

Zate ne vem, mogoče ti bo všeč. Pri meni je navada da najprej dolpotegnem, preverim zadevo in če mi je všeč tudi kupim... ali pa tudi ne, če sem čist iskren. Itak svoje grehe plačam z obiskom hudo precenjenih koncertov.
Staro 18.09.2006, 17:05
GiGi Uporabnik GiGi ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2003
Sporočila: 1.652

Citat:
Objavil-a Abronsius
Zate ne vem, mogoče ti bo všeč. Pri meni je navada da najprej dolpotegnem, preverim zadevo in če mi je všeč tudi kupim... ali pa tudi ne, če sem čist iskren. Itak svoje grehe plačam z obiskom hudo precenjenih koncertov.
Če odmislim koncerte je prvi del postopka pri meni enak

Glede samega albuma pa mislim da bo ostal na disku(za vsak slučaj če se mi kdaj kaj takega zahoče).
Staro 18.09.2006, 18:37
DarkBloom
Guest

najbolj me zanima on komad Lacrimosa od Mozarta!!
Staro 18.09.2006, 19:12
GiGi Uporabnik GiGi ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2003
Sporočila: 1.652

Citat:
Objavil-a DarkBloom
najbolj me zanima on komad Lacrimosa od Mozarta!!
Mi je prav QL. Mogoče malo preveč v ospredju band na mesto da bi orkester, zbor in band bli poravnani. Nekje na sredo orkester in zbor izginejo, potem proti koncu kitara prevzame melodijo orkestra po tem se zbor in orkester priključita v zadnji minuti. Lahko bi bilo bolje je pa res da ni slabo.

Za razliko od Petroleje katera mi po 6 poslušanjih še vedno ne sede in mi je še bolj zoprna kot ob prvem poslušanju mi je The open door dejansko z vsakim poslušanjem boljši.
Staro 08.10.2006, 22:57
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Naj se jaz strnem svoje vtise o novem albumu "The Open Door"....

Ko sem prvic album poslusala, mi sploh ni bil vsec. Niti ena sama pesem mi ni ostala "v usesih" in nekako sem se potihem videla Evanescence dokoncno razpadat kot band

Po vztrajnem poslusanju albuma, lahko samo potrdim, da je res, kar je GiGi rekel : album rabi cas, potem se ti usede v usesa. Recimo sploh "Call me when you´re sober", mi ne gre iz uhljev
Amy obcasno malo pretirava s piskanjem, to je edino, cesar se vedno nekako ne morem prebavit...
Je pa album kot celota dobil nekaj novega na ambientu, nekako je bolj temacno zastavljen in se mi zdi, da so Evanescence tokrat res delali to, kar so si zeleli in ne to, kar so ljudje hotli od njih slisat. Se vedno imajo tisti tipicni Evanescence zvok in kitare, ampak nekako zvenijo manj plasticno in bolj "hard", ce lahko tako recem.

Pesmi so v dobrem vrstnem redu, se lepo dopolnjujejo in vsaj jaz do sedaj nisem opazila nobenega "fillerja". Dodali so se korovsko petje in orkester, ker sicer ni nekaj ravno hiper-inovativnega, ampak zadeva izpade poslusljiva.

Moja ocena: 3,5 od 5
Staro 09.10.2006, 18:39
Pripravnik

Men je Amy zanimiv fenomen, ki ga opažam pri kar nekaj pevkah in prav vse le s težavo poslušam. Ima odličen glas, vendar prevečkrat poje totalno "zategnjeno" in "pritiskajoče", da še mene začne stiskat v grlu ko jo poslušam. Drug tip pevk, ki jih ne prenesem pa so v stilu CristineAguilere in pa Anastacie... tisto njuno podaljševanje posameznih zlogov v nedogled, ko iz dveh "črk" raztegujeta v 10 in več sekundno zavijanje z vsemi možnimi "frekvencami"... nadležno za uho.

Tarja Turunen je zame recimo primerek odlične, skorajda perfektne vokalistke. Sposobna je suvereno in brez skorajšnje eksplozije trebušne prepone odpeti ekstremno visoke in (za žensko) ekstremno nizke tone. je pa res, da gre za akademsko šolano pevko. tko da verjamem da ima Amy z veliko vaje in pravilnim petjem še ogromno rezerve, predvsem kar se tiče petja v živo, kjer se zares pokaže kvaliteta.

Zate Nincha , ker si rekla da ne poznaš Nightwishov. Tole je z zadnjega skupnega koncerta v Helsinkih in Tarja kljub bolezni poje božansko.

Staro 09.10.2006, 18:56
DarkBloom
Guest

jao Abronisus ti pa tvoja Tarja..heh res ji ni para. Škoda njenega prelepega glasa za neke bedne božične pesmice
Staro 09.10.2006, 19:36
Pripravnik

:D

Lahko bi blo slabš... kaj če bi jo Martin Kesici vzel v svoj band :O

Čeprav v temle njunem spotu je Tarja naravnost božanska...

Ta ženska ima celo vesolje v teh svojih nezemeljskih očeh.

OK zdej pa nazaj k Amy in Evanescence... sej Amy ima drgač tud luštne učke, tko da se mal navežem. :D
Staro 09.10.2006, 19:46
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Citat:
Objavil-a Abronsius
Men je Amy zanimiv fenomen, ki ga opažam pri kar nekaj pevkah in prav vse le s težavo poslušam. Ima odličen glas, vendar prevečkrat poje totalno "zategnjeno" in "pritiskajoče", da še mene začne stiskat v grlu ko jo poslušam. Drug tip pevk, ki jih ne prenesem pa so v stilu CristineAguilere in pa Anastacie... tisto njuno podaljševanje posameznih zlogov v nedogled, ko iz dveh "črk" raztegujeta v 10 in več sekundno zavijanje z vsemi možnimi "frekvencami"... nadležno za uho.

Tarja Turunen je zame recimo primerek odlične, skorajda perfektne vokalistke. Sposobna je suvereno in brez
skorajšnje eksplozije trebušne prepone odpeti ekstremno visoke in (za žensko) ekstremno nizke tone. je pa res, da gre za akademsko šolano pevko. tko da verjamem da ima Amy z veliko vaje in pravilnim petjem še ogromno rezerve, predvsem kar se tiče petja v živo, kjer se zares pokaže kvaliteta.

Zate Nincha , ker si rekla da ne poznaš Nightwishov. Tole je z zadnjega skupnega koncerta v Helsinkih in Tarja kljub bolezni poje božansko. ]
No, s prvim odstavkom se povsem strinjam.

Emmm ...
Kje sem rekla, da Nightwish ne poznam?
Rekla sem, da ne poznam nikogar od mojih prijatlov, ki bi jih poslusal. Sama sem recimo Nightwish poslusala pred par leti, ko sem se nekak sele zacela zanimat za metal... Ampak to je blo samo na zacetku, potem so mi postale njihove klaviature prevec izrazite, muzika prevec kicasta in naspirdirana, v vse komade so probal vnest neki epskega, medtem ko jaz si pa sam zelim obcasno dobrega growlanja. In tega mi pac Tarja ni mogla ponudit

Se pa strinjam, da je Tarja zelo dobra pevka.
Samo zal je tako, da imam pri takih glasovih omejeno toleranco in mi grejo prej ali slej na zivce, ker prevec piskajo. Kaksen komad sem in tja ok, ampak obozevalka opere pa res nisem. Imam rajs doom in death metal

Z Amy imam enak problem kot s Tarjo - samo da Amy se bolj nadlezno piska.

Značke
door, evanescence, open

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:19.