Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 02.06.2006, 16:06
maestro II. Uporabnik maestro II. ni prijavljen
Banned
Član od: Dec 2005
Naslov: Ne povem
Sporočila: 2.547
Privzeto Kazenske točke

Zanima me kako je s temi kazenskimi očkami. A kdaj zapdejo?
Staro 02.06.2006, 17:32
slick Uporabnik slick ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce slick
Naslov: dolomiti
Sporočila: 164
Privzeto Re: Kazenske točke

po treh letih se ti brišejo...
Staro 02.06.2006, 17:49
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

A to je kaj novega? Takrat ko sem jih dobil jaz, sem šel študirat zakon.
Tam je pisalo, da zapadejo (pa ne vse, ampak ne vem več koliko - 6?), če greš delat neke psiho teste in te greš lahko delat šele z 10 (ali 12?) točkami enkrat vsake 2 leti.

Nazadnje uredil kekez : 02.06.2006 ob 17:55.
Staro 02.06.2006, 17:59
Mojster

Takole pravi zadnja verzija zakona:
Citat:
Program izobraževanja in usposabljanja
za varno vožnjo

189. člen

(1) Imetnika veljavnega vozniškega dovoljenja, ki doseže ali preseže 8 kazenskih točk, organ, ki vodi evidenco o kazenskih točkah, o tem pisno obvesti.
(2) Imetnik veljavnega vozniškega dovoljenja, ki doseže ali preseže 13 kazenskih točk, pa ne preseže 17 kazenskih točk, se mora udeležiti programa izobraževanja in usposabljanja za varno vožnjo, ki obsega vsebine o varnosti cestnega prometa in o psihosocialnih odnosih med udeleženci v cestnem prometu. Imetnik veljavnega vozniškega dovoljenja, ki doseže ali preseže 13 kazenskih točk, pa ne preseže 17 kazenskih točk, od katerih jih doseže več kot polovico zaradi kršitev vožnje pod vplivom alkohola, mamil, psihoaktivnih zdravil, ali drugih psihoaktivnih snovi, se mora udeležiti programa izobraževanja in usposabljanja za varno vožnjo, ki obsega vsebine o nevarnostih vožnje pod vplivom alkohola, mamil, psihoaktivnih zdravil, ali drugih psihoaktivnih snovi. Po uspešno zaključenem seminarju se vozniku, enkrat v dveh letih, izbrišejo iz evidence 4 kazenske točke.
(3) Organ, ki vodi evidenco o kazenskih točkah, napoti imetnika veljavnega vozniškega dovoljenja na izobraževanje in usposabljanje za varno vožnjo v skladu z drugim odstavkom tega člena in določi rok za uspešno udeležbo na izobraževanju in usposabljanju za varno sodelovanje v prometu. Stroške izobraževanja in usposabljanja za varno vožnjo v skladu z drugim odstavkom tega člena krije imetnik veljavnega vozniškega dovoljenja.
(4) Minister, pristojen za notranje zadeve, na predlog javne agencije predpiše program izobraževanja in usposabljanja za varno vožnjo, ki obsega vsebine o varnosti cestnega prometa in o psihosocialnih odnosih med udeleženci v cestnem prometu.
(5) Minister, pristojen za notranje zadeve, v soglasju z ministrom, pristojnim za zdravje, na predlog javne agencije predpiše program izobraževanja in usposabljanja za varno vožnjo, ki obsega vsebine o nevarnostih vožnje pod vplivom alkohola, mamil, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi.
(6) Program iz drugega odstavka tega člena izvaja javna agencija.
(7) Voznik, ki se v določenem roku ne udeleži obveznega programa izobraževanja in usposabljanja za varno vožnjo, se kaznuje z globo 80.000 tolarjev.
Torej, še vedno velja! Točke same od sebe ne pretečejo nikoli. Ko jih enkrat imaš, se jih nikoli več povsem ne znebiš.
Staro 02.06.2006, 18:13
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037

Zakon o prekrških

Citat:
Vodenje skupne evidence kazenskih točk
207. člen

(4) Kazenske točke v cestnem prometu se izbrišejo iz evidence po preteku treh let od pravnomočnosti odločbe, s katero so bile izrečene, če v tem času storilec ne doseže števila kazenskih točk, zaradi katerega se izreče prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja, oziroma če v roku iz tretjega odstavka 22. člena tega zakona ni bila izdana odločba. Če je bilo storilcu prekrška izrečeno prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja, se ob pravnomočnosti odločbe o prenehanju veljavnosti vozniškega dovoljenja izbrišejo vse do tedaj zbrane kazenske točke.

Nazadnje uredil pinky : 02.06.2006 ob 18:22.
Staro 02.06.2006, 18:32
Mojster

Hm, zanimivo. Torej ni vse v cestnem zakonu??? :O (vot a mistejka to mejka)

Potem sem pa jaz že brez točk. Super, grem poizkusit, če moj avto še žez 200 potegne

Nazadnje uredil kekez : 02.06.2006 ob 18:43.
Staro 07.07.2006, 17:58
hribolazec Uporabnik hribolazec ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1

Mene pa zanima nslednje.

Sredi februarja so me ujeli na radar na trzinski obvoznici, hitrost sem prekoračil za 30 km/h. OK. Potem je policaj rekel, da bom v 14. dneh prejel položnico za kazen in da naj ne bi dobil nobene točke.
Sedaj po skoraj 5. mesecih prejmem odločbo, v kateri je napisano, da je kazen 20 tisočakov, ter še 10 tisočakov za stroške postopka ter 1. kazenska točka.

- katera cesta je glavna cesta II reda, št. 104, a je to vcesta rezerv. za motorna vozila?
- a se vam zdi to prav, da mi nabijejo stroške za postopek, saj nisem jaz kriv, da mi odločbe niso prej poslali...?

Ima kdo kakšno mnenje, nasvet, se splača napisat pritožbo? Saj mi ni problem kazen plačat, ampak tisti stroški postopka me pa malo bolijo!

Hvala.
Staro 07.07.2006, 18:26
VIP član

takoj ko so ob kazni tudi točke, gre to čez postopek ki ga moraš posebej plačat - in ni to zato, ker si pač malo pozneje dobil
Staro 07.07.2006, 20:52
slick Uporabnik slick ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce slick
Naslov: dolomiti
Sporočila: 164

to zgleda ni vedno res... mene so pred tremi tedni dobili na radar na tržaški, hitrost sem prekoračil za 18 kmh, dobil sem kazen 30k in 1 kazensko piko ter položnico v roke, s katero sem nato plačal polovični znesek kazni...
tako da ne plačuješ avtomatično postopka, če dobiš zraven denarne kazni še točke
Staro 07.07.2006, 20:55
VIP član

mojemu sinu je pa prav policaj razložu: ker je mald voznik, za prekoračitev za 20 zunaj naselja dobi še eno točko in gre zato čez postopek, pa še polovične kazni potem ne more met

če bi bil pa starejši, bi pa takoj samo položnico dobil s polovično ceno

Značke
kazenske, točke

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:25.