Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 02.01.2009, 19:48
Whitezero Uporabnik Whitezero ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Whitezero
Član od: May 2004
Naslov: Vis Uban
Sporočila: 194
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige

Ne, biblije ne bom vzel v roke, nikoli več. Raje jo uporabim za kurivo. V bibliji ne morem ničesar najti konkretnega, najdem samo možnosti za 1000 nasprotujočih interpretacij, še huje, vsak človek po svoje interpretira tako knjigo, kot mu paše.

Ti si samo eden od milijonih, ki interpretira knjigo. In verjemi mi, vse je bilo lepo nenačrtovano, cesarstva so se vzpenjala - zorela in na koncu tragično padla. Vedno znova in znova.

Tudi sedanji svet bo propadel in bo podoba sveta čez 200 let čisto drugačna, lahko da ne bo več krščanstva, islama, budizma in podobnih ver, tudi državni sistemi se bodo spremenili, a eno bo vedno ostajalo isto - Človeška neumnost.

p.s. vesoljni potop se bolj nanaša na nekdanje črno jezero (zdaj črno morje).
http://sl.wikipedia.org/wiki/%C4%8Crno_morje - teorija ima številne dokaze in nedvomno je bil tu glavni izvor mita o vesoljnem potopu, ker je bil za takratna ljudstva to znani svet in so mislili da je celotni svet potopljen. Pa ni bil.

"Hallowed are the Ori!!!" :cool2:
Staro 02.01.2009, 20:52
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304

Citat:
Objavil-a Whitezero Prikaži sporočila
Ne, biblije ne bom vzel v roke, nikoli več. Raje jo uporabim za kurivo. V bibliji ne morem ničesar najti konkretnega, najdem samo možnosti za 1000 nasprotujočih interpretacij, še huje, vsak človek po svoje interpretira tako knjigo, kot mu paše.
Žal mi je za to.
Ta knjiga je preroška knjiga in zahteva od bralca odnos. To razodeva predvsem zadnji zvezek - razodetje. Mi moramo v odnosu z BESEDO napredovati postopoma in sicer:
1. Z Besedo sem TUJEC
2. Z Besedo sem PRIJATELJ
3. Z Besedo sem ZAROČENKA
4. Z Besedo sem NEVESTA
Kdor je danes iskreni vernik, ki sprejme polnost BESEDE za današnji čas je NEVESTA Jezusa Kristusa.
To ni moja inerpretacija, ker si človek ne more prisvajati nečesar, kar ni njegovo. Sveto pismo ni last človeka in nimamo ga pravice po svoje razlagati. Samo Bog je svoj razlagalec.
Staro 03.01.2009, 12:41
Whitezero Uporabnik Whitezero ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Whitezero
Član od: May 2004
Naslov: Vis Uban
Sporočila: 194

Ne, žal mije, ti si ujet v zmoti. Ne vidiš, da si ravno kontraproduktiven. Bog je svoj razlagalec, pa naj bi bil bog avtor te knjige, vendar ni!

biblija je produkt množice avtorjev, zato najdeš med njimi protislovja, eni so mehki, drugi so tr00 br00talni in zaradi različnih mnenj ne moreš te knjige jemat kot božje knjige. Še več, v svetem pismu niso upoštevali vseh evangelijev, kakšnih 38 evangelijev je obstajalo, le 4 so upoštevali.

naj navedem nekatere izgubljene in najdene evangelije
evangelij po judi
evangelij po petru
evangelij po jezusu
evangelij janeza krstnika
evangelij marije
itd. Zavrgla jih je prva cerkev, ker so bili gnostični in niso ustrezali njenim kriterijem. Po gnostičnih evangelijih se je šlo zato, da je tvoje telo v bistvu neuporabno in je potrebno osvoboditi svojo dušo, da bo svobodno šla v nebesa/pekel.

Tole bo moj zadnji odgovor na tvoje poste, ker sem pameten in bom zaključil z debatiranjem, saj nima smisla debatirat z nekom, ki je splombiran. Pa brez zamere.

"Hallowed are the Ori!!!" :cool2:
Staro 03.01.2009, 20:38
Pripravnik

Se opravičujem, nisem te hotel razjeziti. Spoštujem tvoje mnenje, vsak ima pravico do tega.

Ampak jaz enostavno vse te stvari glede Svetega pisma in Razodetja, ki so danes znane, moram napisati, pa čeprav so v nasprotju z mnenjem velike večine ljudi.
Mogoče sem bil nekoč »splombiran«, dokler sem bil član religije. Vse to je sedaj odpadlo, tako da sem svoboden.

Res je, da je veliko različic evangelija. Ampak EVANGELIJ je v bistvu samo eden. To pomeni veselo oznanilo. To veselo oznanilo je bilo prav za prav namenjeno poganom. Izraelci so iz svojih spisov vedeli, da bo prišel Mesija, ki bo odpravil vsakoletno živalsko žrtvovanje za greh. Na kakšen način bo to storil, pa niso vedeli. Zanimivo, prišel je natanko tako, kot je bilo zapisano v njihovih pismih, pa ga vendar niso spoznali. In nato si je Bog izbral pogane, kar je bilo v izraelskih očeh nezaslišano. Iz poganskih vrst si je izbral svojo Nevesto in to je tista vesela novica za nas. To je Evangelij. Pa kaj, če so skrili 34 sporočil? Bog bo imel svojo NEVESTO in jo že ima.

Kristusov zadnji poziv Laodicejski dobi, v kateri se mi danes nahajamo, je bil: Razodetje 3,21: »Kdor zmaga, mu bom dal, da sede z menoj na moj prestol, kakor sem tudi sam zmagal in sédel s svojim Očetom na njegov prestol
Te besede so namenjene tebi in meni in vsem, ki živijo v tem trenutku na zemlji.
In kdo lahko sede na prestol zraven vladarja? Nihče drug, kot žena vladarja. Žena pa je ravno tista skrita Nevesta ki bo šla najprej na Jagnjetovo gostijo, in nato postala njegova legitimna žena. Razodetje 19,7: »…zakaj prišla je Jagnjetova svatba in njegova nevesta se je pripravila.«.

Vse je tesno povezano in kljub temu, da so vsa ta pisma pisali različni ljudje jih je vodil EN Duh.
Škoda, da si tako malo ljudi vzame čas da bi podrobneje proučili te besede. Čisto zadnje besede tej dobi pa so bile: …. Kdor ima uho, naj prisluhne, kaj govori Duh Cerkvam.«
Torej mnogi ne bodo slišali in ne bodo hoteli slišati vabila. In v nobeni drugi cerkveni dobi ni bil Kristus izven svoje cerkve. Samo v tej zadnji dobi se je to zgodilo, da je moral dejati: »….Glej, stojim pred vrati in trkam….«
On je bil vržen ven iz svoje skupnosti. Zaradi naše nevere se je to zgodilo. Naša nevera v BESEDO je to povzročila. Pa vendar bo očitno še nekdo, ki ga bo slišal in ga povabil notri: … Če kdo sliši moj glas in odpre vrata, bom stopil k njemu in večerjal z njim, on pa z menoj

In poglej, kaj se dogaja takoj po Laodicejski dobi v 4. Poglavju? Začelo se je slavje v nebesih. Nevesta je bila vzeta v nebo. Milost za pogane je bila zaključena. Janez, ki je pisal te besede je videl Božji prestol ter slavljenje. Med vsemi opisi naj izpostavim samo enega: »..Pred prestolom pa je bilo kakor stekleno morje, podobno kristalu.« (Raz 4,6).
Stekleno morje je simbolično pomenilo posodo iz brona, ki jo je imel Mojzes v shodnem šotoru in v kateri so umivali žrtve pred darovanjem. Tukaj je bilo stekleno morje čisto kot kristal. Torej je bil proces žrtvovanja zaključen. Od takrat naprej se nihče od poganov ne bo mogel več sklicevati na Kristusovo daritev in na njegovo prelito kri. Ko bo Nevesta odšla, takrat bo z milostjo konec. Zato je potrebno poudarjati resnost časa, v katerem živimo. Enostavno si ne moremo privoščiti nevere, ker nas bo to preveč stalo.

Trditve, da bodo religije izginile iz obličja zemlje so v nasprotju z napovedmi iz Razodetja in ljudi zavajajo, da bi se predali »spancu«.
1. Petrovo pismo 5,8 pa pravi: »Trezni bodite in budni! Vaš nasprotnik hudič hodi okrog kakor rjoveč lev in išče, koga bi požrl.«
Enostavno ni čas za počitek. Sedaj se bije velika duhovna borba. Pavel v Efežanom 6,10-11 tudi piše: »Nadenite si celotno Božjo bojno opremo, da se boste mogli upirati hudičevim zvijačam. Kajti naš boj se ne bije proti krvi in mesu, ampak proti vladarstvom, proti oblastem, proti svetovnim gospodovalcem te mračnosti, proti zlohotnim duhovnim silam v nebeških področjih

Kaj ljudje danes vedo o vsebini sedmih pečatov, ki jih je apostol Janez hotel zapisati pa jih ni smel? Še odmevajo besede iz Razodetja 10,4-5: »Ko je spregovorilo sedem gromov, sem hotel pisati. Toda zaslišal sem glas iz nebes, ki je rekel: »Zapečati, kar je spregovorilo sedem gromov, in ne zapisuj tega

In ravno zaradi milijona napačnih interpretacij, ki bi se pojavile se to ni smelo zapisati. Enostavno ne moreš nekaj interpretirati, če ne veš vsebine in ničesar na kaj bi se oprl. Odpiranje sedmih pečatov je tako pomembnih, da te besede niti v Sveto pismo niso smele biti zapisane. Pa vendar je sedaj to razodeto in mora biti oznanjeno.
Staro 07.01.2009, 13:31
Pripravnik

Marsikdo nikoli v celoti ni bral knjige Razodetja in je verjetno nikoli niti ne bo.
Poglejte, kako je ta knjiga vsebinsko sestavljena: skupaj ima 22 poglavij. Ta poglavja si časovno ne sledijo linearno od prve do zadnje, ampak so v njih preskoki, nekatera poglavja se prekrivajo, v nekaterih se vrača na začetek razodetja, v nekaterih pa se vrši opis scene za tiste dogodke, ki morajo priti po prejšnjih.

1. poglavje – tu se pripravlja scena, oziroma osnova za 7 cerkvenih dob. V njej so razloženi osnovni simboli.

2. in 3. poglavje - je opis sedem cerkvenih dob v obliki pisem sedem azijskim cerkvam. Vsaka azijska cerkev ima iste značilnosti kot posamezno časovno obdobje v zgodovini.

4. poglavje – se začne z »Zatem sem videl, glej….«. Cerkvene dobe so zaključene in NEVESTA je odšla v vzetje. Kristusova Cerkev je odslej imenovana Nevesta. Bog se ne ukvarja več z zemeljskimi cerkvami, one delajo po svoje.

5. poglavje – ni akcijsko poglavje, torej ne gre v časovno zaporedje po 4. glavi, ampak samo pripravlja sceno za odpiranje pečatov, katerih opis se prične v naslednjem poglavju. Jagnje se pripravlja da vzame v roke knjigo in odtrga pečate.

6. poglavje – tukaj se nahaja opis 6 pečatov. Šesti pečat je začetek velike stiske, ko se Bog ponovno obrne nazaj k Izraelcem, ker je poganska Nevesta po 4. Pečatu odšla v vzetje. Vse zemeljske cerkve ostanejo v času velike stiske. Na ta težki čas se nanaša Jezusova prilika o 5 pametnih in 5 nespametnih devicah.

7. poglavje – tukaj je opisanih 144000 zaznamovanih Izraelcev, ki morajo biti izbrani kot Jezusovi služabniki. Tukaj poglavje opisuje še eno posebno skupino izvoljenih poganov.

8. in 9. poglavje – nas peljeta v vsebino sedmega pečata, kar je GOSPODOV PRIHOD. Iz pečata se poglavje nadaljuje v trobente. TROBENTE pomenijo načrt odkupitve za Izraelce, ravno tako kot pomenijo PEČATI načrt odkupitve za pogane.

10. poglavje – tukaj je opisan proces VZETJA Neveste. Tu pravi » ne bo več časa..«. V 1. Pismu Tesloničanom beremo: »Kajti sam Gospod bo ob povelju, ob nadangelskem glasu in ob Božji trobenti stopil z neba.« Vzetje se sedaj že odvija, je v teku, sam odhod Neveste pa bo le še vrhunec. Mi živimo sedaj v tem trenutku. Vse zemeljske cerkve v tem času zapustijo BESEDO.

11. poglavje – Že prvi verzi povedo, da je zunanje dvorišče svetišča namenjeno za pogane in ne morejo več stopiti v Svetišče. Milost za pogane je zaključena. Bog pošlje 2 preroka da oznanita Kristusa Izraelcem. To sta Mojzes in Elija. Izvoljeni Izraelci sprejmejo Kristusa. Na koncu zatrobi sedma trobenta, kar pomeni dovršitev klicanja Izraelcev.

12. poglavje – tukaj se prikazujejo dogodki iz Izraelove zgodovine vse od začetka, to je od Jezusovega rojstva, pa do danes. Vse to se mora pridigati 144000 izbranim Izraelcem. Nevesta je odšla, satan pa je bil vržen v območje zemlje. Svetega Duha na zemlji ni več, zato demoni delujejo s polno močjo. Preganjajo izbrane Izraelce in »Nespametno devico«. Vse to se dogaja v obdobju 3,5 let.

13. poglavje – opisuje zmaja in dve zveri od samega njunega začetka ter kako sta ti dve zveri dobile moč od tega zmaja.

14. poglavje – že opisuje zmagoslavje 144000 Izraelcev, ki so šli skozi veliko stisko. Tu nastopi tudi opis treh angelov, ki so v bistvu trije zadnji glasniki cerkvenih dob (Luther, Wesley, Branham), – kar simbolično pomeni tri korake pri rojstvu (voda, kri, dih življenja pri zemeljskem rojstvu - krst, posvečenje, Sveti duh pri ponovnem duhovnem rojstvu).

15. poglavje – tu je podobno kot v prejšnjem poglavju z Izraelci opisana nespametna poganska devica po veliki stiski. Pripravlja se tudi sedem angelov s sedmimi čašami nadlog.

16. poglavje – čaše božjega srda. Tu gre za izrazito časovno prekrivanje s trobentami. Kot bi nanizali prosojnice eno na drugo. Trobente nikoli ne nastopijo ločeno od čaš. Oboje so namenjene samo Izraelu. One pomenijo poziv in začasno sodbo. Te čaše se odvijajo po tretjinah in sicer se po vsakem trobljenju trobente izlije čaša. Gre za večkratno ponovitev ciklusa: poziv (simbol trobenta) – delna sodba (simbol čaša). Ena tretjina prve trobente in nato ena tretjina prve čaše. Tako se ovija vse do četrte. Peti in šesti par trobent in čaš se izlijeta popolnoma v času 1. In 2. Svetovne vojne. Sedma trobenta in sedma čaša se uresničita na koncu velike stiske.

17. poglavje – tu se prvič javno pojavi veliki Babilon – religiozna nečistnica, ki je skozi vso zgodovino zapeljevala narode. Tako je tudi opisana. Janeza je to zelo začudilo, ker si ni predstavljal, kdo bi naj to bil. Tukaj je razkrita, kdo je.

18. poglavje – tu se izvrši padec in obsodba velikega Babilona – religiozne nečistnice. V 16. poglavju jo je Bog določil za uničenje, v 17. poglavju je njena predstavitev in razkritje, v 18. pa padec in dokončno uničenje.

19. poglavje – sveti v nebesih se radujejo nad padcem velikega Babilona. Odvija se Jagnjetova svatba in po koncu 3,5 let se Jezus vrne kot kralj na belem konju v veliko harmagedonsko bitko, ki je uvod v tisoč letno kraljestvo.

20. poglavje – prične se 1000 letno kraljevanje Jezusa Kristusa in na koncu je hudič za nekaj časa izpuščen. Nato sledi vsesplošno vstajenje in dokončni obračun Goga in Magoga. Konec vsemu naredi Božja sodba VELIKEGA BELEGA PRESTOLA. Tukaj je zanimivo, da so vsi mrtvi, ki so bili uničeni v harmagedonski bitki ob zavzemanju Jeruzalem, sedaj ko so ponovno vstali znova pomislijo na isto stvar, zavzetje Jeruzalema. Zato se v tem poglavju izvede druga bitka pod imenom Gog in Magog.

21. poglavje – tu je predstavljeno novo nebo in nova zemlja. Predstavljena je tudi Jagnjetova Nevesta in novi Jeruzalem.

22. poglavje – Opisano je sveto mesto in začne se RAJ. Na koncu je še dodano opozorilo o prepovedi dodajanja in odvzemanja bilo česa h tej knjigi.

Nazadnje uredil Vernik : 07.01.2009 ob 17:24.
Staro 07.01.2009, 17:29
Pripravnik

Končno sporočilo iz knjige Razodetja bi lahko strnili v nekaj točk:

17. poglavje nam pokaže skrivnost velikega Babilona, ki je religiozna vlačuga:
Angel pa mi je rekel: »Zakaj si se začudil? Razložil ti bom skrivnost ženske in zveri, ki jo nosi in ima sedem glav in deset rogov

18. poglavje kliče k ločitvi od velikega Babilona:
»Pojdi iz njega, ljudstvo moje, da ne boš soudeleženo pri njegovih grehih in da te ne prizadenejo njegove nadloge.«

19. poglavje opisuje Jagnjetovo gostijo tistih, ki so izšli iz velikega Babilona:
»Veselimo se in radujmo ter mu izkažimo čast, zakaj prišla je Jagnjetova svatba in njegova nevesta se je pripravila. Dana ji je bila obleka iz čiste in bleščeče tančice.«
Tančica so namreč pravična dela svetih. In rekel mi je: »Zapiši: Blagor njim, ki so povabljeni na Jagnjetovo poročno gostijo.«

20. poglavje opisuje kraljevanje Neveste z Jezusom Kristusom, torej tistih ki so odšli iz Babilona:
»To je prvo vstajenje. Blažen in svet, kdor ima delež pri prvem vstajenju! Nad takimi druga smrt nima nobene oblasti, ampak bodo postali Božji in Kristusovi duhovniki ter bodo kraljevali z njim tisoč let

21. poglavje prikaže Jagnjetovo Nevesto:
»Pridi, da ti pokažem zaročenko, Jagnjetovo nevesto

22. poglavje prikazuje novi Jeruzalem, novo nebo in novo zemljo. Vse je novo.
»Noči ne bo več in ne bodo potrebovali ne luči svetilke ne sončne luči, kajti razsvetljeval jih bo Gospod Bog in kraljevali bodo na veke vekov
Staro 09.01.2009, 11:15
dcerovse Uporabnik dcerovse ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2008
Sporočila: 12

Ni problem v veri , problem je v ljudeh in istitucijah ki vero razlagajo (cerkev).
Ta cerkev si pa jemlje (ali pa bi rada) imela božansko moč, ki si jo je prisvojila pa smrti Kristusa .
Staro 09.01.2009, 23:00
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Citat:
Objavil-a Vernik Prikaži sporočila
Sedaj živimo v zadnji cerkveni dobi, ki se približuje h koncu. Kaj se bo zgodilo po teh dobah?
Po drugih razlagah pa recimo ta "konec cerkvene dobe", ki naj bi nastopil v začetku 21. stoletja, po nekem čudnem ključu sovpada s koncem zemljine dobe v znamenju vodnarja. Po podobno čudnem ključu, kot sovpada (krščancki) Božič, sveti trije kralji in ostali veliki prazniki s posebno nenavadno razporejenimi planeti in zvezdami (s soncem vred). Prehod iz znamenja rib v znamenje vodnarja naj bi bil po ugotovitvah astronomije (in zanimivo, tudi astrologije) posebno kaotičen, kar sovpada z izginotjem tega sveta v krempljih Luciferja.

Kar me pri tem zabava je, da je slavni Nostradamus (katerega prerokbe so sicer ponavadi napačno razumljene/interpretirane prav zaradi simbolizma, ki ga je uporabljal v strahu pred krščanskimi fanatiki, seveda, v kolikor rahlo sanjavo predpostavimo, da so njegove prerokbe pravilne) napovedal, da bomo prešli iz dobe Rib (ki naj bi bilo v znamenju znanja in individualizma) v dobo Vodnarja (ki naj bi bila doba nesebične ljubezni in enotnosti pomojem je za to ene par tisoč let prezgodaj ).
Prehod naj bi zaznamoval konec krščanstva IN nova dobe se imenuje "zlata doba, ki bo prinesla 1000 let miru.
Zanimiva povezava, moram reči.

Ah, pa da ne omenjam zdravilnih žitnih krogov, s katerimi nam naši zunajzemeljski prijatelji aka vesoljski bratje iz Marsa in Venere poskušajo pomagati razviti energijo nove dobe vodnarja, ko se bo prikazal Maitreja, ki se trenutno skriva v Londonu in čaka na povabilo medijev. Teh bitij seveda ne moremo zaznati, ker bivajo na višjih eterskih ravneh (tu bomo malo pogledali čez prste in zanemarili dejstvo, da je bila teorija o etru in mehanskem valovanju zavržena že leta 1887 ko sta dva čudna strica, Michelson in Morley, delala poskuse z interferometrom in svetlobo).

Nazadnje uredil Andreea : 09.01.2009 ob 23:02.
Staro 09.01.2009, 23:07
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Citat:
Objavil-a Vernik Prikaži sporočila
Marsikdo nikoli v celoti ni bral knjige Razodetja in je verjetno nikoli niti ne bo.
Aha, in ti si jo bral, po možnosti v izvirniku, s čimer se izognemo napakam v prevodu in samovoljnemu prirejanju?

Ali pa verjameš večkratnim prevodom in temu, da ti je nekdo povedal, da knjigi ni dovoljeno ničesar dodati ali odvzeti?
Staro 10.01.2009, 08:49
dcerovse Uporabnik dcerovse ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2008
Sporočila: 12

Iz nič ustvaril življenje.
A so torej sodobni genetiki postali bogovi.

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:47.