Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 19.02.2007, 15:05
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841
Privzeto Re: Prioritete (varianta B)

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
Ce nisi konkretno ti ta stars, potem je v bistvu vse skupaj na akademskem nivoju. Dejansko se te pa stvar ne tice. Pa ne v smislu, da se te ne tice in o tem ne smes razpravljat, ampak v smislu, da pac ne vpliva na tvoje zivljenje.
Seveda nisem ta starš, stvar se me finančno ne tiče, imam pa lahko odnos do ljudi, ki izkoriščajo svoje starše. To pa vpliva na moje življenje, ker ti starši pridejo "pojamrat" k meni.
Takole bom zaključila....kdor za svoj denar, ki ga zasluži, ne izpuli od drugih, si privošči kar si pač privošči, mij e prav vseemo ali je to na kredit ali iz štumfa. In naj si privoščijo kar želijo, le da je v prvi vrsti poskrbljeno za otroke...tukaj se pa včasih vtaknme, čeprav se me ne tiče.

p.s. šla sem izračunat kredit 2000€ na 12 mesecev. Glavnica + stroški pride 2103 € pri NLB, ki ni poceni, kar je ob podatku da upoštevaš popust ob govotinskem plačilu zelo ugodno
Staro 19.02.2007, 15:26
TuNina Uporabnik TuNina ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce TuNina
Član od: Apr 2003
Sporočila: 17.953

Citat:
Objavil-a anarchy Prikaži sporočila
Vecina stroskov itak na starse, saj sami nismo sposobni preziveti, poleg tega, o otrocih nima smisla govoriti, ker se zase nimamo.
aja?
sori, ampak moraš biti res nesposoben, da ne moreš sam preživeti niti sebe.
Staro 19.02.2007, 15:31
temp64 Uporabnik temp64 ni prijavljen
jaz sem samo od Goody
Prikazne slike uporabnika/ce temp64
Član od: Feb 2002
Sporočila: 147.625

ja....:D:D:D:D
Staro 19.02.2007, 15:37
Obsedenec

ok, saj mi je jasno, da je to anarchy. ki mu verjetno še vedno mati rit brišejo.
Staro 19.02.2007, 16:06
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Baje znese nekakšna "povprečna" slovenska plača okrog 720 €. (tako strici po radiu) Frend, ki nima te sreče, da bi se rodil v mestu kjer je dobil službo, zato vrže za najemnino. 350 €. In če bi bil gravž brez bejbe? Po koliko so konzerve tunine?

Brez skrbi, da mnogim bolj ali manj mladim mamice in očki še kako pomagajo...

Nazadnje uredil Mowgli : 19.02.2007 ob 16:10.
Staro 19.02.2007, 16:27
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
Seveda nisem ta starš, stvar se me finančno ne tiče, imam pa lahko odnos do ljudi, ki izkoriščajo svoje starše. To pa vpliva na moje življenje, ker ti starši pridejo "pojamrat" k meni.
Takole bom zaključila....kdor za svoj denar, ki ga zasluži, ne izpuli od drugih, si privošči kar si pač privošči, mij e prav vseemo ali je to na kredit ali iz štumfa. In naj si privoščijo kar želijo, le da je v prvi vrsti poskrbljeno za otroke...tukaj se pa včasih vtaknme, čeprav se me ne tiče.

p.s. šla sem izračunat kredit 2000€ na 12 mesecev. Glavnica + stroški pride 2103 € pri NLB, ki ni poceni, kar je ob podatku da upoštevaš popust ob govotinskem plačilu zelo ugodno
No v redu, to potem je tak problem. Mogoce mam jaz nekoliko manj izkusenj ker moji prijatelji se niso v fazi, ko bi se sploh lahko pogovarjali o kaksnih jakih kreditih (vecina proti koncu faksa, pa tudi, roko na srce, niso take sorte, vsaj zaenkrat), sem pa do zdaj se vsakemu rekel, da si v bistvu ne zelim, da mi na ta nacin jamra. Eventuelno, ce je v jamranju tudi kaj kesanja, da bi ga pa vsako leto najprej avgusta poslusal, kako hipernoro je bilo v Maleziji na dopustu (cel mesec, itak), potem novembra pa, kako je grozn ker ne ve, od kje naj vzame za novoletna darila, to bi se pa hitro koncalo.

Ce si kredit racunala kot kredit za dopust... Meni je bolj pri srce ideja, da morda prvo leto ne gres nikamor, potem pa "kredit" odplacujes samemu sebi, magari v obliki vezanih vlog z mesecnih podaljsevanjem in povecevanjem glavnice na banki. Mislim, da se v enem letu nabere ravno za eno solidno vecerjo obresti. Tudi nacin zivljenja je isti, le da pac eno leto ne gres nikamor.
Staro 19.02.2007, 16:33
Obsedenec

Citat:
Objavil-a Mowgli Prikaži sporočila
Baje znese nekakšna "povprečna" slovenska plača okrog 720 €. (tako strici po radiu) Frend, ki nima te sreče, da bi se rodil v mestu kjer je dobil službo, zato vrže za najemnino. 350 €. In če bi bil gravž brez bejbe? Po koliko so konzerve tunine?

Brez skrbi, da mnogim bolj ali manj mladim mamice in očki še kako pomagajo...
verjamem, da jim pomagajo. zakaj pa ne bi viseli na mamini sisi, če lahko. meni se to zdi otročje in sem ponosna sama nase, da ne rabim svojih fehtarit za denar. tud jaz nimam te sreče, da bi se rodila v mestu, kjer študiram in delam, pa se vseeno sama preživljam. in ne gre mi na tesno.

seveda je pa dost bolj lagodno živet na račun koga drugega.
Staro 19.02.2007, 19:00
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
Ce si kredit racunala kot kredit za dopust... Meni je bolj pri srce ideja, da morda prvo leto ne gres nikamor, potem pa "kredit" odplacujes samemu sebi, magari v obliki vezanih vlog z mesecnih podaljsevanjem in povecevanjem glavnice na banki. Mislim, da se v enem letu nabere ravno za eno solidno vecerjo obresti. Tudi nacin zivljenja je isti, le da pac eno leto ne gres nikamor.

krediti dajejo občutek, da se nam ni treba za nič potruditi ... in da si lahko mirno privoščimo tisto, česar si sicer ne bi mogli ...
tudi sama sem pristaš šparanja ...
Staro 20.02.2007, 17:49
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a TuNina Prikaži sporočila
ok, saj mi je jasno, da je to anarchy. ki mu verjetno še vedno mati rit brišejo.
Nisem vec dojencek ves, ampak imam pa stanovanje in placane vse stroske hvala bogu, ker ne mislim iti ziveti na svoje, da bo nekdo zivel na moj racun, ker, cim gres na svoje zvieti, moras dati takoj okoli 250€ za stanovanje na mesec in se okoli 200€ za fiksne stroske, ostalo ti potem ostane za hrano, itd....

Tako, da ne moramo govoriti o sposbnosti ali nesposobnosti, dej mi 1.000.000€, pa bom bil sposoben in sel ziveti na havaje ali ne vem kaj, no verjetno bi rabu kaj vec denarja za iti tam.

Folk je nesposoben, ki misli, da je sposoben in gre ziveti na svoje pri 18, pa ma otroka in vse in potem joka okoli, da ni denarja. Ne, samo, da ni sposoben preziveti sam, ampak tudi ni zadosti odrasel, medtem, ko jaz sem samostoen lepo preziveti tako pri mami in sem tudi zelo odrasel in odgovoren!

V bistvu kaksen pa je sploh point bil tle, biti sposoben iti sam na svoje ali z kaksno drugo osebo, ker sam res zeloooo tezko prezivis, ce pa si delis stroske, tko, da si doma pri starsih, kjer imas dom in vse placano pa se d nekako.
Staro 20.02.2007, 17:51
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a TuNina Prikaži sporočila
verjamem, da jim pomagajo. zakaj pa ne bi viseli na mamini sisi, če lahko. meni se to zdi otročje in sem ponosna sama nase, da ne rabim svojih fehtarit za denar. tud jaz nimam te sreče, da bi se rodila v mestu, kjer študiram in delam, pa se vseeno sama preživljam. in ne gre mi na tesno.

seveda je pa dost bolj lagodno živet na račun koga drugega.

Tudi jaz sem ponosen, da ne fehtarim starsev, pac zivim pri njih in z mano nimajo stroskov, saj stanovanje je njihovo in stroski so fiksni, ne glede na to, ali jaz sem ali nisem, komunala, telefon, tv, elektrika, voda, stavbenik, ogrevanje, itd.... Ce mam vse doma, zakaj bi sel pravzaprav na svoje, to je res izguba denarja.

Značke
prioritete, varianta

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prioritete Nodika Ljubezen in spolnost 37 18.02.2007 13:46

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:23.