Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 28.01.2008, 20:02
GoGi_ Uporabnik GoGi_ ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Naslov: Mislinja
Sporočila: 8
Privzeto Trio paket in hitrost

Že odkar obstaja Trio paket ga uporabljam in sedaj se mi zadeva ruši.
Ali ima kdo podobne izkušnje?!
Namreč do sobote zjutraj oz petek zvečer do cca 23:00(do tedaj sem gledal tv in uporabjlal internet) je vsa zadeva delovala normalno.
V soboto sem hotel delati na internetu in ni bilo povezave. Po kakšni uri mučenja in resetiranja modema in podbno mi ni uspelo vzpostaviti povezave. Ko sem še tako poskušal sem pogruntal, da če modem za 15 min dam iz elektrike se mi postavi za 5 min nakar spet crkne. Na modemu je za ADSL line status pisalo UNTRAINED. Ni mi jasno kako se je to lahko naredilo čez noč!?
Danes sem končno dočakal telekomovca, ki mi je prijazno obrazložil, da je baje z linijo nekaj narobe, ker se postavi samo na 5mb, kar pa je občutno premalo, ker uporabljam 2 tv in do sedaj je vse delalo normalno.
Kakšno uro je bil pri nas(jaz sem bil žal v službi) in na koncu rekel, da je modem na pol hin in mi ga menjal. Ko se prišel domov in zadevo spravil v tek pa je bilo isto kot prej. Razen seveda da modem ni več padel z linije ampak TV pa še vedno ne laufa. Laufa samo 1 naenkrat. Down rate na modemu je nekaj čez 5mb. Prej je bil nekaj čez 13mb.
Ko sem klical telekomovca da mu razložim da zadeva ne deluje je bil čisto obupan, ker ne ve kaj je. Vprašal sem ga če se lahko naredi, da je bil kakšen nov uporabnik priklopljen in je meni ukradel linijo in je rekel da se novi uporabniki priklapljajo po tekočem traku, kjer se v bistvu gleda samo ali bo nov uporabnik lahko uporabljal zahtevane storitve-za žrtve(stare zveste kreditorje siola) se ne menijo kaj preveč. Pa sem ga vprašal kdo bo sedaj dobil linijo, če se ne bo dalo popravit in je bil njegov odgovor nekje takšenle ! "Hja...hmmm...hj.....ja...no....hja.....hmmm.. ..."

Vem, da on nima nič s tem(da nebo kdo mislil, da krivim njega da kaj ne zna...), ampak me vseeno zanima ali ima kdo takšne izkušnje, kjer je nekaj časa vse dealo ok potem pa ne več in zadeve enostavno niso uspeli porihtati in so zahtevli da naredi downgarde svojih storitev(kao da bom lahko uporabjlal samo 1 tv)?
Odgovorite s citatom
Staro 28.01.2008, 20:16
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064
Privzeto Re: Trio paket in hitrost

Razlika med 2 TV (13mb) in 5mbit sinhronizacije je prevelika.... Nekaj se je tam moralo takrat zgoditi...kratek stik, itd. To terenski tehnik mora najti in odpraviti... Pošlji mi tvoje up. ime na ZS pa bom preveril kako in kaj je pri tebi.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 28.01.2008, 20:43
XORO Uporabnik XORO ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce XORO
Član od: Jun 2007
Sporočila: 111

ukradit linije ti doben ne more....lahko pa da je kak slabi spoj kje (po vsej verjetnosti)...zanič razcepnik...hišna inštalacija...
Staro 28.01.2008, 20:48
barbara.kusar Uporabnik barbara.kusar ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 2

Meni se dogaja popolnoma isto (in zelo podobni komentarji Telekom tehnika). Trio je v petek zjutraj še delal OK, popoldne ni delalo nič. V soboto je prišel tehnik iz telekoma in je zadevo pomeril in se nekaj pritoževal nad linijo. In da TV najbrž ne bo več možen. Danes zadeva še vedno ne dela. Prej je delala leto in pol brez večjih težav. Iz kje si? Jaz sem iz Ljubljane - centrala Rakovnik.

Nazadnje uredil barbara.kusar : 28.01.2008 ob 20:54.
Odgovorite s citatom
Staro 28.01.2008, 21:00
Novinec

Jaz sem s čisto drugega konca SLO..... Mislinja(za ene še štajerska za druge koroška).
Upam da bom dobil mojih 13mb nazaj.
Enako upam za tebe.
Odgovorite s citatom
Staro 29.01.2008, 05:42
Novinec

Zanimivo!
Danes zjutraj se je Up(932) in Down(7740) stream na modemu povečal in sicer za cca 50%.
Ampak na žalost še vedno premalo, da bi oba TV laufala normalno
Odgovorite s citatom
Staro 29.01.2008, 18:53
barbara.kusar Uporabnik barbara.kusar ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 2

Po urgenci 080 Urbana - še enkrat hvala za uspešno intervencijo - je danes tehnik zamenjal Sagema za Sinopeja in zadeva deluje krasno. Še bolje kot v starih časih, preden so se pojavile težave.
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2008, 09:46
mravlja Uporabnik mravlja ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 185

Lep pozdrav!
Imam eno težavo, ki se je pojavila danes zjutraj. Če začnem downloadat kako zadevo se mi upload zmanjša za 80%, ko pa izklopim download, upload postane normaln.
Hvala za pomoč.
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2008, 10:39
Senitel Uporabnik Senitel ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2006
Sporočila: 152

Downloadaš pa s čim? EMule/BitTorrent brez upload/download omejitev?
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2008, 11:07
mravlja Uporabnik mravlja ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 185

utorrent brez omejitev
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
hitrost, paket, trio

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Čakanje na trio paket SimpleFix O storitvah 4 27.01.2008 12:22
Nastavljen napačni paket, polovična hitrost JureT Tehnična pomoč 10 17.01.2008 09:10
trio paket + wireless matcell Tehnična pomoč 2 16.11.2007 17:58
Trio paket kamera+slušalke igli O storitvah 8 17.12.2006 11:21
z duo na trio paket icor01 SiOL TV 0 31.08.2006 22:15

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:12.