Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 01.03.2009, 09:31
Luka71 Uporabnik Luka71 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2009
Sporočila: 7
Privzeto Težave po nadgradnji hitrosti ADSL

Pozdravljeni

Torej nadgradil sem hitrost interneta iz 2/384 na 4/512, dobil nov modem SINOPE. Vse lepo deluje do okoli 17.30 ure popoldne, ko povezava pade (lučka Broadband utripa) in je modem več ne vzpostavi (tudi če ga izklopim, počakam in vklopim nazaj). Čez noč pustim modem izklopljen in zjutraj modem spet v trenutku vzpostavi povezavo. Moram povedati, da ves čas, ko deluje povezava, deluje tako kot mora (4 / 512).
Kako rešiti težavo? Sem sicer že javil napako in je v petek že bil servis, vendar se zadeva ponavlja.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 01.03.2009, 09:34
ToZzZ Uporabnik ToZzZ ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce ToZzZ
Član od: Jan 2008
Sporočila: 11
Privzeto Re: Težave po nadgradnji hitrosti ADSL

Mogoče hišna inštalacija? ali ponovna prijava da se premeri linija...
Staro 01.03.2009, 11:16
Novinec

ADSL imam že 5 let. Na začetku pred petimi leti je bilo nekaj težav, vendar so mi takrat vso instalacijo uredili in do sedaj, se pravi skoraj 5 let, ni bilo niti enkrat težave. V tem času nisem rabil niti enkrat klicati na tehnično pomoč, ko me je klical serviser, zaradi sedaj prijavljene napake, je mislil, da sem bil pred tem povišanjem hitrosti pri kakšnem drugem ponudniku, ker ni mogel verjeti, da ni bilo niti ene težave na liniji. Ko so prišli menjat modem, so se tudi začudili, ko so videli starega Calistoja, ki je deloval nemoteno ves ta čas. Nekam čudno se mi zdi, da zjutraj modem takoj vzpostavi linijo in deluje brez problemov nekje do 17.30 ure. Ali bi lahko bilo krivo to, da se mogoče od te ure dalje celotna linija tako zabaše s pretokom podatkov (verjetno takrat začne večina uporabnokov brskati po internetu in gledati IP TV), da potem linija pade ali pa je mogoče kaj narobe z modemom??

lp
Odgovorite s citatom
Staro 01.03.2009, 19:09
Novinec

Glej ga zlomka! Danes pa začuda še vedno deluje, čeprav je ura že preko 20.00! Zdaj mi pa več ni čisto nič jasno!!??
Odgovorite s citatom
Staro 01.03.2009, 20:46
ToZzZ Uporabnik ToZzZ ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce ToZzZ
Član od: Jan 2008
Sporočila: 11

heh, če si imel starega callista se ti ne čudim da tak dolgo ni dol padlo , saj je delal najbolse... Ti modemi pa ga malo lomijo
Staro 04.03.2009, 08:30
Novinec

Od nedelje dalje deluje BP! Ne vem v čem je bila fora, samo da deluje in naj tako ostane!

lp
Odgovorite s citatom
Staro 08.03.2009, 10:02
Novinec

Prehitro sem se veselil! V petek in soboto proti večeru je spet bil mrk! Zjutraj pa spet deluje vse BP. ...
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2009, 21:00
Novinec

Tudi v nedeljo zvečer je zadeva odpovedala poslušnost. Napaka prijavljena, v ponedeljek pa je bila linija že preklopljena nazaj na 2/384, o čemer so me obvestili komaj v sredo! Seveda sem v torek zvečer to že sam opazil. Malo sem razočaran nad tehnično službo, saj je serviserja zanimalo samo to, ali mi naj preklopijo nazaj na 2/384 (čeprav so to dejansko že storili v ponedeljek), ker naj linija ne bi vzdržala paketa 4/512, ne glede na to, da je bila opravljena meritev po začetnih težavah in bi bil možen pretok podatkov s hitrosjo 6 MB. Seveda sem serviserja malo povprašal o tem, od kod zdaj ta ugotovitev, vendar je ni znal pojasniti.
Kot je meni znano, imam od telefonske centrale do moje hiše svojo parico, torej na tej liniji ne more priti do preobremenitve zaradi pretoka podatkov samo v petek, soboto in nedeljo, saj bi morala linija v tem primeru padati vsakodnevno?? Ali se mogoče motim??

Če pa je kaj narobe na centrali, pa bi se seveda bilo potrebno malo potruditi in poskusiti zadevo urediti in stestirati v petek/soboto zvečer, ko so se pojavljale težave, saj jih ostale dni dejansko ni bilo. Za to pa očitno ni bilo ali ni dovolj interesa??

Naj mi prosim nekdo, ki se na te tehnične zadeve bolj spozna, poskuša bolj obrazložiti ali se morda motim.
Sicer pa že spremljam konkurenco, če se bo našlo kaj ugodnega za moje želje, čeprav sem uporabnik SIOL storitev že od leta 1998, od tega že 5 let naročnik na ADSL in sem bil DO SEDAJ res zelo zadovoljen z SIOL storitvami!

lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
adsl, hitrosti, nadgradnji, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kako povečam hitrost ADSL povezave? howrude Tehnična pomoč 13 22.08.2009 21:24
Ne morem ne več povezati na ADSL ... azislo Tehnična pomoč 12 11.08.2008 10:06
ADSL lučka kar naenkrat začela utripati in zdaj skozi utripa! Cojs Tehnična pomoč 6 02.12.2007 11:06
Adsl, Adsl 2+, Vdsl, ... andrejl2 Tehnična pomoč 4 09.10.2007 20:38
2X ADSL v eni hiši. Možno? dolphe Tehnična pomoč 18 06.01.2007 18:59

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:18.