Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 19.01.2008, 16:58
msenega1 Uporabnik msenega1 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce msenega1
Član od: Jan 2008
Sporočila: 8
Privzeto prekinjanje internetne povezave in telefonske motnje

Živjo!
Zanima me, če ima še kdo podobne težave in kako jih rešitid srede decembra imamo siolov duo paket in vsake par dni se zgodi, da se (včasih tudi večkrat dnevno) prekine povezava z internetom. Prvič smo iz el. izklopili in nazaj vklopili modem (sagem f@st 3344),kot pač piše v navodilih in povezava je bila takoj ok.To še zmeraj počnemo, kadar internet "pade", pa vendar se sprašujem ali je kriv modem ali morda povezava ali je to sploh normalno?
Ima to morda kaj povezave s tem, da so v našem kraju (Komen) pred kratkim širili bazno postajo in še zmeraj nekaj počnejo? Tudi znanci se namreč pritožujejo, da jim povezave delujejo bistveno slabše kot pred širitvijo.
Druga zgodba pa je telefon.Vsake toliko začne telefon sam od sebe nenadzorovano zvoniti (s čisto drugačnimi intervali kot pri navadnem zvonjenju), na vezi pa seveda ni nikogar.Včeraj je na primer zvonil skoraj celo uro popoldan, da sem ga na koncu izklopila, ker nam je že pokal film.Očitno se pojavljajo še druge motnje, ker mi včasih kdo potoži, da nas na našo številko ni mogoče dobiti ...pa da se mu oglašajo obvestila, da ta številka ne obstaja in podobno.
Ne zdi se mi prav, saj sem podpisala pogodbo za polni dostop do obojega, zdaj pa niti telefon niti internet ne delata "na polno".
Staro 19.01.2008, 18:06
gostencd Uporabnik gostencd ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 3
Privzeto Re: prekinjanje internetne povezave in telefonske motnje

Dobordosla v klubu zadovoljnih uporabnikov telekomovih storitev. Jaz se s podobnim problemom ubadam ze kaksen mesec, nekaj je napisano tukaj http://forumi.siol.net/showthread.php?t=30210. Ne bom rekel, da na telekomu niso pokazali vsaj malo volje, da bi resili problem, saj so mi celo dokaj samoiniciativno prisli zamenjati modem ( v resnici je bila to bolj medvedja usluga, saj vse skupaj deluje se slabse kot je prej). Ampak v resnici je stvar dosti brezupna.V zadnjem mesecu bolj ali manj skozi poslusam nakladanja o preveliki oddaljenosti od centrale ( narocnik sem vec kot 4 leta in do letosnjega decembra ni bilo nobenih problemov), o dolzini kablov, ki so vseskozi enaki, o tem kako mora oseba na drugi strani linije se nekaj izmeriti in takoj poklice nazaj in potem seveda ne duha in sluha o njem. Upam, da bo resevanje tvojih tezav manj sizifovsko pocetje kot moje, jaz sem se odlocil, da bom problem resil z odstranitvijo vsega , kar smrdi po telekomu, iz hise.
Odgovorite s citatom
Staro 20.01.2008, 12:10
Novinec

Gostencd, hvala za tolažbo. Saj tudi na 080 1000 te znajo potolažit- v stilu preverjamo...
Glih zdaj gledam modem in vidim, da lučka od telefona sploh ne utripa, alora ne dela.
No, zdaj sem dvignila slušalko, pa spet dela.Ampak če bi me kdo hotel prej klicat, mu verjetno ne bi ratalo, ali kako?!
Kot prezadovoljna siolova uporabnica me tolaži le to, da nisem prav sama na svetu....Bom prebrala še kej po forumu.Čau.

Nazadnje uredil msenega1 : 20.01.2008 ob 12:11. Vzrok: slovnična napaka
Odgovorite s citatom
Staro 20.01.2008, 12:32
Novinec

Sem prebrala vse o prekinitvah na tem forumu in lahko rečem samo....hvala bogu, da nimam še televizije! To mora bit šele veselica!
Na žalost pa pri nas možmosti izbire operaterjev sploh nimamo....šmrk...ja,samo telekom je en in edini.
Me pa v resnici zanima, kdaj bo (če sploh kdaj) možno tudi v Komnu na krasu naročit TRIO (sej ne da bi si ga jaz želela z vsemi prekinitvami vred). Zdaj naj centrala ne bi imela zadosti zmogljivosti, pa čeprav so širili sredi decembra....:
Če to bere kdo od siolovih, naj prosim pove kaj o tem!
Staro 20.01.2008, 14:12
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064

V Komnu se vaša centrala nahaja na radijskem linku do hrbteničnega omrežja, ker le-to do tam ni zgrajeno. TV tam zaenkrat žal še ne bo mogoč, so se pa takrat potrudili, da so vam dali vsaj internet.

Opisane prekinitve so lahko marsikaj od centrale, linije, modema do vaše interne inštalacije. Predlagam, da se mi vaše uporabniško ime posreduje na ZS, da vidim kaj se pri vas dogaja.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 21.01.2008, 10:02
marhyo Uporabnik marhyo ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2002
Sporočila: 63

Jaz imam povsem iste probleme s težavami odkar sem prešel na k... telefoijo. So mi že zamenjali modem (Sagem za Sagem), pa je isto. Kak je postopek, da grem nazaj na ISDN, če se trenutno stanje ne uredi?
Staro 21.01.2008, 10:55
Novinec

Sem poslala upor. ime na Zs.
Zjutraj je klical nakdo iz tehnične pomoči, pa mi je rekel, da okoli telefona on ne more nič prevert (naj bi to počel siol - on pa je telekom??- ne razumem).
Kadar prekine internet, naj pa opazujemo, če lučka na modemu -ADSL- utripa ali ne.
Saj, kot zakleto, zdaj že celo dva dni ni nič prekinilo!
Ampak še zmeraj me zanima ali se kje registrrira, kadar so prekinitve...konec koncev mi plačujemo za 24 ur na dan -delovanja!
Staro 21.01.2008, 12:51
T-a-d-e-j Uporabnik T-a-d-e-j ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 521

Kje je poanta gradnje optike do domov če optične povezave niti do vseh central še ni?
Odgovorite s citatom
Staro 22.01.2008, 09:04
minek Uporabnik minek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce minek
Član od: Nov 2007
Sporočila: 281

Citat:
Objavil-a T-a-d-e-j Prikaži sporočila
Kje je poanta gradnje optike do domov če optične povezave niti do vseh central še ni?
Kdo prej pride, prej melje ali drugače povedano, da ne bi kdo drug prej privlekel kabla.
Odgovorite s citatom
Staro 22.01.2008, 11:42
wishmaster Uporabnik wishmaster ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2004
Sporočila: 403

Sej se meni tudi ni hotel modem povezat na internet včeraj od 23.00 pa do danes kakih 8ih. Skoz mi je javljalo nekaj v stilu, da se ciljni računalnik ni odzval.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
internetne, motnje, povezave, prekinjanje, telefonske

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
prekinjanje povezave med telefoniranjem siko Tehnična pomoč 1 02.01.2008 19:48
Prekinjanje povezave Sagem F@st 3344 sax Tehnična pomoč 4 03.05.2007 13:26
prekinjanje internetne povezave maja s. Tehnična pomoč 1 06.03.2007 18:57
Prekinjanje povezave ! molnarius Tehnična pomoč 0 25.01.2007 15:43

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:32.