Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 20.01.2013, 20:09
caponne Uporabnik caponne ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2013
Sporočila: 8
Privzeto Podnapisi na Siol Box S

Pozdravljeni

Na mrežnem disku imam filme v dvix formatu in ustrezne podnapise v srt formatu. Siol box S mi ta disk ki je dan v skupno rabo prepozna, prepozna mi filme, ne prepozna pa mi podnapisov. Tudi ob predvajanju mi ne ponudi možnosti izbire podnapisov, samo možnost izbire slike. Kako naj zadevo zredim, naziv filma in naziv podnapisov sta identična, v eni mapi....
Hvala za pomoč
Odgovorite s citatom
Staro 20.01.2013, 21:52
SandAgony Uporabnik SandAgony ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce SandAgony
Član od: Jul 2012
Sporočila: 35
Privzeto Re: Podnapisi na Siol Box S

S programom Media center ki ga verjetno uporabljaš ne bo šlo. Svetujem da uporabiš TVersity. Enostaven za uporabo in dela BP. Vsam meni.

Jest sm samo sledil navodilom od inspirion-a ki jih najdeš na strani:
http://forumi.siol.net/showthread.php?t=40158
Odgovorite s citatom
Staro 20.01.2013, 21:59
Novinec

Drugače sem pa stestiral tudi programček AVI ReComp --> ta ti v sam film zapeče podnapise. Je super samo sem nad njim obupal ker za vsak film rabi cca 2-3 ure. Odvisno kolk hitr maš računalnik sam veliko pa tut ne vpliva.

No pa še link do strani: http://www.avirecomp.com

Je pa lepo ker loh zelo vplivaš na izgled podnapisov. Tudi film lahko preoblikuješ (velikost, barve,...)
Odgovorite s citatom
Staro 21.01.2013, 12:54
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.659

Citat:
Objavil-a caponne Prikaži sporočila
Pozdravljeni

Na mrežnem disku imam filme v dvix formatu in ustrezne podnapise v srt formatu. Siol box S mi ta disk ki je dan v skupno rabo prepozna, prepozna mi filme, ne prepozna pa mi podnapisov. Tudi ob predvajanju mi ne ponudi možnosti izbire podnapisov, samo možnost izbire slike. Kako naj zadevo zredim, naziv filma in naziv podnapisov sta identična, v eni mapi....
Hvala za pomoč
O tem je bilo že veliko napisanega; rešitev je, da je disk priključen direktno na BOX ali pa če je na drugi strani "predvajalnik", ki to omogoča oz ponuja.

lp
Jasmin
Staro 21.01.2013, 14:43
Novinec

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
O tem je bilo že veliko napisanega; rešitev je, da je disk priključen direktno na BOX ali pa če je na drugi strani "predvajalnik", ki to omogoča oz ponuja.

lp
Jasmin
Hvala za odgovor, ampak kam pa naj instaliram predvajalnik na S-Box - kako? ali na omrežni disk - potem pa se porodi vprašanje kakop vse to zagnati.....

Nazadnje uredil caponne : 21.01.2013 ob 14:52.
Odgovorite s citatom
Staro 21.01.2013, 15:29
Novinec

Citat:
Objavil-a SandAgony Prikaži sporočila
S programom Media center ki ga verjetno uporabljaš ne bo šlo. Svetujem da uporabiš TVersity. Enostaven za uporabo in dela BP. Vsam meni.

Ja hvala za nasvet, vendar to pomeni, da moram imeti filme in podnapise na računalniku, jaz jih imam pa na zunanjenm disku, ki je preko routerja dan v mrežo. Tak da s tem nisem naredil nič, če je tak način.
LP
Odgovorite s citatom
Staro 22.01.2013, 01:00
Novinec

Citat:
Objavil-a caponne Prikaži sporočila
Ja hvala za nasvet, vendar to pomeni, da moram imeti filme in podnapise na računalniku, jaz jih imam pa na zunanjenm disku, ki je preko routerja dan v mrežo. Tak da s tem nisem naredil nič, če je tak način.
LP
Ja to pa bi pol bil problem.

Razen že imaš kakšen računalnik, ki je večino časa prižgan. Če se ne motim bi lahko na ta comp naložil TVersity in prek njega sheral tudi datoteke, ki so na mrežnem disku sam 100% ti pa ne morem rečt. Bi blo treba probat pa še nimam mrežnega diska.

V najslabšem primeru ti ostane moj drugi predlog. Kjer podnapise vpečeš v film. Sej na srečo loh dodaš v programu čakalno vrsto pa se ti filmi en pa po en pretvarjajo loh tut dneve,... Tko sem jest naredu v eni noči za celo sezono ene nanizanke k jo gledam.
Odgovorite s citatom
Staro 22.01.2013, 10:33
Novinec

Citat:
Ja to pa bi pol bil problem.

Razen že imaš kakšen računalnik, ki je večino časa prižgan. Če se ne motim bi lahko na ta comp naložil TVersity in prek njega sheral tudi datoteke, ki so na mrežnem disku sam 100% ti pa ne morem rečt. Bi blo treba probat pa še nimam mrežnega diska.

V najslabšem primeru ti ostane moj drugi predlog. Kjer podnapise vpečeš v film. Sej na srečo loh dodaš v programu čakalno vrsto pa se ti filmi en pa po en pretvarjajo loh tut dneve,... Tko sem jest naredu v eni noči za celo sezono ene nanizanke k jo gledam.
Hvala, bom upošteval nasvet, čeprav tak filmoljubec pa nisem, da bi tri ure ali več vnašal podnapise v filme, zato, da ga bom pol pogledal in čao mici. Sem pač mislil, da se zadeve dajo rešit, ampak vidim, da Siol oz. Telekom nista v času z tehniko in ne ponujata vsega kar bi lahko. V nemčiji in Avstriji imajo takšne zadeve urejene. Ker ne vme zakaj Box ne prepozna podnapisov na mrežnem disku, na PC, USB ključu ali HDD povezanim z USB pa????
Hvala in LP
Odgovorite s citatom
Staro 23.01.2013, 18:28
Novinec

Citat:

Nobena verzija ni več zastonj. LP
Odgovorite s citatom
Staro 23.01.2013, 20:15
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

A si razmišljal kaj v tej smeri,vse težave bodo v trenutku rešene,jaz ga uporabljam že kar nekaj časa in sem zelo zadovoljen,sem imel TVersity pa wild media server in sem ugotovil,da pač box ni za te zadeve,saj niti DVD filmov ne moreš predvajat.

http://www.mimovrste.com/artikel/224...-wdbgxt0000nbk
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
box, podnapisi, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol BOX, tversity, podnapisi, DTS - resitev inspiron SiOL TV 62 26.10.2016 08:12
ponudba siol calvin O storitvah 96 16.09.2012 06:43
Informacije v zvezi s SiOL storitvami 080 Urban O storitvah 2 31.10.2008 08:17
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 01:22

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:46.