Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 24.03.2007, 08:11
zdenko92 Uporabnik zdenko92 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2007
Sporočila: 3
Privzeto Dvigovanje Rolet

Zanima me ali je kdo videl kje kombinirani sistem ročnega inz električnim gibanjem dvigovanja in spuščanja rolet in žaluzij. Baje v Sloveniji to ni možno vgradit temveč samo ročno ali samo na električni pogon.
Hvala. Zdenko
Staro 24.03.2007, 10:34
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612
Privzeto Re: Dvigovanje Rolet

Električni pogon je ponavadi izveden v sami roleti (v os montirajo motor) in potem ni ročne možnosti.

V Bauhaus-u sem pa videl motorne pogone, ki jih montiraš namesto navadnega navijalca in potem motor vleče štrik, ki ga običajno vlečemo na roke. Ne vem pa, ali ga je ročno še vedno mogoče vleči. Predvidevam, da je.
Staro 25.03.2007, 00:59
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Vsak "roletar" ti bo znal pojasniti kako je s tem, poleg pa boš dobil še ceno. Če si vešč dela, ti pa samemu ne bo težko naredit tako kombinirano napravico.
Staro 25.03.2007, 14:33
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Ni dolgo, ko sem montiral rolete pri hiši. ROLETARJI NIMAJO POJMA!
Na koncu sem jih pri roletarju samo kupil in jih namontiral sam, čisto po mojih željah in tako kot so vsi roletarji trdili, da ni mogoče.
Ko sem jim omenjal malo eksotike z dviganjem in spuščanjem so pa sploh zavijali z očmi. Roletarji delajo po sistemu: vzemi ali pusti, tako kot skoraj vsi obrtniki.
Staro 26.03.2007, 02:16
Mojster

Se strinjam s teboj, ampak tako delajo tisti,ki imajo že polne riti. Potem se jim kak "posebnež" malce hebe, ker jim naredi dodatno delo, ki pa ga ne morejo zaračunati kot želijo, pa imajo rajši nič. Škoda, če so že strokovnjaki za roletarstvo, saj koncu koncev bi se lahko malo posodobili tudi v to smer, ne da so še vedno na začetku zgodovine roletarstva. Vse kar so spremenili je material in pa nianse materiala, ostalo je zgodovinska tradicija.
Staro 02.04.2007, 22:58
Mojster

Če si kje v bližini Kranja (vprašanje koliko je za tebe daleč kak obrtnik) , ti lahko na ZS pošljem naslov osebe, ki bi ti to naredila. Je sicer malce dražji, ampak boš že v dogovoru videl kako in kaj.

Značke
dvigovanje, rolet

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:46.