Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 28.12.2008, 20:40
Lucent Uporabnik Lucent ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2008
Sporočila: 9
Privzeto Trojček 10M/768k in dejanska hitrost ob dveh TV

Živijo,

kot nov uporabnik foruma sem malo pobrskal po arhivu, vendar koristne info nisem zasledil...
Čakam na priključitev trio Siol paketa - baker, oddaljenost od centrale 400-500m. Ob naročilu so glede na tel. številko ocenili, da je max, kar je možno v trio paketu 10M/768k z dvema televizijama hkrati... (vprašanje je, če se bo modem sploh zmožen sinhronizirat na tak hitrost). Zanima me, ali ob sočasno vklopljenih 2 TV net še vedno ohrani isto hitrost, ali pade na '2M'? Se pravi, ali Siol pribije še bandwidth za 2 TVja na hitrost Interneta v pogodbi...

Lp!
Odgovorite s citatom
Staro 28.12.2008, 20:51
lujko Uporabnik lujko ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2008
Sporočila: 186
Privzeto Re: Trojček 10M/768k in dejanska hitrost ob dveh TV

Pomoje če plačaš 10mb moraš imeti 10.Neglede koliko tv-jev gledaš.
Odgovorite s citatom
Staro 28.12.2008, 20:53
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Vse gre seveda vzporedno, če je sinhronizacija dovolj visoka. 10M net ti verjetno ni življensko pomemben boš pa 4 vzel, če morda ne bo šlo...
Odgovorite s citatom
Staro 28.12.2008, 21:27
Novinec

Seveda ni esencialnega pomena imeti 10M :-) Zanima me pač ključ, po katerem Siol deli BW v trio paketih... pa tudi ne bi rad plačeval storitve, ki mi je niso sposobni zagotoviti. Verjetno je še nekaj birokracije za downgrade v naročniški pogodbi, če se vidi dejansko nižjo hitrost ob priklopu - ima kdo s tem izkušnje?
Odgovorite s citatom
Staro 28.12.2008, 22:02
Mojster

TV gre "posabaj" neodvisno od interneta (ima sicer prioriteto) in te ne zanima. Omejen si le toliko, da več kot ostane ne moreš porabit za internet.
Na čem si pa sedaj ker mi nekak ni jasna narava vprašanj?
Odgovorite s citatom
Staro 28.12.2008, 22:19
Novinec

Sedaj sem na mobitelu Narava vprašanj? V kraju, kjer sem, so končno nadgradili centralo do te mere, da je možen kakšen broadband Internet, prej samo PSTN. Priklopljen ni tudi še nihče od sosedov, tako, da ne vem, kakšna je kvaliteta paric po vasi in kako deluje stvar v praksi. Se pa skušam že vnaprej pripravit na scenarij 'pri vas pa to ni mogoče, gre samo 1M + 1 televizija, pa še ta kockasta...'
Odgovorite s citatom
Staro 28.12.2008, 22:34
Mojster

Aha jasno. Mal "taka čudna" vprašanja si postavljal.
Da so le končno do vas spravili širokopasovni dostop. Mi pa vekcamo, ker so cevi za optiko še prazne...

predlog:
naroč osnovni trojček na polni razvezi (odjaviš PTSN in preneseš številko na Siol) + polno programsko shemo za TV + 2*TV =39€.
En TV lahko spremljaš prek PC in ne rabiš dodatnega STB (TV komunikatorja) kupovat za začetek. Z mal sreče ga boš s časom za male pare na bolhi najdu, ker se bodo določena območja dokaj masovno selila na konkurenčno optiko. Sicer odvisno kolk vas je v familiji in kakšne navade imate a 1M paket je čisto zadovoljiv za štart. Računaj pa nekako 1M za aktiven računalnik, če ne bo kdo z "pašo zatežil".
Odgovorite s citatom
Staro 28.12.2008, 22:54
Novinec

Rock, hvala za odgovore... Zaenkrat je naročeno (še čakamo), 10/768 + 2 TV. Bolj mi odgovarjata 2 komunikatorja, ker gre za dve stanovanjski enoti in je v obeh dnevnih sobah direktno na TV bolj komot kot vezati preko računalnika. Bi vzeli še tretjo TV, pa na bakru in navadnem ADSL baje ne gre... Bo pa na netu do 5 računalnikov. Saj verjetno bi blo tudi 4/512 polna kapa...
Ja, optika na periferiji je pa bol kot ne znanstvena fantastika...
Odgovorite s citatom
Staro 28.12.2008, 23:10
Mojster

Kakor kje .Se pa bojim da bo ponekod res tako, ker se bojda precej čudne pogodbe brez zagotovil pokritja vseh zaselkov ponekod podpisujejo.

Imamo to rundo po spletu okoliščin mal sreče (tudi znotraj popolnoma podeželske občine) in smo (bomo) v zelo zgodnji fazi izgradnje na vrsti.
Sicer pa je vsega cca. 10 let minilo odkar smo kabelsko TV dobili... Ostala pa je precejšnja žalost na takratnem nivoju brez najmanjšega razvoja in nadgradnje.
Odgovorite s citatom
Staro 29.12.2008, 07:38
Novinec

Sem kar trdno prepričan, da bo edina optika v vasi kar lep čas ostala samo tista za dovod do centrale
No, sporočim, kako se bo razpletlo vse skupaj...
Lp!
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
10m or 768k, dejanska, dveh, hitrost, trojček

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Naročena in dejanska hitrost RudiBr O storitvah 3 13.12.2006 19:45
[Matematična naloga] Polž in elastika Neuromancer Znanost in okolje 52 13.10.2006 13:20

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:48.