Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 17.02.2007, 12:50
vejca Uporabnik vejca ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2005
Sporočila: 42
Privzeto Re: Prioritete (varianta B)

Citat:
Objavil-a madmitch Prikaži sporočila
O ne, to pa ne. Kaj bodo pa sosedje rekli, če bom počel kar hočem.

Če lahko drugi, lahko tudi jaz. Ampak več pa ne bom, me bodo postrani gledali. Jap, najraje smo v zlati sredini, zliti z množico in tav vsake toliko malo pošimfamo i zatulimo, a ne preveč. Na nagrobnik pa nam napišejo, da smo bili tako dobri, smo celo življenje trpeli.

Sicer pa, kot je rekel Vuk "Među ljudima je toplo al' smrdi".

Bo skupaj z mariborskimi hohštaplerji probala ugotoviti, kaj je hotela povedati. :P
Hohštaplerji? Ne vem kaj ta beseda pomeni.
Sama pa vem kaj sem hotela povedati, pa čeprav si moja družina ni nikoli mogla privoščit potovanja, smučanja, niti ne morja. Pa tudi dragih oblačil nimamo, niti ne dragega avtomobila, pa se glede tega sploh ne belimo glave, niti nas ne zanima kaj si mislijo sosedje. Vsak si pač privošči kar si lahko.
Staro 17.02.2007, 13:05
Cavallo Uporabnik Cavallo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Cavallo
Član od: Jan 2004
Sporočila: 384

Citat:
Objavil-a vejca Prikaži sporočila
Sama pa vem kaj sem hotela povedati, pa čeprav si moja družina ni nikoli mogla privoščit potovanja, smučanja, niti ne morja. Pa tudi dragih oblačil nimamo, niti ne dragega avtomobila, pa se glede tega sploh ne belimo glave, niti nas ne zanima kaj si mislijo sosedje. Vsak si pač privošči kar si lahko.
Bravo! Ko bi le bilo takih ljudi več v preljubi Sloveniji! Ko bi se vsi mal bolj zase brigal potem bi bil zelo zadovoljen. Prej bo vse druge obdelal in pošinfal namesto da bi prvo pred svojim pragom pomedel in se zase brigal.... Žal je tako in veliko je tega
Staro 17.02.2007, 14:02
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
Objavil-a vejca Prikaži sporočila
Ne razburjaj se, ker sem odgovarjal Roxi in se strinjal z njo. Ravno tako se strinjam s tem, da se ne oziraj na sosede, naj si mislijo kar hočejo. Če bi se jaz oziral na njih, bi se lahko že davno obesil. Je tudi res, da si vsak privošči, kar si lahko. Problem je, ko nekateri ne prenesejo, da si lahko nekdo drug privošči več ali manj in ga zato dajejo v nič, če mu celo ne mečejo polen pod noge. To je to, kar sva midva z roxo napadala. Bog ne daj, da bi imel kdo kaj več ali manj, take je treba odrezati, ker kvarijo toplo in sigurno sredino.

SSKJ:
hohštapler -ja m (o-a) pog.
domišljav človek, gizdalin: bil je
hohštapler velikega formata
Staro 17.02.2007, 14:11
vejca Uporabnik vejca ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2005
Sporočila: 42

Citat:
Ne razburjaj se, ker sem odgovarjal Roxi in se strinjal z njo. Ravno tako se strinjam s tem, da se ne oziraj na sosede, naj si mislijo kar hočejo. Če bi se jaz oziral na njih, bi se lahko že davno obesil. Je tudi res, da si vsak privošči, kar si lahko. Problem je, ko nekateri ne prenesejo, da si lahko nekdo drug privošči več ali manj in ga zato dajejo v nič, če mu celo ne mečejo polen pod noge. To je to, kar sva midva z roxo napadala. Bog ne daj, da bi imel kdo kaj več ali manj, take je treba odrezati, ker kvarijo toplo in sigurno sredino.

SSKJ:
hohštapler -ja m (o-a) pog.
domišljav človek, gizdalin: bil je
hohštapler velikega formata
Oprosti, sem mislila da je bilo namenjeno meni. Saj veš, ponavadi je tudi tako da več imaš več si vreden in obratno
Staro 18.02.2007, 22:00
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201

Citat:
O ne, to pa ne. Kaj bodo pa sosedje rekli, če bom počel kar hočem.

Če lahko drugi, lahko tudi jaz. Ampak več pa ne bom, me bodo postrani gledali. Jap, najraje smo v zlati sredini, zliti z množico in tav vsake toliko malo pošimfamo i zatulimo, a ne preveč. Na nagrobnik pa nam napišejo, da smo bili tako dobri, smo celo življenje trpeli.

Sicer pa, kot je rekel Vuk "Među ljudima je toplo al' smrdi".

Bo skupaj z mariborskimi hohštaplerji probala ugotoviti, kaj je hotela povedati
. :P
Staro 19.02.2007, 10:28
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
Dopust bi zasluži vsakdo...kolikopa je kdo pripravljen odšteti za dopust je pa druga stvar. Načelno me pa ne moti, če je nekomu življenjska želja potovanje v Avstralijo, pa da si to privošči na kredit, ki je pač samo razporeditev stroška na daljše obdobje. Krediti so vedno bolj poceni. Je pa to definitivno druga stvar kot potovati zato, da pokažeš drugim, da ti si pa lahko privoščiš.
Res je. Je se en vidik - zakaj nam gre tako v nos, da eni to pocnejo. Konec koncev - denar (oz. dolgovi) so njihovi, nase zivljenje pa ni nic slabse, ce oni v to rinejo ali ne. Edino, ce nas na koncu podzavestno zacne grizljati obcutek, da oni so bili nekje (ajde, v Avstraliji), ti pa ne. Dobis obcutek, da svet ni pravicen, ker ti si pridna, delovna, sparas denar, pa ne spravis skupaj za en tak trip, tam nekdo pa mirno odkoraka v banko, rukne 3000 eurov pufa in hajd po svetu. Nek vpliv sigurno mora obstajati.
Staro 19.02.2007, 11:46
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Bolj mi gre na živce, da nekateri najprej poravnajo svoje stroške, nato z ostankom razporejajo, drugi pa najprej poskrbijo za obleke, avto, potovanja....stroške pa obesijo staršem.
btw..klasično šparanje se ne splača
Staro 19.02.2007, 12:13
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Ce nisi konkretno ti ta stars, potem je v bistvu vse skupaj na akademskem nivoju. Dejansko se te pa stvar ne tice. Pa ne v smislu, da se te ne tice in o tem ne smes razpravljat, ampak v smislu, da pac ne vpliva na tvoje zivljenje.
Staro 19.02.2007, 14:20
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Vecina stroskov itak na starse, saj sami nismo sposobni preziveti, poleg tega, o otrocih nima smisla govoriti, ker se zase nimamo.
Staro 19.02.2007, 14:44
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Ampak je pa zanimivo nekaj... Vsi že imamo internet, večina plačuje še kabelsko TV poleg naročnine na TV SLO, peš le še redkokdo hodi... So te dobrine luksuz ali potreba?.

Zdravstvo, vrtci, šole, banke, stanovanja, itd. vse se le draži, pravice se manjšajo in nadomestila večajo. Pravzaprav opažam, da se največje ali pa prve podražitve dogajajo prav tam, kjer je vmešana država ali pa občine, čeprav se ponavadi po TV žuga gostincem, ker so podražili kavo...
Ampak ljudje očitno "državne" podražitve nekako spregledajo, požrejo... varčujejo pa pri hrani in oblačilih... In danes aktivna populacija še vedno pridno plačuje prispevke za državno pokojnino, čeprav je vsem jasno, da je to stran vržen denar. (No, imamo pa osemkolesnike, hudo morsko floto in nenazadnje prevoze državnih metel z okolju prijaznimi vozili...) Res mi ni jasno...

Značke
prioritete, varianta

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prioritete Nodika Ljubezen in spolnost 37 18.02.2007 13:46

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:38.