Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 14.02.2007, 17:21
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754
Privzeto Re: Prioritete (varianta B)

Citat:
Objavil-a roxa Prikaži sporočila
Sam teli krediti men to ne gre v glavo. Folk si vzeme kredit, da gre lahko smučat za par dni. Men osebno je to tolk bedno. Če nekaj nisem finančno sposobna, potem se tud "pufala" ne bom, rajši ne grem. Rajši našparam, če lahko. Edina stvar zarad katere bi vzela kredit je nepremičnina.
Ja kakšna ženska pa si, da ne uporabljaš Mali...? Mislim... khm... kreditov. :D Pa to ja postaja način življenja. Banke širokogrudno "pomagajo", da živimo preko svojih zmožnosti. Sploh nisi IN

Citat:
Objavil-a popka Prikaži sporočila
vse je relativno

drugač pa ja, je edina opcija, samo nekateri tale "kukr si loh" mal drugač jemljejo kot jaz....jest nikol ne bom bla prpravlena dva mesca jest sam kruh pa mlek zato, da si bom pa lahko potem kupila escadino obleko za pol milijona ampak gledam na to mal bl racionalno, ane:D ...najprej futr, položnice pa tanujne zadeve, pol pa stvari k so namenjene preseravanju....oz. poskušam tko razporedit, da nism pol cel mesec brez denarja, če si kdaj kako zadevo prvoščm.
0,5 mil vs. 2 mesca - (61 x 0,5kg kruha + 61 x 2 dcl mleka) = cca... cca... 4, pa podpišem 1, pa... uf, pa ti nimaš slabe plače. A maš kej cajta?

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
Danes sem na kratkem izletu po Ljubljani uvidel 3 jaugarje, od tega en neznan, en X Type (ampak tapoceni 2.5 litrski), en S Type, dva Phaetona, Mercedesa S 500, BMWja M3 (unga cist tasportnega) in Ferrarija 360 (the wrong one).

hnjeeee
Hm, čuden predel Ljubljane si obredel :D . Jaz ponavadi Q7 preštevam. Sploh se ne spomnijo več na Logane, Lade, pa dobre stare Zaporožce... Očitno folku manjka domišljija...

Staro 14.02.2007, 19:38
popka Uporabnik popka ni prijavljen
the master of disaster
Prikazne slike uporabnika/ce popka
Član od: Mar 2004
Naslov: cheese
Sporočila: 21.101

Citat:
Objavil-a Mowgli Prikaži sporočila

0,5 mil vs. 2 mesca - (61 x 0,5kg kruha + 61 x 2 dcl mleka) = cca... cca... 4, pa podpišem 1, pa... uf, pa ti nimaš slabe plače. A maš kej cajta?

ne, sm zlo bizi, zato pa mam tok gnara, doooh

no, mal sm karikirala, sej se razumemo, ane
Staro 14.02.2007, 22:41
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

torej čedalje bolj velja tisto: velika večina ljudi zapravi večino denarja, ki ga nima ... za stvari, ki jih ne potrebuje ... da bi naredila vtis na ljudi, ki jih ne mara ...
Staro 15.02.2007, 08:53
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Citat:
Objavil-a nattka Prikaži sporočila
torej čedalje bolj velja tisto: velika večina ljudi zapravi večino denarja, ki ga nima ... za stvari, ki jih ne potrebuje ... da bi naredila vtis na ljudi, ki jih ne mara ...
Zgodba o uspehu...

Staro 16.02.2007, 10:07
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

glede na to, da večina nimamo takih plač, da bi si lahko privoščili vse, pač neke prioritete postaviš v drugi plan.
Jaz ne vidim nič slabega v tem, da gre neka družina smučat, če resnično vsi uživajo v smučanju, čeprav jim tisto leto nekoliko zastriže s financami.
Staro 16.02.2007, 10:53
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Celo nasprotno.

Zalostno postane, ko zacnes nekaj poceti zato, ker mislis, da moras, ceprav te to spravlja v neprijeten financni polozaj. Pri zenskah bi lahko taksen primer bil moda, pri moskih so to avtomobili, pri obojih prezivljanje dopusta... Uzitek, ki ga dobijo s taksnimi stvarmi ne odtehta dusevne stiske, ki jo povzroci.
Staro 16.02.2007, 13:25
vejca Uporabnik vejca ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2005
Sporočila: 42

Citat:
Objavil-a Mowgli Prikaži sporočila
Tema s tem naslovom sicer že obstaja v Ljubezni in spolnosti, zato varianta B. :D

Mene zanimajo bolj praktične zadeve. Kaj je prioriteta slovenskih družin? Priti do lastnega stanovanja? Imeti dober avto, kvalitetne obleke, videti Kubo?

Zanimivo mi je namreč srečevati Dolce & Gabana reklame na dveh nogah, ki se v Hoferju s penzionerji drenjajo za za akcijskimi artikli ali lastnike Ferrarijev, ki živijo še pri starših. Pa take, ki izgledajo, da so na socialni podpori, ampak pred delikateso v Leclercu so pa povsem domači in natančno poznajo razliko med temi in onimi prepeličjimi jajčki. Gre večji del naših plač za hrano, zabavo, kredite...? Obstaja kak vzorec, ki bi ga lahko imeli za trenuten splošen trend? Kaj nam pomeni več? Tisto, kar delimo z družino ali tisto, kar nas definira pred sosedi?
Meni osebno je prioriteta da pridemo skozi mesec(sama sem brez službe in brez dohodka, dela samo mož.) da ni preveč neplačanih položnic. Žal pa hčeri maturantskega izleta ne bosta videle. Ker njuna štipendija zadostuje samo za avtobusno karto in malico, kaka malenkost ki ostane si kupita kako poceni oblačilo. Hrano kupujemo tisto ki je najcenejša, ne gledamo na kvaliteto ker to je potem že dražje. Na srečo pa obstajajo trgovine s poceni oblačili- pa niti ni slaba kvaliteta- pa tudi moderna so.
Staro 16.02.2007, 17:04
Odvisnik

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
Celo nasprotno.

Zalostno postane, ko zacnes nekaj poceti zato, ker mislis, da moras, ceprav te to spravlja v neprijeten financni polozaj. Pri zenskah bi lahko taksen primer bil moda, pri moskih so to avtomobili, pri obojih prezivljanje dopusta... Uzitek, ki ga dobijo s taksnimi stvarmi ne odtehta dusevne stiske, ki jo povzroci.
Dopust bi zasluži vsakdo...kolikopa je kdo pripravljen odšteti za dopust je pa druga stvar. Načelno me pa ne moti, če je nekomu življenjska želja potovanje v Avstralijo, pa da si to privošči na kredit, ki je pač samo razporeditev stroška na daljše obdobje. Krediti so vedno bolj poceni. Je pa to definitivno druga stvar kot potovati zato, da pokažeš drugim, da ti si pa lahko privoščiš.
Staro 16.02.2007, 17:06
Odvisnik

Citat:
Objavil-a vejca Prikaži sporočila
Meni osebno je prioriteta da pridemo skozi mesec(sama sem brez službe in brez dohodka, dela samo mož.) da ni preveč neplačanih položnic. Žal pa hčeri maturantskega izleta ne bosta videle. Ker njuna štipendija zadostuje samo za avtobusno karto in malico, kaka malenkost ki ostane si kupita kako poceni oblačilo. Hrano kupujemo tisto ki je najcenejša, ne gledamo na kvaliteto ker to je potem že dražje. Na srečo pa obstajajo trgovine s poceni oblačili- pa niti ni slaba kvaliteta- pa tudi moderna so.
Upam, da se tudi vam odprejo boljši časi.
Staro 16.02.2007, 19:34
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
Objavil-a roxa Prikaži sporočila
pa smo tam...
tole je glavni problem slovenskega naroda...
ta zaostali način mišljenja..."če lahko drugi lahko tudi jaz"

ne vprašajo se pa:,,Zakaj ne bi delal, ker mi paše?"
O ne, to pa ne. Kaj bodo pa sosedje rekli, če bom počel kar hočem.

Če lahko drugi, lahko tudi jaz. Ampak več pa ne bom, me bodo postrani gledali. Jap, najraje smo v zlati sredini, zliti z množico in tav vsake toliko malo pošimfamo i zatulimo, a ne preveč. Na nagrobnik pa nam napišejo, da smo bili tako dobri, smo celo življenje trpeli.

Sicer pa, kot je rekel Vuk "Među ljudima je toplo al' smrdi".

Citat:
In zdaj te vsa ljubljanska smetana na forumu ne bo razumela
Bo skupaj z mariborskimi hohštaplerji probala ugotoviti, kaj je hotela povedati. :P

Značke
prioritete, varianta

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prioritete Nodika Ljubezen in spolnost 37 18.02.2007 13:46

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:47.