Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 21.03.2007, 21:57
Staš Uporabnik Staš ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Naslov: Koroška
Sporočila: 4
Privzeto Prekinjanje povezave - modem SAGEM F@st 3344

Pozdravljeni
Zanima me, ali ima tudi kdo izmed vas enak problem:
Pred približno mesecem in pol se je povezava do SIOLA, ki je prej preko modema SAGEM F@st 3344 delala skoraj tri mesece brezhibno začela prekinjati. Ponovno vzpostaviti pa je ni bilo mogoče brez restarta (to pomeni fizičnega izklopa iz napetosti). Po restartu je bilo nekaj časa mir, nato pa spet prekinitev. Ob obisku je serivser telekoma ugotovil, da je potrebno popravilo modema. V teletrgovini so mi za čas popravila dali nadomestnega SAGEMA, vendar je tudi ta deloval samo dan ali dva. Ob ponovnem obisku serviserja, mi je leta priklopil navadnega Callisto 821+ in sedaj je povezava stabillna, vendar mi nihče na SIOLU ali na telekomu ne zna povezati, zakaj ne morem uporabljati komunikacijske opreme SAGEM. Predlagajo mi, da naj iz paketa SOLO preidem na TRIO, češ, da potem povezavo na centrali preklopijo na nek drugi port in je povezava potem stabilna.

Zanima me, ali je od vas kdo imel podobne težave in kako se je lotil problema. Moram priznati, da mi je vse skupaj milo rečeno zelo čudno in resno razmišljam o prekinitvi pogodbe. Kaj svetujete????

Hvala za odgovor in lep pozdrav
Staš
Odgovorite s citatom
Staro 22.03.2007, 12:24
sabotin
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto Re: Prekinjanje povezave - modem SAGEM F@st 3344

Živjo Staš,
jaz sem imel prav tako prekinjanje sagem in pc.Domnevam da se ethernet čip realtek v računalniku ne razume s tistim v sagemu.Sem obnovil gonilniike za realtek pa ne gre.Zyxel router deluje brez problema.Nvidia in Marvell Yukon ethernet čipi brez problema.Preko USB pa ne gre dobro,tako da sem moral nabavit preklopnik-adapter ethernet na usb in sedaj gre.

Pozdrav
sabotin
Odgovorite s citatom
Staro 16.04.2007, 12:54
Maj Uporabnik Maj ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Maj
Član od: Dec 2005
Sporočila: 100

Neverjetno ampak meni je 99% težav s prekinjanjem odpravila menjava starega Bitcometa z najnovejšim.

Lp
Odgovorite s citatom
Staro 16.04.2007, 13:58
jegrcek Uporabnik jegrcek ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 54

Staš imam točno take probleme kot ti le da imam jaz trio. Sem pa ravno danes klical na Siol in čakam da se kaj uredi.
Odgovorite s citatom
Staro 16.04.2007, 19:49
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.129

Citat:
Objavil-a Staš Prikaži sporočila
Pozdravljeni
Zanima me, ali ima tudi kdo izmed vas enak problem:
Pred približno mesecem in pol se je povezava do SIOLA, ki je prej preko modema SAGEM F@st 3344 delala skoraj tri mesece brezhibno začela prekinjati. Ponovno vzpostaviti pa je ni bilo mogoče brez restarta (to pomeni fizičnega izklopa iz napetosti). Po restartu je bilo nekaj časa mir, nato pa spet prekinitev. Ob obisku je serivser telekoma ugotovil, da je potrebno popravilo modema. V teletrgovini so mi za čas popravila dali nadomestnega SAGEMA, vendar je tudi ta deloval samo dan ali dva. Ob ponovnem obisku serviserja, mi je leta priklopil navadnega Callisto 821+ in sedaj je povezava stabillna, vendar mi nihče na SIOLU ali na telekomu ne zna povezati, zakaj ne morem uporabljati komunikacijske opreme SAGEM. Predlagajo mi, da naj iz paketa SOLO preidem na TRIO, češ, da potem povezavo na centrali preklopijo na nek drugi port in je povezava potem stabilna.

Zanima me, ali je od vas kdo imel podobne težave in kako se je lotil problema. Moram priznati, da mi je vse skupaj milo rečeno zelo čudno in resno razmišljam o prekinitvi pogodbe. Kaj svetujete????

Hvala za odgovor in lep pozdrav
Staš
Če imaš solo paket, preidi na telekomovo shemo in se ti modem lahko zamenjat za iskratelov ganymade, ki bo verjetno enako deloval kot calisto.
Odgovorite s citatom
Staro 29.04.2007, 13:51
Stublj Uporabnik Stublj ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2006
Sporočila: 17

jaz imam enake težave, pa sem kupu callisto ter ga priklopu in mi dela brez težav...
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
3344, f@st, modem, povezave, prekinjanje, sagem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Sagem modem težave firewire Tehnična pomoč 5 27.02.2007 19:09
Sagem modem in analogni telefon težave dualband Tehnična pomoč 7 03.01.2007 12:21

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:13.