Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 14.02.2008, 07:27
Death Paladin Uporabnik Death Paladin ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Death Paladin
Član od: Dec 2005
Sporočila: 126
Privzeto Izguba sinhronizacije s centralo

Pozdravljeni,

ni lahko biti brez interneta, tega se mislim, da vsi zavedamo. Naj zacnem zgodbo od zacetka:

pred priblizno 4-5 leti sem dobil ADSL. Zadeva je fajn spilala, bile so obcasne tezave z ISDN telefonom. Slabi 2 leti nazaj sem vzel Trio paket. (13 Mbitov sinhronizacija modema). Vedno so bile tezave s kockanjem slike, kjer se napake ni dalo odpravit. Zadeva je spilala kak dan boljse in kak dan slabse. Zadnjih par mesecev je bilo kockanje neznosno, nakar je kar naenkrat padla sinhronizacija in modem se ni nazaj pobral. Nakar mi sporocijo tehniki, da ne gre vec sinhronizacija s 13 Mbiti, ampak max 10, nakar so spremenili iz 13 na 8 Mbitov. Izgubil sem en TV. Ok, ce pac ne gre, pa ne gre. 2 dni nazaj se je zgodba ponovila na 8 Mbitih in ne spravijo modema vec v sinhronizacijo. Tehniki so poizkusili z drugimi modemi a vse zaman. Danes mi bodo opravili meritve, sedaj pa prosim, ce mi lahko kdo razlozi, kako to poteka in kako dolgo bom se brez interneta (ce bo sploh zadeva se kdaj spilala). ISDN telefon normalno deluje. Ali je se upanje za ADSL, ali pa je le potrebno zamenjati kable od centrale do moje omarice

LP,

Nazadnje uredil Death Paladin : 14.02.2008 ob 07:29.
Odgovorite s citatom
Staro 14.02.2008, 08:40
rtmktl Uporabnik rtmktl ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce rtmktl
Član od: May 2007
Sporočila: 146
Privzeto Re: Izguba sinhronizacije s centralo

si prebral moj post v v tej temi z naslovom "Je to res mogoce"? Zelo podobna situacija... Samo da sem jaz se od skoz imel 10Mb povezavo in so mi jo sedaj zmansali brez kakrsnega koli obvestila na 8!!!!! S to zadevo se seveda ne strinjam saj mi TV dela veliko slabse kot mi je. Po kar nekaj klicih na 080 1000 kjub tistemu tipu ki je rekel da ne smem vec klicati se je zadeva izbolsala. Kaj so naredili ne vem, vem pa da mi TRENUTNO TV ne kocka, piska, steka...kot je prej... ( prej beri kot od prijave napake do njihove "resitve"). Tako da moje priporocilo je klicanje na 080 1000 in pritozbe na pritozbe s pritozbami....izgleda da je pac to edina resitev. Verjetno ko si podpisoval pogodbo ti niso rekli "ej stari, zadeva ti bo delala eno leto potem bos moral odklopiti en TV pa se ta ti bo stalno kockal...", ce bi ti tako povedali potem sedaj ne bi moral nic..vendar so ti zagotovila, da bo delovalo....torej.....

LP

Nazadnje uredil rtmktl : 14.02.2008 ob 08:43.
Odgovorite s citatom
Staro 15.01.2009, 07:34
lipan Uporabnik lipan ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce lipan
Član od: Nov 2008
Sporočila: 74

Včeraj sem izlopil iz napajanja modem sinope568+novi in ga ponovno vklopil po tem dejanju se mi modem ne postavi,izguba sinhronizacij s centralo.
Lučka brodband stalno utripa.Klical sem 080 1000 kjer so mi dejali,da mora zadevo rešit njihov tehnik.Zdaj me pa zanima po vaših izkušnjah koliko časa bom brez 3 informacijskih storitev oziroma v čem bi lahko bil problem?
Področje Kamnika
L.p.

Nazadnje uredil lipan : 15.01.2009 ob 08:50.
Odgovorite s citatom
Staro 15.01.2009, 12:23
Rudibr Uporabnik Rudibr ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 119

Jaz sem parkrat (tudi za kolege) klical zvečer, naslednje dopoldne se je tehnik pojavil. Vsaj v našem koncu.
Odgovorite s citatom
Staro 15.01.2009, 14:39
lipan Uporabnik lipan ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce lipan
Član od: Nov 2008
Sporočila: 74

Včeraj poklical ,danes stvar urejen.Prijazen tehnik odpravil mojo površnost in stvar deluje.
Hvala siolu za hitro odzivnost.
Odgovorite s citatom
Staro 23.01.2009, 17:03
Rudibr Uporabnik Rudibr ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 119

Citat:
Objavil-a gkarpljuk Prikaži sporočila
Meni se je dogajalo enako, potem so ugotovili, da so kabli za internet v zidu hiše skurjeni....Ne vam kako so se skurili.
Ali to sprašuješ, ker res nimaš pojma o elektromagnetnih valovanjih in podobno ali hočeš mal zafrkavat? Sto razlogov je za skurjenje ... no morda deset manj.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
centralo, izguba, sinhronizacije

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Izguba slike na Siol TV ter občasno resetiranje STBja sskavt Tehnična pomoč 14 11.02.2008 20:32
izguba kosmatega prijatelja agalis Živalski svet 82 16.11.2007 11:30
Izguba paketkov(packet loss) hat Tehnična pomoč 25 03.10.2006 09:37
identifikacija klicočega čez centralo vidi47 Tehnična pomoč 1 19.09.2006 22:37

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:36.