Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 12.10.2009, 12:59
cosmo Uporabnik cosmo ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2009
Sporočila: 1
Privzeto Nastavitve resolucije na Sagemu

Pozdravljeni,

imam vprašanje glede nastavljanja resolucije na STB Sagem (meni za hitro pomoč, tipke menu, modra in rumena oziroma nekaj takega). Daleč najboljšo sliko dobim, če resolucijo pustim na privzeti vrednosti "EDID". Če izberem kar koli drugega, je slika slabša. v določenih primerih je povsem zanič (576p, premikanje ni tekoče), v drugih pa samo malo slabša (1080i50hz, slika manj ostra).

Do sedaj sem mislil, da EDID avtomatsko izbere eno od možnosti (576i, 576p, 720p itd.), vendar ne vem več, če je res tako. Ali kdo ve kaj več o tem? Kaj dejansko naredi EDID? Televizija, ki sem jo uporabljal, je Philipsov LCD pf9732.

Še razlaga, zakaj me to zanima. Trenutno kupujem novo televizijo in načeloma sem se odločil za plazmo Panasonic TX-P42G10. Ta televizija naj bi slabo prikazovala resolucije 576i, dosti bolje pa 576p:

The loss of picture resolution and detail occurred during 576i to 576p conversion. Here’s the bottom line: you should always try to send a progressive video signal (i.e. let your DVD player/ set-top box/ external video processor perform the deinterlacing) to the Panasonic TX-P42G10 plasma television if you wish to obtain the best standard definition picture quality possible.

(iz strani http://www.hdtvtest.co.uk/news/panas...0090415146.htm)

Ker torej Sagem STB lahko pošilja progresivne signale (576p) to ne bi smel biti problem, vendar me to malo skrbi, glede na to, da je 576p signal iz Sagem na Philipsu pf9732 tako slab. Je mogoče to samo težava Philipsa? (Sicer sem v neki stari temi na tem forumu že videl, da so tudi drugi uporabniki imeli najboljšo sliko z nastavitvijo EDID)

Najlepša hvala za pojasnila in pomoč.

Andraž
Odgovorite s citatom
Staro 12.10.2009, 16:15
Terminator70 Uporabnik Terminator70 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2007
Sporočila: 85
Privzeto Re: Nastavitve resolucije na Sagemu

Po moje boš najboljšo sliko, kar se Siol tv-ja tiče dobil na EDID. Vsaj pri meni je tako, na Panasonicovi plazmi TH42PV700.EDID je identičen resoluciji 720x576i 50Hz. Vse kar je višje od tega, mi poslabša sliko, sploh pa, če nastavim 60Hz.Poleg tega pri višjih resolucijah ne deluje avt.preklop formata na 16:9, na kanalih, ki tako oddajajo.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
nastavitve, resolucije, sagemu

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
NOKIA SIOL KOMUNIKATOR VoIP NASTAVITVE jrobic SiOL Komunikator 32 22.01.2011 22:53
§ Torrent strani in ostalo kar se tiče torrentov weha Računalništvo in internet 488 11.11.2010 10:35
Sliki na Aminotu in Sagemu se razlikujeta Imhotep SiOL TV 44 24.03.2009 08:29
Sinope 568+ (V1 in V2) uporabniske nastavitve AlienRex Tehnična pomoč 1 17.11.2008 18:45
Nastavitve ATA VOIP vmesnika za telefonski sistem v Sloveniji schnapsi Tehnična pomoč 2 29.11.2006 11:38

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:43.