Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 08.02.2009, 19:41
denis4 Uporabnik denis4 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2008
Sporočila: 15
Privzeto Re: kvaliteta

Ja nevem, ti operaterji so pač prek študenta in ne znajo več kot tistih par stvari, za katere so jih naučili.

Mogoče več, nick operaterja na forumu, kateremu bi lahko sporočil moje težave?

Hvala
Odgovorite s citatom
Staro 08.02.2009, 19:48
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Linija je že odlična samo napake zaradi kockanja so zaradi opreme,ker kot berem po forumih kocka tudi na t-2 optiki,kot na Siol optiki tako da bo verjetno še trajalo da bo to odpravljeno v celoti.bomo pač morali potrpet,moram pa priznat da mi sedaj na siol optiki zelo malo kocka skoraj nič prej pri t-2 na vdsl pa je bilo obupno,kockanje zatikanje zvoka,recimo ko sem zalaufal Fox crime je rablo 60 sekund da se je slika ustalila sedaj na siolu to zalafa takoj.♦
Odgovorite s citatom
Staro 09.02.2009, 18:34
sdspecy Uporabnik sdspecy ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 7

FYI: h***p://www.computermodules.com/broadcast-systems/MPEG-2-encoders-transport-stream.sh**l
Odgovorite s citatom
Staro 09.02.2009, 19:16
Novinec

Problem ni v tem, da bi kockal en ali dva programa (v najslabšem primeru vsi nemški programi) ampak mi kocka pri čisto vsakem kanalu. Tako pri SLO1, 2, POP, Kanal A do čisto zadnjega kanala, tudi Melody Zen HD
Odgovorite s citatom
Staro 09.02.2009, 20:03
patrik03 Uporabnik patrik03 ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 90

fantje, tudi jaz sem šel na optiko kakorhitro so mi jo ponudili,ampak sem vzel za 2 meseca testno TV in sprobal.Nihče vas ni prisilil,da obvezno vzamete zraven tudi TV.Po 2 mesecih sem TV enostavno odjavil in rekel hvala za tako kvaliteto in ostal na UPCju s TVjem.Na večih forumih,tudi v revijah (mislim,da Monitor) je bilo povedano,kako je s kvaliteto TVja pri različnih ponudnikih in res ne vem zakaj greste z glavo skozi zid.Ja, optika za internet in TV pri Siolu je OK,TV pač zaenkrat še ne!Testirajo pa DVB-C za optiko,toda žal še nič uradnega.
Odgovorite s citatom
Staro 09.02.2009, 20:52
Novinec

Problem je ta, da mi pri preizkusni dobi ni kockalo, sedaj, ko pa bom plačeval, bom plačeval kockanje. A ni to čudno ?
Odgovorite s citatom
Staro 09.02.2009, 21:36
srus012 Uporabnik srus012 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce srus012
Član od: May 2006
Sporočila: 214

Citat:
Objavil-a krepki Prikaži sporočila
Linija je že odlična samo napake zaradi kockanja so zaradi opreme,ker kot berem po forumih kocka tudi na t-2 optiki,kot na Siol optiki tako da bo verjetno še trajalo da bo to odpravljeno v celoti.bomo pač morali potrpet,moram pa priznat da mi sedaj na siol optiki zelo malo kocka skoraj nič prej pri t-2 na vdsl pa je bilo obupno,kockanje zatikanje zvoka,recimo ko sem zalaufal Fox crime je rablo 60 sekund da se je slika ustalila sedaj na siolu to zalafa takoj.♦
Poleg Siol Trio po bakru sem tudi uporabnik T-2 trojčka po optiki. Če mi verjamete ali ne, na optiki kockanja nisem videl nikoli.

Na Siol bakru pa je bilo potrebno kar nekaj fine tunninga ADSL 2+ s strani Siola, da sem se znebil kock. Torej logirajte se z web browserjem na modem, spremljajte kaj se dogaja z napakami na liniji, kako se pojavljajo, gnjavite tech support po tel. in email dokler napak na liniji ne spravite na normalni nivo. Šele takrat lahko začnete razmišljati o sliki brez kockanja.
Odgovorite s citatom
Staro 10.02.2009, 07:02
george32 Uporabnik george32 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2008
Sporočila: 537

Ja sam meni kocka tudi na optiki! Zadnje čase je slika zelo slaba,sploh če gledam športne prenose!!!
Odgovorite s citatom
Staro 10.02.2009, 09:39
srus012 Uporabnik srus012 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce srus012
Član od: May 2006
Sporočila: 214

Citat:
Objavil-a george32 Prikaži sporočila
Ja sam meni kocka tudi na optiki! Zadnje čase je slika zelo slaba,sploh če gledam športne prenose!!!
Se strinjam glede kvalitete športnih prenosov po IP TV, predvsem SLO2 športni prenosi hitrih iger, npr. košarke so negledljivi. Sicer ne kocka, ampak je slika stroboskopska, nazobčana in neostra. Na srečo imam še CATV.
Odgovorite s citatom
Staro 10.02.2009, 17:58
Apla Uporabnik Apla ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 112

Sam sem bil nekaj let na Siol IP TV, ko pa so mi napeljali optiko, sem takoj prešel na Telekom kabelsko in moram reči, da s TV nimam nobenih problemov. Sicer je signal analogen in zato ni nobenega EPGja, je pa velika prednost v tem, da lahko uporabljaš več TVjev, uporabljaš daljinca od TV, preklop kanalov je hitrejši, pa seveda tudi nikoli nobenih kock. Mislim, da je Telekom CATV celo nekaj cenejša od Siol IPTV.
Upam, da se zdaj, ko sem izrazil svoje zadovoljstvo s Telekom CATV preko optike, ne bodo kar naenkrat začele težave

Nekaj tudi berem po forumu, da naj bi preko Telekom CATV že tesitirali HD TV preko DVB-C protokola. Upam, da jim bo kmalu ratalo.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kvaliteta

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Vse ankete in podobno... ali prosim izpolni anketo ViSoKa180 Izobraževanje in šola 138 14.05.2010 21:31
Kabelska TV - kvaliteta slike varira Recycler Tehnična pomoč 0 17.12.2008 10:17
Slaba kvaliteta slike - Kabelska TV Recycler Tehnična pomoč 5 12.11.2008 10:15
Kvaliteta slike pri kamerah prometa znamkar Računalništvo in internet 4 14.04.2008 21:58
kvaliteta zapisa in hitrost snemanja mckeky Računalništvo in internet 4 08.01.2008 08:56

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:23.