Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 17.03.2008, 10:28
Ciciban Uporabnik Ciciban ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Ciciban
Član od: Sep 2004
Naslov: Celje
Sporočila: 152
Privzeto SiOL TV preko Wireless

Saj je vprašanje res mogoče neumno ampak, ali bi lahko gledal TV preko Wireless-a ?
Imam Iskratel modem z vgrajenim Wirelessom, net mi lepo dela preko NETGEAR USB ključeka, kaj pa TV ? Bi šlo ? Verjetno ne, ker je prenos podatkov premajhen. A je tudi kakšna druga težava ?
Zdaj imam SiOL TV preko mrežnega kabla in dodatne mrežne kartice.
Naj dodam, da internetne povezave na ta PC ne bi potreboval, ampak samo TV !
Staro 17.03.2008, 18:52
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474
Privzeto Re: SiOL TV preko Wireless

Prenos podatkov bi bil zadosten, samo vprašanje če se to da... tukaj je tudi stabilnost linije in ping na wifi.
Staro 18.03.2008, 08:36
jack Uporabnik jack ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce jack
Član od: May 2001
Sporočila: 2.672

Citat:
Objavil-a tom777 Prikaži sporočila
Prenos podatkov bi bil zadosten, samo vprašanje če se to da... tukaj je tudi stabilnost linije in ping na wifi.

Seveda se da. Za tv potrebuješ cca. 8 Mb kar boš z sodobnimi access pointi dosegel brez problema. Vzameš dva access pointa ju nastaviš v bridge delovanje in to je to. na eni strani priklopiš en access point na modem na drugi strani na komunikator in to je to.

Vidim, d avam mreženje povzroča ogromne težave. Pa tudi nič kreativnosti ni v vas.
Staro 18.03.2008, 12:35
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Kreativnost se kaže že v tem, da želi nekaj narediti sam, ker pa mu pač ne gre, sprašuje.

Nič kreativnega ni v ljudjeh, ki imajo probleme, pa jih pustijo pri miru in delajo rajši tiste stvari, kjer nimajo problemov in nikoli nič ne vprašajo

Za nekatere vidim, da ne morete razumeti razlike med:
- računalniškimi uporabniki (ti delajo samo tisto, kar so prisiljeni narediti),
- računalniškimi uporabniki, ki se in imajo voljo in se tudi učijo, (kdo se pa ni najprej učil, da je potem lahko obvladal neko področje), ker pa še en znajo, pa sprašujejo, kajti več sprašuješ, posledično temu po nudenju rešitev problemov, več veš in znaš,
- dobrimi računalniškimi poznavalci in
- računalniškimi eksperti

Nazadnje uredil Vsemogočni : 18.03.2008 ob 12:45.
Staro 18.03.2008, 14:45
Ciciban Uporabnik Ciciban ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Ciciban
Član od: Sep 2004
Naslov: Celje
Sporočila: 152

Citat:
Objavil-a Vsemogočni Prikaži sporočila
Kreativnost se kaže že v tem, da želi nekaj narediti sam, ker pa mu pač ne gre, sprašuje.

Nič kreativnega ni v ljudjeh, ki imajo probleme, pa jih pustijo pri miru in delajo rajši tiste stvari, kjer nimajo problemov in nikoli nič ne vprašajo

Za nekatere vidim, da ne morete razumeti razlike med:
- računalniškimi uporabniki (ti delajo samo tisto, kar so prisiljeni narediti),
- računalniškimi uporabniki, ki se in imajo voljo in se tudi učijo, (kdo se pa ni najprej učil, da je potem lahko obvladal neko področje), ker pa še en znajo, pa sprašujejo, kajti več sprašuješ, posledično temu po nudenju rešitev problemov, več veš in znaš,
- dobrimi računalniškimi poznavalci in
- računalniškimi eksperti
Hvala za moralno podporo !

No, zdaj pa nazaj k mojemu problemu. Jack piše, da rabim komunikator. Zakaj ? Jaz bi rad, če se da, samo namesto žične povezave iz modema do mrežne uporabil wireless. Se pravi, da bi mi modem SI2000 Sinope568 IAD namesto data podatkov pošiljal video podatke, ( če je to sploh možno ) te pa bi s ključkom Netgear sprejemal na PC-u !

Nazadnje uredil Ciciban : 20.03.2008 ob 18:35.
Staro 19.03.2008, 16:41
Mojster

Za začetek poveži računalnik in Siol modem s kablom. Ko ti bo uspelo dobiti in nastaviti program, da bo predvajal TV program, samo kbelsko povezavo nadomesti z brezžično.

Pa da ne bo kdo mislil, da sem se jaz tega kje naučil. To je čista kreativnost. Samo malo pomisliš, po kateri cevi boš kaj spustil.

Nazadnje uredil jack : 19.03.2008 ob 16:45.
Staro 19.03.2008, 18:35
lukadane Uporabnik lukadane ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2007

Pa vendar ne gre tako...

WiFI signalu se ne da "povedati" naj deluje kot VIDEO signal.

....
Staro 20.03.2008, 09:24
Mojster

Citat:
Objavil-a lukadane Prikaži sporočila
Pa vendar ne gre tako...

WiFI signalu se ne da "povedati" naj deluje kot VIDEO signal.

....
To imaš seveda prav, zato sem rekel, da potrebuješ na drugi strani komunikator, ki je priključen na access point. ker od modema do komunikatorja ne potuje video signal ampak digitalne enke in ničle. Šele komunikator razkodira te enke in ničle in jih spremeni v video signal. Lahko pa bi tvoj računalnik direktno simuliral komunikator seveda z primerno programsko opremo, v tem priemru ne bi potreboval komunikatorja in bi signal od modema do računalnika lahko potoval tudi po WiFi.

WiFi signal pošilja po luftu 1 in 0 in mu je popolnoma vseeno za kakšno vsebino gre. Vse je odvisno od koderja in dekoderja na drugi strani. Da bi pa video signal dobil iz siolovega modema pa potrebuješ dekoder, pri siolu so mu rekli komunikator. Lahko seveda tvoj računalnik simulira komunikator, če imaš pravilen program.

Vidim, da vam ni popolnoma nič jasno za kaj se gre, jaz pa ne znam tako razložit, da bi vas razsvetlil.

Poizkusite razmišljati tako, kadar gre za digitalni prenos signala se po vodniku prenašajo samo 1 in 0 in nič drugega. Kaj pomenijo te 1 in 0 vesta pa samo naprava, ki te 1 in 0 pošilja in naprava ki te 1 in 0 sprejema. Ta naprava, ki jih sprejema, jih potem spreminja v ustrezno obliko Video, zvok ali kaj tretjega.

Video signal je pa seveda čisto nekaj drugega kot digitalni.

Nazadnje uredil jack : 20.03.2008 ob 09:34.
Staro 20.03.2008, 11:28
zeriX Uporabnik zeriX ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce zeriX
Član od: Jan 2007
Naslov: Last bit of your memory
Sporočila: 875

Citat:
Objavil-a jack Prikaži sporočila
To imaš seveda prav, zato sem rekel, da potrebuješ na drugi strani komunikator, ki je priključen na access point. ker od modema do komunikatorja ne potuje video signal ampak digitalne enke in ničle. Šele komunikator razkodira te enke in ničle in jih spremeni v video signal.
To je seveda res, če bi na drugi strani bila TV.
Ker pa je računalnik ne potrebuješ komunikatorja kot si že sam povedal.
Do sedaj sem TV preko wireless videl samo še z Rukos routerjem in Rukos access pointom. Kar pa je drago, mislim da je ca. 300€ oboje.
Staro 20.03.2008, 17:11
lukadane Uporabnik lukadane ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2007

Citat:
Objavil-a jack Prikaži sporočila
To imaš seveda prav, zato sem rekel, da potrebuješ na drugi strani komunikator, ki je priključen na access point. ker od modema do komunikatorja ne potuje video signal ampak digitalne enke in ničle. Šele komunikator razkodira te enke in ničle in jih spremeni v video signal. Lahko pa bi tvoj računalnik direktno simuliral komunikator seveda z primerno programsko opremo, v tem priemru ne bi potreboval komunikatorja in bi signal od modema do računalnika lahko potoval tudi po WiFi.

WiFi signal pošilja po luftu 1 in 0 in mu je popolnoma vseeno za kakšno vsebino gre. Vse je odvisno od koderja in dekoderja na drugi strani. Da bi pa video signal dobil iz siolovega modema pa potrebuješ dekoder, pri siolu so mu rekli komunikator. Lahko seveda tvoj računalnik simulira komunikator, če imaš pravilen program.

Vidim, da vam ni popolnoma nič jasno za kaj se gre, jaz pa ne znam tako razložit, da bi vas razsvetlil.

Poizkusite razmišljati tako, kadar gre za digitalni prenos signala se po vodniku prenašajo samo 1 in 0 in nič drugega. Kaj pomenijo te 1 in 0 vesta pa samo naprava, ki te 1 in 0 pošilja in naprava ki te 1 in 0 sprejema. Ta naprava, ki jih sprejema, jih potem spreminja v ustrezno obliko Video, zvok ali kaj tretjega.

Video signal je pa seveda čisto nekaj drugega kot digitalni.

jack, hvala za obširno in lepo napisano pojasnilo, vendar, meni je vse jasno...se tudi sam precej ukvarjam z mrežami.

Je pa res, da nimam pojma, kateri programski dekoder bi to bil. Če poznaš kakšnega bi se z veseljem priporočal.

Zakaj sem sicer napisal tisto v prejšnjem postu. Ker je avtor tega celotnega prispevka spraševal, če lahko direktno preko Sinope modema in WIFIju gleda TV. Torej..odgovor, ki si mu ga podal, da si lahko dokupi dodatno opremo, zanj vejretno ni rešitev.

Bila pa bi rešitev programski dekoder, zato še enkrat poudarjam, da bi bil vesel, če poznaš kaj takega...

LP, Luka

Značke
preko, siol, wireless

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SiOL internet preko TV-ja ilokar Tehnična pomoč 6 05.02.2008 07:16
Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom randius O storitvah 4 28.11.2007 01:05
SiOL TV preko TV tunerja... lukadane SiOL TV 17 12.09.2007 16:19
Siol TV povezava preko ruterja? davidoff SiOL TV 4 05.01.2007 21:40
TV preko: sagem - ruter - wireless - Client ?! js1234 Tehnična pomoč 0 02.09.2006 12:56

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:25.