Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.07.2009, 11:13
matejdro Uporabnik matejdro ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 335
Privzeto Na računalniku TV in Internet preko enega kabla

A bi se dalo narediti nekaj takega:

Vbistvu bi rad, da v ruter pride IPTV in internet, se tam nekako združi in nato v računalnik. Na računalniku pa bi lahko gledal TV in brskal po internetu.
Odgovorite s citatom
Staro 26.07.2009, 12:30
lopavli Uporabnik lopavli ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 23
Privzeto Re: Na računalniku TV in Internet preko enega kabla

Živijo,

meni na tak način dela OK.

LP
Odgovorite s citatom
Staro 26.07.2009, 12:41
Pripravnik

Kako pa ti je to uspelo usposobiti?
Odgovorite s citatom
Staro 26.07.2009, 13:20
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Citat:
Objavil-a lopavli Prikaži sporočila
Živijo,

meni na tak način dela OK.

LP
Kater router in verzija SW?
Odgovorite s citatom
Staro 27.07.2009, 13:54
NOD 32 Uporabnik NOD 32 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce NOD 32
Član od: Feb 2008
Naslov: Ravne na Koroškem
Sporočila: 210

rock mislim da ima neki takšnega: http://www.flickr.com/photos/yishiang/2203323670/
Odgovorite s citatom
Staro 27.07.2009, 18:45
Pripravnik

a bi se dalo 2x WAN narediti softwersko, recimo preko custom firmwara (da bi spremenil en LAN port v WAN)?

Imam pa Asus WL-500gP, na katerem imam naložen Tomato.
Odgovorite s citatom
Staro 02.08.2009, 00:12
Pripravnik

Sedaj sem priklopil internet na WAN port, računalnik na LAN1 port, IPTV kabel iz modema na LAN2 port in sagem komunikator na LAN3 port na ruterju in na sagemu imam sliko, na računalniku pa internet, vendar ne slike. Firmwasre sem menjal na DD-WRT (bi naj omogočal več možnosti glede tega).

Sedaj pa me zanima, kako naj spravim še IPTV na računalnik. Bral sem o nekih IGMP proxijih al nekaj takega, se kdo od tuaj spozna na tole?
Odgovorite s citatom
Staro 16.08.2009, 10:33
lopavli Uporabnik lopavli ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 23

Se opravičujem za malo bolj pozen odgoor, vendar sem šele prišel z morja

Torej, jaz imam v resnici še veliko bolj kompleksno postavitev, kot jo ti omenjaš in kar nekaj stvari takšnih, kot jih ne bi smel, a vendar dela.

Modem imam v prvem prostoru in tu zraven imam direktno en Sagem priklopljen na modem (Port 3). Nato sem na en UTP kabel spravil dve vtičnici (za vsakega dve parici) in enega vklopil v port 1, drugega v port 4.

Nato sem Internetni kabel (iz porta 1) priklopil na WAN port "Level One" routerja, drugo vtičnico pa sem priklopil na enega izmed 4 prostih portov na routerju. Na tem routerju imam potem še vezana dva PC-ja in en kabel, ki gre do naslednjega routerja (LinkSys WRT) v naslednjem prostoru.

Na tem routerju je priklopljen potem en PC in en Sagem. Poleg tega imam na tem routerju aktiven tudi wireless do katerega ima dostop sosed (ima Internet preko mene za dva računalnik) in občasno še do dva wireless notebooka.

Deluje mi vse. Na vseh PC-jih (ne Wireless) mi dela televizija in na obeh Sagemih. V vsakem računalniku imam le eno mrežno kartico. Da mi vse deluje, sem nastavil v celotnem omrežju fiksne IP naslove (npr. 192.168.1.X), za spremljanje televizije pa sem nastavil dodaten IP naslov (10.10.X.X).

Največ težav mi je povzročal wireless, saj mi mreža ni delala, kadar je delovala TV kjerkoli razen na prvem Sagemu, ki je direkten in ni v mreži. Zato sem Wireless postavil v svoj VLAN in težav ni več.

Upam, da bo to kaj pomagalo, če ne se še slišimo.

LP
Odgovorite s citatom
Staro 18.08.2009, 09:55
Pripravnik

Zanima me, kako si to nastavil. Sagem, ki je priklopljen na ruter deluje, na računalniku pa deluje le internet.
Odgovorite s citatom
Staro 22.09.2009, 19:10
ilokar Uporabnik ilokar ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce ilokar
Član od: Dec 2007
Sporočila: 352

Citat:
Objavil-a lopavli Prikaži sporočila
Se opravičujem za malo bolj pozen odgoor, vendar sem šele prišel z morja

Torej, jaz imam v resnici še veliko bolj kompleksno postavitev, kot jo ti omenjaš in kar nekaj stvari takšnih, kot jih ne bi smel, a vendar dela.

Modem imam v prvem prostoru in tu zraven imam direktno en Sagem priklopljen na modem (Port 3). Nato sem na en UTP kabel spravil dve vtičnici (za vsakega dve parici) in enega vklopil v port 1, drugega v port 4.

Nato sem Internetni kabel (iz porta 1) priklopil na WAN port "Level One" routerja, drugo vtičnico pa sem priklopil na enega izmed 4 prostih portov na routerju. Na tem routerju imam potem še vezana dva PC-ja in en kabel, ki gre do naslednjega routerja (LinkSys WRT) v naslednjem prostoru.

Na tem routerju je priklopljen potem en PC in en Sagem. Poleg tega imam na tem routerju aktiven tudi wireless do katerega ima dostop sosed (ima Internet preko mene za dva računalnik) in občasno še do dva wireless notebooka.

Deluje mi vse. Na vseh PC-jih (ne Wireless) mi dela televizija in na obeh Sagemih. V vsakem računalniku imam le eno mrežno kartico. Da mi vse deluje, sem nastavil v celotnem omrežju fiksne IP naslove (npr. 192.168.1.X), za spremljanje televizije pa sem nastavil dodaten IP naslov (10.10.X.X).

Največ težav mi je povzročal wireless, saj mi mreža ni delala, kadar je delovala TV kjerkoli razen na prvem Sagemu, ki je direkten in ni v mreži. Zato sem Wireless postavil v svoj VLAN in težav ni več.

Upam, da bo to kaj pomagalo, če ne se še slišimo.

LP
lopavli, prosil bi te, če malo bolj natančno razložiš svojo postavitev.

citat: Nato sem na en UTP kabel spravil dve vtičnici (za vsakega dve parici) in enega vklopil v port 1, drugega v port 4. Kako si tole naredil?

Kako usposobiti delovanje STB-ja, če je povezan preko routerja.

Hvala in LP Igor

Nazadnje uredil ilokar : 22.09.2009 ob 19:13.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
enega, internet, kabla, preko, računalniku

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
počasen internet preko ruterja haineken1864 Tehnična pomoč 1 17.04.2009 16:51
internet nastavitev Windows XT preko bluetooth na GSM? demetrij Mobilna telefonija 0 28.03.2009 14:49
Povezava mobitela E51 na internet preko sinope 568 wifi tv2 Tehnična pomoč 7 14.12.2008 13:03
Povezava mobitela na internet preko sinope 568 jurijkr Tehnična pomoč 1 02.10.2008 09:25
SiOL internet preko TV-ja ilokar Tehnična pomoč 6 05.02.2008 07:16

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:36.