Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 29.01.2011, 18:10
Apla Uporabnik Apla ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 112
Privzeto Re: Full HD kanali na Telekom kabelski (DVB-C optika)

Citat:
Objavil-a kitl Prikaži sporočila
Mene pa samo zanima zakaj Siol razvija kabelski sistem TV, ki je zastarel? Je morda obupal nad IP TV?
Jaz imam doma oboje: kabelsko in IP TV - oboje od Siola. Moram reči, da mi je kabelska veliko bolj priročna, ker lahko z daljincem od TVja naredim vse in mi ni potebno imeti dveh daljincev. Glavni razlog, da sem poleg kabelske vzel še IPTV, je bil HD paket programov, ki ga na kabelski ni in ga do uvedbe več paketov tudi še ne bo. Z uvedbo DVB-C bo tudi kvaliteta slike na kabelski enakovredna z IP, verjetno celo boljša. Na DVB-C kabelski sem do sedaj (na testnih programih) pogrešal le informacije o trenutni oddaji in spored, kar pa je tudi del DVB-C (in DVB-T) standarda. Upam, da bo Siol to z 10.2. omogočil.

Druge kvalitete IPTV na Boxu (časovni zamik, videoteke, vreme, igre,...) mi ne pomenijo veliko. Povezano z IP TV me moti tudi dodatna škatla (Box/Sagem) in s tem povezani dodatni kabli, poraba elektrike, čas za zagon dodatne škatle ipd. Verjamem pa, da je mnogo ljudi, ki jim IP TV lastnosti veliko pomenijo oz. sploh nimajo možnosti kabelske (optika).

Obe tehnologiji jaz vidim kot komplementarni - vsaka ima svoje prednosti in slabosti, naročnik pa se bo na koncu odločil, kaj bo plačeval.
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2011, 08:24
ChaoS Uporabnik ChaoS ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2006
Sporočila: 172

Citat:
Objavil-a Apla Prikaži sporočila
Z uvedbo DVB-C bo tudi kvaliteta slike na kabelski enakovredna z IP, verjetno celo boljša.
Vsaka ponujena slika na analogni ali pa digitalni (DVB-C) kabelski bilokaterega ponudnika v SLO (upal bi si trditi še kje) je že sedaj veliko boljša, kot Siolovo IPTV skrpucalo.
Pozdravljam uvedbo DVB-C preko optike.
Mimogrede, omenjeno bi se že lahko uredilo z samim prihodom optike, kakor tudi polni prenos. Vendar Siol nebi bil Siol, če nebi vsako stvar zakomliciral, krog nesbosobnežev je zelo širok, tako da se bojim, da bo šlo spet kaj narobe.
Počakajmo.
lp
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2011, 08:52
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Citat:
Objavil-a ChaoS Prikaži sporočila
Vsaka ponujena slika na analogni ali pa digitalni (DVB-C) kabelski bilokaterega ponudnika v SLO (upal bi si trditi še kje) je že sedaj veliko boljša, kot Siolovo IPTV skrpucalo.
Tole pa ne drži. Pri nas je kablska na LCD katastrofa. DVB-C pa še niso vzeli razen za par testnih kanalov, ki jih furajo že nekaj let.

Telekom Mpeg4 je prek PC povsem OK, sagemova slika pa /kot sem že nemalokrat rekel/ mi nikakor ne gre v oči.
Sem bil pa pred dnevi, ko se je napovedala ukinitev mpeg2, bil zelo pozitivno presenečen ob menjavi na nettbooku. Mlinček, da veliko boljšo sliko iz te verzije mpeg4 kot iz mpeg2. Sicer sem mislil, da bo prešvoh a z nekaj optimizacije popolnoma tekoče melje. Do nadalnjega naš "prenosni ekranček" ostaja aktiven!
Skratka ena zame velika pika za IPTV proti DVB-C ostaja.
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2011, 10:38
Pripravnik

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Tole pa ne drži. Pri nas je kablska na LCD katastrofa.
Telekom Mpeg4 je prek PC povsem OK, sagemova slika pa /kot sem že nemalokrat rekel/ mi nikakor ne gre v oči.
1. Da je pri tebi kabelska na LCD ali pa bilokje drugje katastrofa si popolnoma sam kriv, ker si neznaš poštimati signala (malo se razsvetli, pobrskaj, dušilke, jakost signala ... ti bo že jasno, ko se boš lotil branja),
2. PC je zgodba zase, samo prioriteta bi še vedno morala biti enostavnost za uporabnika, se ti ne zdi? Meni in tebi pa še komu je enostavno preko PC gledati, kaj pa "masiva", misliš da tudi to počne? Dej zresni se !

Toliko. Hvalabogu, da bo prišla DVB-C ! Upam, da Siolu ponovno nebo uspelo zaj****i, kar je otročje lahko za speljati.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 02.02.2011, 21:32
Stajerc Uporabnik Stajerc ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 64

Pi tastu majo Teleing ponudnika in oddajajo analogno in digitalno kabelsko za 11 evrov. Ni treba nič digitalne kabelske naročevat in tudi programi niso kodirani. Ponujajo pa preko digitalne 112 kanalov (obljubljajo še HBO) in okoli 10 programov je HD (Discovery showcase,NATGEO itd.). Slika pa je tako čista na navadnih digitalnih programih,da nekateri,ki majo siol kar v prvo vprašajo, če je pop tv v hd-ju. Res kvalitetna slika + epg so zrihtal. In vse to za 11 evrov (112 kanalov,HD kanali všteti v ceno, brez kakega zaklepanja kanalov).
Pri nas pa preklet siol.
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2011, 11:41
Penzionist59 Uporabnik Penzionist59 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2009
Sporočila: 8

Prosim če preverite kaj je s formatom slike na kabelski na analognem programu Šport TV1, čisto vse je nekam zamaknjeno - prestavite prosim na 16:9
HVALA
Odgovorite s citatom
Staro 21.02.2011, 17:55
MCblue Uporabnik MCblue ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Sporočila: 186

Citat:
Objavil-a Penzionist59 Prikaži sporočila
Prosim če preverite kaj je s formatom slike na kabelski na analognem programu Šport TV1, čisto vse je nekam zamaknjeno - prestavite prosim na 16:9
HVALA
+1! Sem že najprej mislil, da imam napačen format slike na TV-ju, potem pa ugotovim, da je vse f*cked up! Dejte to zrihtat!
Odgovorite s citatom
Staro 27.02.2011, 19:05
Penzionist59 Uporabnik Penzionist59 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2009
Sporočila: 8

Citat:
Objavil-a MCblue Prikaži sporočila
+1! Sem že najprej mislil, da imam napačen format slike na TV-ju, potem pa ugotovim, da je vse f*cked up! Dejte to zrihtat!
Res ne vem a to sploh kdo bere od Siola... prosim dajte to zrihtat, hokej je čist negledljiv... pa hitro prosim, da ne bom prej pod rušo...
Odgovorite s citatom
Staro 04.03.2011, 12:12
knezzz Uporabnik knezzz ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2010
Sporočila: 57

Citat:
Objavil-a ChaoS Prikaži sporočila
pa kaj si ti, slep ali le drek mešaš?
Odgovorite s citatom
Staro 04.03.2011, 14:14
Pripravnik

Citat:
Objavil-a knezzz Prikaži sporočila
pa kaj si ti, slep ali le drek mešaš?
No intelektualni vodja plemena, si pogledu datum, kdaj sem omenjeno izjavil ?
NE ? Se mi je kar zdelo. Umiri se.
lp

ps
Aja, zakaj vodja "samo" plemena
Citat:
Izvirno so s knezom označevali vodjo plemena.
http://sl.wikipedia.org/wiki/Knez
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
dvbc, full, kabelski, kanali, optika, telekom

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Telekom optika - Iskratel Prospero 632 nastavljen kot usmerjevalnik mano Tehnična pomoč 11 27.10.2008 11:57

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:46.