Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 18.08.2007, 10:54
JureT Uporabnik JureT ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1
Privzeto Nastavljen napačni paket, polovična hitrost

Pozdravljeni,

pisal sem že na info@siol.net pa se stvari tam nekako počasi obračajo. Zato sem se odločil, da poskusim na forumu.

Skratka težava je taka: že pred mescem dni so nam spremenili paket iz 1/256 na 4/512, vendar se je hitrost spremenila le na 2/256. V prvih dneh po spremembi paketa je hitrost bila takšna kot naročena - vem, ker sem testiral in se veselil , ko pa sem čez kakšna dva tedna ponovno poskusil, pa je padla na polovično. Nato se pogledal na modem in ugotovil da je 'treniran' (Ganymede 822) na 2/256!

Prosim vas, da čimprej ukrepate!

Najlepša hvala,

Jure
Odgovorite s citatom
Staro 18.08.2007, 14:54
XORO Uporabnik XORO ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce XORO
Član od: Jun 2007
Sporočila: 111
Privzeto Re: Nastavljen napačni paket, polovična hitrost

Poklici 0801000 pa pritisni 1 -tehnicna pomoc siol soritev....pa povej da mas premalo naslov...povedal bos uporabnisko ime...in ti bodo preverli...

lp
Odgovorite s citatom
Staro 18.08.2007, 22:52
080 Rok Uporabnik 080 Rok ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Rok
Član od: Aug 2007
Sporočila: 152

Citat:
Objavil-a JureT Prikaži sporočila
Pozdravljeni,

pisal sem že na info@siol.net pa se stvari tam nekako počasi obračajo. Zato sem se odločil, da poskusim na forumu.

Skratka težava je taka: že pred mescem dni so nam spremenili paket iz 1/256 na 4/512, vendar se je hitrost spremenila le na 2/256. V prvih dneh po spremembi paketa je hitrost bila takšna kot naročena - vem, ker sem testiral in se veselil , ko pa sem čez kakšna dva tedna ponovno poskusil, pa je padla na polovično. Nato se pogledal na modem in ugotovil da je 'treniran' (Ganymede 822) na 2/256!

Prosim vas, da čimprej ukrepate!

Najlepša hvala,

Jure
Prosim, ce mi sporocite uporabnisko ime na ZS.
Staro 26.11.2007, 23:04
tonck Uporabnik tonck ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 15

isto ,ma cist isto je pr men.... tapru je delalo tko k treba sm biu ful veseu pol pa kr naenkrat 3 krat man....
veš kaj nared uporab download maneger pa pomoje bo tko k pr men.... Men so rekl da pač kabl ne prenese take hitrosti... halo ? če je delal en dan prej wtf? Na vprašanje kako to mi niso znali odgovorit!!!
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2008, 18:28
omenjat Uporabnik omenjat ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2007
Sporočila: 6

no jst mam isti problem pred kartkim so mi spremenili paket iz 1M/256 na 2M/384 pa je bila hitrost v prvih dneh uredu zdej mi pa ze par dni deluje se pod 1M tako da niti 1M ne doseze download
obakrat sem test delu speedtest in ne mi rec da se ne mors zanest na nega ker se vid da strani full pocas odpira
hvala za odgovor
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2008, 19:30
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019

kakšen je download iz file.siol.net ? imaš vmes router?če ja probaj brez.
med testom imej vse programe ki imajo kakršnokoli vezo z netom zaprte(torrent, emule,...) kater modem imaš?
na koliko je sinhroniziran? (dostop do modema: iskratel: 192.168.1.1 user/user ; sagem: 192.168.2.1 user/user)
če maš iskratelov modem poglej pod dsl status, pri sagemu pod quick status) če se izkaže da maš prenizek download iz file.siol.net pokliči 0801000 -1 pa bojo javl tehnikom da prečekirajo
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2008, 20:31
zeriX Uporabnik zeriX ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce zeriX
Član od: Jan 2007
Naslov: Last bit of your memory
Sporočila: 875

Citat:
Če modem pravi da je povezan z 2048/256 koliko bo potem download tam? Trikrat ugibaj...
Staro 16.01.2008, 20:54
omenjat Uporabnik omenjat ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2007
Sporočila: 6

Citat:
Objavil-a Dunja Prikaži sporočila
med testom imej vse programe ki imajo kakršnokoli vezo z netom zaprte(torrent, emule,...) kater modem imaš?
na koliko je sinhroniziran? (dostop do modema: iskratel: 192.168.1.1 user/user ; sagem: 192.168.2.1 user/user)
če maš iskratelov modem poglej pod dsl status, pri sagemu pod quick status) če se izkaže da maš prenizek download iz file.siol.net pokliči 0801000 -1 pa bojo javl tehnikom da prečekirajo

mam iskratel modem brez routerja mislem da je modem prov nastevljen ce je delal prve dni cist uredu zdej pa kar naenkrat ne vlece niti 1M a so siolovci res tuk prsmojeni da zapirajo pipce al kaj
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2008, 21:01
zeriX Uporabnik zeriX ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce zeriX
Član od: Jan 2007
Naslov: Last bit of your memory
Sporočila: 875

Khm...no mi smo meli tudi 2M linijo(TRIO) par dni samo in potem nazaj prehod na 1M, zato ker hitrost ni bila v polni meri zagotovljena kot bi morala.
Torej nekaj časa je delalo z polno paro, potem spet ne in spet ja in spet ne, to se dogaja takrat ko si ravno na tisti mejni razdalji ko bi še taka hitrost lahko delala ali ne, tako bolj po kmečko povedano. Ampak nihče ne more na meji oziroma v bližini meje zagotoviti kako bo delalo ker je vmes lahko kak rahlo zjahan spoj ali rahlo zjahan kabl in je takoj večji šum na mediju recimo.
Staro 16.01.2008, 22:02
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450

Citat:
Objavil-a omenjat Prikaži sporočila
no jst mam isti problem pred kartkim so mi spremenili paket iz 1M/256 na 2M/384 pa je bila hitrost v prvih dneh uredu zdej mi pa ze par dni deluje se pod 1M tako da niti 1M ne doseze download
obakrat sem test delu speedtest in ne mi rec da se ne mors zanest na nega ker se vid da strani full pocas odpira
hvala za odgovor
Pa ti bom reku: Ne moreš se zanest na speedtest. A ne kaperate principa testiranja preko teh internetnih testov. Isto kot bi se najdla dva k mata 20/20 link, pa bi testirala kakšen prenos imata med sabo. En bi mel pa v mreži par mašin in vsi bi neki vlekl in nevem kaj še vse. Potem bi se pa prtoževala kako nikamor ne gre. Zavedaj se, da nisi edini k testira preko tega speedtest-a. In če v tistem trenutku testira več ljudi, tudi speedtest server zabije, tako da ne more s polno hitrostjo od/do tebe prenašat.

Ljudje te speedteste jemljete za svete, dejansko je pa to metanje peska, ma kaj peska, kamenja v oči.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
hitrost, napačni, nastavljen, paket, polovična

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
[Matematična naloga] Polž in elastika Neuromancer Znanost in okolje 52 13.10.2006 13:20

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:07.