Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 27.08.2009, 15:25
dishon Uporabnik dishon ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2008
Sporočila: 73
Privzeto Re: Televizijska tehnika za začetnike

Smo te samo malo popravili. Kdor dela, dela tudi napake, tako da kar pogumno naprej. Tehnika je pač eksaktna veda in ne moreš nič kaj dosti improvizirat.
Odgovorite s citatom
Staro 14.02.2010, 21:49
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Član od: Jun 2008
Sporočila: 638

Nočem smeti po forumu, zato bom kar tukaj napisal kaj me muči.
Moja mama ima siol tv. Pred časom so bile težave, toda sedaj laufa tako kot mora. Ima LCD Philips tv. Tipa ne vem. Na začetku je bila priklopljena preko scarta, sedaj sem ji kupil kabel HDMI. Slika je veliko boljša. Razumljivo. Toda prek kabla HDMI se dogaja da slika za nekaj trenutkov izgine tv pa napiše ni vhodnega signala. Ponavadi za kako sekundo ali dve. Prek scarta te težave ni bilo. Ker imam 2 komunikatorja, sem le-tega zamenja. Rezultat enak. Nekako sem izključil krivdo siola/kominukatorja. Edino, kar mi ostane je sum na kabel in tv. Ni pa mi jasno zakaj bi to lahko delalo. TV je stara kaki 2,3 leta(izven garancije), pa tudi, zakaj bi tv zgubljala signal? Mama ima povezavo prek bakra, dogaja se na vseh kanalih, ostalo vse dela brezhibno.
nazaj na scart ravno ne bi ravno šli ker tam slika ni glih zavidanja vredna. TV ima dva vhoda HDMI. Tudi to sem že zamenjal če bi slučajno bil kak kontakt okvarjen.
Mogoče kaka ideja, kaj še lahko probam?
Odgovorite s citatom
Staro 14.02.2010, 23:18
TDtrax Uporabnik TDtrax ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2009
Naslov: Maribor
Sporočila: 394

ja.. piši 080 agentu, za posodobitev komunikatorja za Philips TV..
Odgovorite s citatom
Staro 15.02.2010, 07:06
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019

Citat:
Objavil-a MIKO Prikaži sporočila
Nočem smeti po forumu, zato bom kar tukaj napisal kaj me muči.
Moja mama ima siol tv. Pred časom so bile težave, toda sedaj laufa tako kot mora. Ima LCD Philips tv. Tipa ne vem. Na začetku je bila priklopljena preko scarta, sedaj sem ji kupil kabel HDMI. Slika je veliko boljša. Razumljivo. Toda prek kabla HDMI se dogaja da slika za nekaj trenutkov izgine tv pa napiše ni vhodnega signala. Ponavadi za kako sekundo ali dve. Prek scarta te težave ni bilo. Ker imam 2 komunikatorja, sem le-tega zamenja. Rezultat enak. Nekako sem izključil krivdo siola/kominukatorja. Edino, kar mi ostane je sum na kabel in tv. Ni pa mi jasno zakaj bi to lahko delalo. TV je stara kaki 2,3 leta(izven garancije), pa tudi, zakaj bi tv zgubljala signal? Mama ima povezavo prek bakra, dogaja se na vseh kanalih, ostalo vse dela brezhibno.
nazaj na scart ravno ne bi ravno šli ker tam slika ni glih zavidanja vredna. TV ima dva vhoda HDMI. Tudi to sem že zamenjal če bi slučajno bil kak kontakt okvarjen.
Mogoče kaka ideja, kaj še lahko probam?
zako kot je svetoval TDtrax...sporoči mamino uporabniško ime ter serijsko številko tv komunikatorja meni na ZS.
Odgovorite s citatom
Staro 15.02.2010, 09:17
Bogo7 Uporabnik Bogo7 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2009
Naslov: Ptuj
Sporočila: 66

Ta zadeva preko HDMI kabla se dogaja tudi meni. Ne pomaga resetiranje komunikatorja, zadeva se uredi šele, ko resetiram modem.
Odgovorite s citatom
Staro 15.02.2010, 09:42
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019

uporabniško ime in serijsko številko komunikatorja na ZS.
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2010, 16:39
apancur Uporabnik apancur ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81

Vsa ta silna tehnika Siola me niti malo ne zanima. Zdaj sem dokončno prepričana, da gre za škart robo.
V nedeljo se je zmešalo daljincu od Siola. Ko sem hotela zamenjati kanal, so številke kar podivjale, letele so ena za drugo, če pa sem vtipkala npr. 1, so se izpisale tri enke, pri 4 tri štirke in tako naprej ... Povsem se mu je zrolalo. Takšne zadeve sem doslej videla le v filmih s kakšnimi duhovi in drugo parapsihološko navlako.
Izklopila sem, vklopila zadevo še enkrat, pa je bilo isto, s tem, da niti uporabniškega imena in gesla nisem mogla vpisati. Res lepo. Kličem Siol, in neprijazen glas (vsa silna pomoč tam je bila doslej vsaj prijazna) mi je povedal, da naj zamenjam baterije ali odnesem na servis. Res sem naivnica zamenjala baterije, seveda je bilo vse isto. Drugi dan pa na servis.
Če odpelješ avto k mehaniku, dobiš nadomestnega. Tu pa nič, pa kaj, če boste nekaj dni brez TV ... Nič se ni dalo zmeniti, da bi dali nadomestni daljinc, nič. Pridite jutri, prej pokličite, so rekli kekci na Ram 2. In kaj je bilo jutri? Nič, pri njih je vse v redu delalo. Aha, to se jim je enkrat že zgodilo. In kaj naj zdaj storim, daljinc bo lahko kadarkoli spet ponorel? Mi ga lahko vseeno zamenjate?
Ne, kje pa. Preverite motnje v prostoru, so rekli. Kakšne motnje, saj je vse isto kot ponavadi. Potem se spomnijo, če imam morda več daljincev. Seveda, sem rekla, saj delovanje vaše Siol TV sploh ni možno brez dveh daljincev, čeprav obljubljate drugače. Skratka, možno je, da en daljinc vpliva na drugega.
Vprašala sem jih, če naj zdaj enega imam v spalnici, drugega pa v kuhinji, da bo pri vsej silni tehniki Siola vse to končno delovalo ... Razen bledega zmedenega nasmeška odgovora ni bilo.
Prodajam stanovanje, selim se v drug kraj, kjer je na srečo kabelska televizija. Karkoli, samo da ne bo Siol, glede na pretekle izkušnje, ki sem jih v teh podtemah že opisovala ... Res imam poln kufer ...
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2010, 17:26
TDtrax Uporabnik TDtrax ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2009
Naslov: Maribor
Sporočila: 394

Citat:
Objavil-a apancur Prikaži sporočila
Vsa ta silna tehnika Siola me niti malo ne zanima. Zdaj sem dokončno prepričana, da gre za škart robo.
V nedeljo se je zmešalo daljincu od Siola. Ko sem hotela zamenjati kanal, so številke kar podivjale, letele so ena za drugo, če pa sem vtipkala npr. 1, so se izpisale tri enke, pri 4 tri štirke in tako naprej ... Povsem se mu je zrolalo. Takšne zadeve sem doslej videla le v filmih s kakšnimi duhovi in drugo parapsihološko navlako.
Izklopila sem, vklopila zadevo še enkrat, pa je bilo isto, s tem, da niti uporabniškega imena in gesla nisem mogla vpisati. Res lepo. Kličem Siol, in neprijazen glas (vsa silna pomoč tam je bila doslej vsaj prijazna) mi je povedal, da naj zamenjam baterije ali odnesem na servis. Res sem naivnica zamenjala baterije, seveda je bilo vse isto. Drugi dan pa na servis.
Če odpelješ avto k mehaniku, dobiš nadomestnega. Tu pa nič, pa kaj, če boste nekaj dni brez TV ... Nič se ni dalo zmeniti, da bi dali nadomestni daljinc, nič. Pridite jutri, prej pokličite, so rekli kekci na Ram 2. In kaj je bilo jutri? Nič, pri njih je vse v redu delalo. Aha, to se jim je enkrat že zgodilo. In kaj naj zdaj storim, daljinc bo lahko kadarkoli spet ponorel? Mi ga lahko vseeno zamenjate?
Ne, kje pa. Preverite motnje v prostoru, so rekli. Kakšne motnje, saj je vse isto kot ponavadi. Potem se spomnijo, če imam morda več daljincev. Seveda, sem rekla, saj delovanje vaše Siol TV sploh ni možno brez dveh daljincev, čeprav obljubljate drugače. Skratka, možno je, da en daljinc vpliva na drugega.
Vprašala sem jih, če naj zdaj enega imam v spalnici, drugega pa v kuhinji, da bo pri vsej silni tehniki Siola vse to končno delovalo ... Razen bledega zmedenega nasmeška odgovora ni bilo.
Prodajam stanovanje, selim se v drug kraj, kjer je na srečo kabelska televizija. Karkoli, samo da ne bo Siol, glede na pretekle izkušnje, ki sem jih v teh podtemah že opisovala ... Res imam poln kufer ...
ne morem mimo, da nebi nekaj napisal. Komunikator in daljinec ni Siolov. Enako je kot,če vzameš pri Mobitelu ali Simobilu telefon,a pol tudi ponudnika storitev preklinjamo če nam telefon (hardwersko) ne deluje? Koliko krat je padel daljinec na tla??

Si kdaj že očistila daljinec?? Morda dela katera tipka stik.. Z občutkom,ga odpri,da ne polomiš vseh jezičkov,nato kontakte in mrežico obriši z vatirano palčko pomočeno v alkohol, sestavi in bi moralo delovat.. Po odprtju boš zelo začudena koliko "svinjarije in maščobe" se skriva v daljincu, morda ti bo bolj jasno zakaj prihaja do motenj..

P.S. avtomehaniki mastno zakasirajo nadomesto vozilo,skoraj toliko kot je najem pri rent-a-car-u.... Brezplačno je le,dokler je v obdobju garancije..

Lp

Nazadnje uredil TDtrax : 12.03.2010 ob 17:32.
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2010, 17:36
diolen Uporabnik diolen ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce diolen
Član od: Dec 2005
Sporočila: 702

Citat:
Ko sem hotela zamenjati kanal, so številke kar podivjale, letele so ena za drugo, če pa sem vtipkala npr. 1, so se izpisale tri enke, pri 4 tri štirke in tako naprej ...
Prvi znak, da je potrebno zamenjati baterijo. Vsaj pri meni je bilo tako.
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2010, 18:22
DINAMIK Uporabnik DINAMIK ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2007
Sporočila: 254

Citat:
V nedeljo se je zmešalo daljincu od Siola. Ko sem hotela zamenjati kanal, so številke kar podivjale, letele so ena za drugo, če pa sem vtipkala npr. 1, so se izpisale tri enke, pri 4 tri štirke in tako naprej ... Povsem se mu je zrolalo. ...
Tudi sam sem imel isti problem...,najprej zamenjal baterije in ni bilo učinka...,resetiranje kakršnokoli ni pomagalo...,sem bil že skoraj prepričan,da je komunikator fuč...,nato sem poskusil drugi daljinec,ki ga imam v drugi sobi in je bilo isto kot prej....,potem sem slučajno postavil komunikator malo bolj postrani in zadeva dela kot nova....,verjetno se mi je nekje odbival signal in se je komunikatorju strgalo...Poskusi prestaviti ali drugače obrniti komunikator??Lahko imaš isti problem kot jst...

Nazadnje uredil DINAMIK : 12.03.2010 ob 18:26.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
tehnika, televizijska, začetnike

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Forumski tekaški klan snežko Zdravje 95 09.03.2013 12:01
nedelovanje, obisk tehnika nato pa padec hitrosti in motnje tattoer Tehnična pomoč 6 25.09.2008 09:36

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:26.