Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Ljubezen in spolnost

Ljubezen in spolnost pogovori o ljubezni, spolnosti, odnosih med partnerji in stvareh, kakršnih sicer ne upate vprašati ...

Orodja za teme
Staro 08.03.2009, 13:04
legenda Uporabnik legenda ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce legenda
Član od: Jun 2006
Sporočila: 850
Privzeto Re: prijateljstvo po razpadu zveze?

Citat:
Objavil-a špela marela Prikaži sporočila
pozdrav vsem!

me zanima, kaj menite o tem - sta lahko dva partnerja po razpadu zveze (recimo da resne in kar dolgoletne) lahko "normalna" prijatelja, vzdržujeta zelo pogoste stike in se srečujeta na kavah? pa živita naprej vsak s svojim novim partnerjem? je to iskreno ali ju še vleče skupaj?

moj primer: sem s fantom 3 leta, zdaj tudi živiva skupaj. prej je imel zvezo dolgo 7-8 let. jaz na videz njegovo bivšo poznam in tudi ona ve zame (ne vem pa lai je zdaj tudi ona vezana). takoj na začetku najine zveze vem, da sta se še pogosto videla (tudi zaradi službe), potem niti ne več toliko, zdaj pa spet. vem, da gresta kdaj na kavo, ampak je njemu to težko rečt na glas in raje zakamuflira.

drugače vse štima med nama, samo to me zanima - je to težko povedat in to reče zato ker ne ve kaka bi bila moja reakcija na to da je šel z bivšo ali mu je nerodno ali skriva? kakšne so vaše izkušnje?
lep dan še naprej...
ŠM
Poskusi nekaj narediti. Osebni primer. Ko me je bivša povabila na "kofe"
sem ji povedal da lahko se dobiva, samo da bom seboj povabil svoje dekle ( ki je danes moja žena)nekako načelno se je strinjala, samo potem ni več klicarila.
Po dolgih letih sva se srečala, hčer je imela, samo tedaj mi je priznala da me je želela z stiki oz "kofeji" pridobiti nazaj.
Priporočam da svojemu dragemu to isto storiš. Potem boš videla "kok je ura". pojdi z njim in njo. Če ga je sram potem ga vprašaj kakšno prihodnost je vajina!
Staro 09.03.2009, 13:14
špela marela Uporabnik špela marela ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2008
Sporočila: 23
Privzeto Re: prijateljstvo po razpadu zveze?

hej!
vem da je edina pot do rešitve pogovor med nama. samo zanimalo me je (predvsem kako moško mennje) če je težko povedat da greš na kavo z bivšo. včasih bi človek rad kaj povedal pa ne gre z jezika (zaradi različnih razlogov, lahko je strah, lahko je prekrivanje, karkoli...). saj pravim, da načeloma nisem človek ki bi nasprotoval takim srečanjem -občasnim - in mu ne mislim rečt da ne sme. rada bi le da bi mi povedal tiste 5x na leto ko se dobita.
Staro 08.05.2009, 01:55
vučko stručko Uporabnik vučko stručko ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2009
Sporočila: 237
Privzeto

Citat:
Objavil-a špela marela Prikaži sporočila
hej!
vem da je edina pot do rešitve pogovor med nama. samo zanimalo me je (predvsem kako moško mennje) če je težko povedat da greš na kavo z bivšo. včasih bi človek rad kaj povedal pa ne gre z jezika (zaradi različnih razlogov, lahko je strah, lahko je prekrivanje, karkoli...). saj pravim, da načeloma nisem človek ki bi nasprotoval takim srečanjem -občasnim - in mu ne mislim rečt da ne sme. rada bi le da bi mi povedal tiste 5x na leto ko se dobita.
na osnovi mojih izkušenj in izkušenj stotin klijentov obeh spolov ti odgovarjam takole:vsak moški, ki že v času ločitve ali pa takoj po njej ne zapre vrat za seboj, prinese prepih v novo zvezo. ta prepih zaseje seme dvoma v novi zvezi,ki se ponavadi zaradi tega ne konča srečno.izjema so moški, ki z bivšo imajo otroke, pa v dobro otrok na nevtralnem terenu rešujejo zadeve z materjo otrok.
svoj problem lahko elegantno rešiš tudi tako, da opraviš s parnerjem razgovor na nevtralnem terenu, ko ne bo z ničemer obremenjen. lepo toplo in prijateljsko, mirno. lepo mu razloži, kaj te moti in zakaj in se odkrito pogovarjaj z njim.
sebi pa pred tem dovoli slišati resnico, neglede na to, kakšna je. blokiraš se predvsem iz strahu in negotovosti. treba je delovati, ne razmišljati.kaj lahko izgubiš? samo hrabro!

Citat:
Objavil-a vučko stručko Prikaži sporočila
na osnovi mojih izkušenj in izkušenj stotin klijentov obeh spolov ti odgovarjam takole:vsak moški, ki že v času ločitve ali pa takoj po njej ne zapre vrat za seboj, prinese prepih v novo zvezo. ta prepih zaseje seme dvoma v novi zvezi,ki se ponavadi zaradi tega ne konča srečno.izjema so moški, ki z bivšo imajo otroke, pa v dobro otrok na nevtralnem terenu rešujejo zadeve z materjo otrok.
svoj problem lahko elegantno rešiš tudi tako, da opraviš s parnerjem razgovor na nevtralnem terenu, ko ne bo z ničemer obremenjen. lepo toplo in prijateljsko, mirno. lepo mu razloži, kaj te moti in zakaj in se odkrito pogovarjaj z njim.
sebi pa pred tem dovoli slišati resnico, neglede na to, kakšna je. blokiraš se predvsem iz strahu in negotovosti. treba je delovati, ne razmišljati.kaj lahko izgubiš? samo hrabro!
pa vedi, da si dovolj dobra in sposobna, ne glede na to, kaj so v tvoji mladosti poćeli.pač nisi izpolnila njihovih pričakovanj. zato izpolni svoja in se nauči imeti bolj rada, se bolj ceniti in spoštovati. bodi srečna

Značke
prijateljstvo, razpadu, zveze

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
prijateljstvo - koliko je še vredno? apancur Svet in ljudje 35 20.06.2008 20:18
Kratka vprašanja, info, seminarske, ankete ... veska Izobraževanje in šola 94 27.03.2007 12:43
Prijateljstvo vs. partnerstvo Nodika Ljubezen in spolnost 28 06.10.2006 08:34
Prijateljstvo po 15 letih premora? Robus Ostalo 8 10.05.2006 11:50
prijateljstvo anarchy Religija in filozofija 24 14.04.2006 18:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:54.