Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 10.03.2010, 13:40
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Oddajo s spletne strani RTV SLO shraniti v PC

Mogoče bo komu prišlo prav navodilce z malo bolj obširnim zapisom. Videl sem, da imajo nekateri problem, kako posneti določene oddaje s spletne strani RTV SLO, pa sem včeraj z željo posneti v računalnik zame neko dobro oddajo, poizkušal kar nekaj časa, na koncu pa dokaj uspešno spravil oddajo na CD (za lastno uporabo).

Snemanje video posnetka z RTV SLO spletne strani.
Navodila se nanašajo na VLC predvajalnik ver 1.0.5 (pobran na spletni strani).

- Zaženi program (seveda, če imamo instaliranega),
- Odpri napravo za snemanje,
- na kartici Naprava za snemanje (desno),
- klikni na gumb levo od Predvajaj - čisto spodaj,
- klikni pretvorba,
- v okence Vir, skopiraj link, ki si ga dobil na RTV SLO spletni strani, za želeno oddajo,
- ciljna datoteka: nastavi kam na disku naj se posnetek shrani in pod katerim imenom in s končnico: .mpg,
- Profil: Video - H.264 + AAC (TS), *
- klikni na začetek,
- začne snemati na disk, v okencu pokaže čas snemanja in to je to!

Sam sem snemal s hitrostjo 1200 kb/s, tako, da mi je pri predvajanju posnetek občasno malce "spacal" sliko (res za krajši čas, vendar le nekajkrat pri oddaji dolžine 51 minut). Zvok pa je celotno predvajanje deloval brezhibno.

Kar pomeni, da se je potrebno še malce poigrati z nastavitvijo Slikovni kodek.

* če kliknemo na ikonco z orodjem, lahko nastavimo posamezne parametre za slikovni in zvočni kodek.

Tako mogoče prilagodimo na kartici Slikovni kodek Bitno hitrost: sam sem imel na 1200 kb/s hitrost sličice pa na 0,00 pfs

Kartica Zvočni kodek, nastavitev na MPEG 4 Audio (ACC), bitna hitrost 128 kb/s in vzorčno hitrost na 44100

Predvajanje v WIN Media player ne dela, zato sem uporabil KMPlayer, s tem, da sem odprl program, nato TCMD, kjer sem kliknil na posnetek in ga s kurzorjem vstavil v KMPlayer.

Nazadnje uredil Vsemogočni : 10.03.2010 ob 13:43.
Staro 17.03.2010, 16:12
radiiec Uporabnik radiiec ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2010
Sporočila: 3
Privzeto Re: Oddajo s spletne strani RTV SLO shraniti v PC

Ravno sem potreboval nek izsek iz Dnevnika, hvala! Pri navodilih bi pripomnil samo to, da je drugi korak nekoliko nejasno opisan. Kaj je "na kartici Naprava za snemanje (desno)"? Jaz sem šel v meni Datoteka in tam izbral možnost Odpri napravo za predvajanje ali nekaj takega.

Značke
oddajo, rtv, shraniti, slo, spletne, strani

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
[moja] Šola oblikovanja spletnih strani dragos Računalništvo in internet 333 13.08.2014 12:40
Kako kvalitetno posneti (demo) spletne strani se321 Računalništvo in internet 1 07.03.2010 21:35
Objava spletne strani athlon Računalništvo in internet 1 04.04.2008 21:06

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:09.