Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Ljubezen in spolnost

Ljubezen in spolnost pogovori o ljubezni, spolnosti, odnosih med partnerji in stvareh, kakršnih sicer ne upate vprašati ...

Orodja za teme
Staro 31.01.2007, 11:31
Nodika Uporabnik Nodika ni prijavljen
Banned
Član od: Mar 2006
Sporočila: 355
Privzeto Kolikokrat lahko požreš..

Spol, nepomemben, starost, nepomembna. Dolžina razmerja, nekaj let. Kot vsako, tudi to, razmerje z napakami. Eden od partnerjev se potrudi in se poskusi spremeniti, prilagoditi svoj način življenja, da osreči drugega. Drugi partner ohranja svoje napake. Opravljenih "nešteto" razgovorov. Ampak vedno znova, ko drugi naredi napako, reče: "Oprosti!" in to je to, življenje gre naprej. Prvi partner ugotovi, da mu počasi zmanjkuje energije, da bi vse skupaj še prenašal. Volje, pripravljenosti in ljubezni je še mnogo, toda kakšen je smisel, kadar se druga polovica ne prilagodi, ne spremeni, ne dozori? A ni potemtakem to samo podaljševanje agonije? Ali, če imaš nekoga neskončno rad, ga sprejmeš z vsemi njegovimi napakami in potem tvegaš, da se ti nekega dne še samo "strga", ker vmes mirno "požiraš"? Ali sploh ima še kakšen smisel ponovno poskusiti, ko eden od partnerjev mirno vnaprej pove, da se ne zmore več truditi z isto vnemo, kot se je do sedaj in da je pripravljen odnehati?

Kam naprej?
Staro 31.01.2007, 11:34
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: Kolikokrat lahko požreš..

Ce lahko oba partnerja zivita financno neodvisno, ce niso problem otroci, delitev premozenja, skupna podjetja ipd., potem it narazen. Sicer je treba pretehtat, ali si s poziranjem odplacujes zgoraj navedeno.
Staro 31.01.2007, 11:35
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

V vsakem razmerju imata oba vedno kake "napake" - lastnosti, ki drugemu ne ugajajo povsem. Nekaterih noben ne spremeni, na nekatere se mora drugi navadit, jih sprejet, druge mora spremeniti tisti, ki jih ima. Temu se rece vzajemno prilagajanje, brez tega ne gre. Seveda mora obstajati določena meja. A če se ves čas prilagaja samo en, to vodi v katastrofo. Kot ekonom lonec - pritisk raste, na koncu ga pa raznese.
Kam naprej? Kruto, ampak: vsak po svoje. Je najprej hudo, ampak ugotoviš, da je to najbolje.
Staro 31.01.2007, 14:47
Smaug Uporabnik Smaug ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smaug
Član od: Dec 2001
Sporočila: 27.719

Mater, pa naslov je bil toliko obetajoc, potem pa spet ena in ista tematika. Sem mislil, da bo vsaj kaksno tekmovanje v telesnih sokovih, ali kaj podobnega...
A se je tako tezko sprijazniti z dejstvom, da ko enkrat ugotovis, da veza v trenutno obliki zate ne more vec obstajati, ne mores popravljati stvari, ki so to vezo podrle? Nesmiselno je spljoh razmisljati, da bi spreminjanje sebe privedlo konsekventno do uspesne zveze. Sprejemanje kompromisov je jasno neizbezno, a popolnoma drugo.
Staro 31.01.2007, 15:04
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

ja, tudi mene je naslov zavedel :D

Mislim, da spreminjanje sebe in pričakovanje od partnerja, da se bo ravno tako požrtvovalno spremenil zaradi drugega ni prava pot. Ne rodi obilnih sadov in v glavnem prinese sama razočaranja. V partnerja se zaljubiš v takega kot je, tudi z napakami, ki te nekoč niso motile, kasneje te vedno bolj. Ko se spremeni tebi na ljubo, ni več tisti, v katerega si se zaljubil. zato se mi ne zdi znak ljubezni, da od nekoga pričakuješ, da bo postal popolnoma drugačna oseba le zato, ker se tebi tako zdi bolje - da zadovolji tvoje muhe ( tako ali tako določene osebe motijo po določenem času vse lastnosti, navade partnerja). V poštrev pride samo sklepanje kompromisov in neomejevanje z obeh strani. Pa seveda govorimo tukaj o karakternih lastnosti, ne o odvisnostih ali patoloških navadah, ki zahtevajo drugačno tretiranje - takojšen spopad ali umik.
Staro 31.01.2007, 19:10
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

ja, naslov zavaja... je tud mene zavedel.
Vprašanje, kaj je lažje - se sprijaznit it narazen ali požirat... samo požirat ne moreš v nedogled.
Staro 31.01.2007, 23:08
lenca Uporabnik lenca ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce lenca
Član od: Dec 2006
Sporočila: 11

Citat:
Objavil-a Lencka Prikaži sporočila
ja, naslov zavaja... je tud mene zavedel.
Vprašanje, kaj je lažje - se sprijaznit it narazen ali požirat... samo požirat ne moreš v nedogled.
..se tega navadit in zraven se delat, da ti je to všeč. Vsako spreminjenaje partnerja je že naprej obsojeno na propad. Lahko se spremeni za nekej časa tebi na ljubo ampak slej ko prej bo počilo. In ne gre se pri tem za puščanje ali ne puščanje umazanega perila po stanovanju(tukaj se še da kaj naredit ) Ne moreš pa pričakovat, da se bo vedel točno tako kot v danem trenutku pričakuješ od njega/nje. Vsak ima svoje možgane, čustva, navade in strahove...torej navaditi se ali iti!!
Staro 01.02.2007, 08:48
sadie_007 Uporabnik sadie_007 ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce sadie_007
Član od: Jun 2002
Sporočila: 20.705

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
V partnerja se zaljubiš v takega kot je, tudi z napakami, ki te nekoč niso motile, kasneje te vedno bolj. Ko se spremeni tebi na ljubo, ni več tisti, v katerega si se zaljubil.
z vsem se strinjam s freyo

in še posebej tale odlomek je men največja uganka naše dobe ... v nekoga se zaljubimo z vso prtljago vred ... potem ga spreminjamo na vse kriplje ... in ko končno postane drugačen in je naš mission completed (), se čudimo, kako se je z leti spremenil in da to v bistvu ni več tisti tip, v katerega si se zaljubila

nekako tako bi rekla: operacija uspela, pacient umrl ...

govorim karakterno, seveda ... ne spreminjat ... vzemi ali pusti ...
Staro 01.02.2007, 09:00
La-di-da Uporabnik La-di-da ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce La-di-da
Član od: Jul 2006
Sporočila: 152

Ma jst mam svojo filozofijo kdaj vezo končat in kdaj vztrajat. Finančno sodelovanje, otroci, skupne premičnine in nepremičnine znajo zelo otežiti položaj, ko veza ne laufa.

Nenehno vlaganje energije v sod brez dna je sizifovo delo...nikol konca ne kraja. En bo vedno vlagal, drugi vedno jemal. Tisti, ki kar naprej vlaga mora prekinit ta začarani krog tako da neha vlagat. To ne pomeni nujno konca veze, ampak to, da se potegne za sebe, za svoja čustva, za svoj čas za hobije/prjatle, ustreže najprej sebi na način ki mu najbolj paše, se poteguje, da doseže veljavo svojega načina, enostavno se spustiš na njegov/njen nivo in postaneš kot on. Ignorantski, egoist...me zanima kdo bo pol jamral(verjetno tisti, ki mu bo manjkalo streženje spredaj in zadaj)-> in takrat se lahko resen pogovor o smislu veze začne.

Prvi se mora v tej vezi naučit rečt ne, drugi pa se mora naučit, da imajo tudi drugi potrebe in da jih mora upoštevat, če hoče ostat v vezi. Tako jaz vidim dober razlog za nadaljevanje veze. Veza ni samo uživanje v seksu ampak tudi čustvena/duhovna rast. Jst mislim, da je v taki vezi prihodnost in priložnost, da se oba iz nje nekaj naučita. Če sta seveda pripravljena na kaj takega. Fora naravnega zakona je, da če prekineš to zvezo, se ne naučiš tistega, kar moraš znat, potem bo naslednja veza povsem enaka. Pred problemi ne moreš bežat, ampak se moraš iz njih nekaj naučit. sta pripravljena na to?

Nazadnje uredil La-di-da : 01.02.2007 ob 09:04.
Staro 01.02.2007, 09:07
Nodika Uporabnik Nodika ni prijavljen
Banned
Član od: Mar 2006
Sporočila: 355

Mogoče sem se narobe izrazila, ko sem govorila o spreminjanju.

S tem sem mislila na spreminjanje čist praktičnih navad, ki ti življenje olajšajo, ne na spreminjanje karak. last.. Nič globjega.

In ja, jaz pa mislim, da se ljudje spreminjajo-mo. No tisti živahni bodo ostali živahni in tisti umirjeni tut ne bodo pridobili na poskoku..

Tisti, ki ste že dlje časa v razmerjih. Ko pogledate nazaj, je oseba s katero ste v razmerju še vedno čist ista?
NE. Ljudje z leti rastemo ali obratno. Izkušnje nas spreminjajo, na slabše ali na boljše, ni važno.

Če nekoga resnično ljubiš in če se z njim dogovoriš, skleneš kompromis, da boš določene stvari pri sebi spremenil (s tem ne mislim, karakternih lastnosti) in potem tega ne narediš... Življenje v dvoje je prilagajanje in tut na nek način podrejanje. Oba morata ogromno požret.

Značke
kolikokrat, lahko, požreš

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 16:02
Blog - kaj je to? slončica Blogi 4 29.01.2007 13:37
adapter za modem - ali ga lahko uporabim za Sinope? fazan Tehnična pomoč 3 03.01.2007 11:56
Fundamentalizem ogroža znanost Lintvern Znanost in okolje 18 22.12.2006 12:54

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:46.