Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 19.10.2010, 10:11
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 929
Privzeto Re: TV in internet na računalniku skozi en kabel?

Citat:
Objavil-a ntadej Prikaži sporočila
Obstaja možnost TV in internet po enem kablu s pomočjo doma narejenega razdelilnega kabla oz. prekrimpan obstoječ kabel. Sam sem to napravil doma. Če je kdo zainteresiran lahko na hitro opišem postopek.
Bi te prosil za postopek, lahko tudi preko ZS.
Staro 19.10.2010, 10:19
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Sawyer Prikaži sporočila
zakaj? sej pa ti niso onemogocli locenega video in data porta, samo dodani trunk si dobo, kerega nerabis uporabljat, tak da ne vidim problema.
V FW modema so vgradili zaščito. Takoj ko zazna povezavo obeh vrat preko stikala se modem blokira in začnejo na njem utripati vse mogoče lučke. Zaščito so naredi celo tako fenomenalno (pač po SIOL-ovo) da v primeru, ko v meniju Xtreamerja preklopiš iz brezžična na žično povezavo ali obratno se modem zablokira. Pomaga le odklop elektrike.
Staro 19.10.2010, 16:25
ntadej Uporabnik ntadej ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2008
Sporočila: 354

Po standardu B.

Po modrih in rjavih žicah ne gredo informacije in služijo le napajanju (nekateri kabli jih sploh nimajo). Na te 4 žice skrimpaš še en konektor in sicer kot bi bile oranžne in zelene. Sam imam osebno:
1. Rjava
2. Belo-rjava
3. Belo-modra
6. Modra
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2010, 20:00
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.094

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
V FW modema so vgradili zaščito. Takoj ko zazna povezavo obeh vrat preko stikala se modem blokira in začnejo na njem utripati vse mogoče lučke. Zaščito so naredi celo tako fenomenalno (pač po SIOL-ovo) da v primeru, ko v meniju Xtreamerja preklopiš iz brezžična na žično povezavo ali obratno se modem zablokira. Pomaga le odklop elektrike.
To razumem in nisem preprican da so to izvedli z fw belega prospera, sej moj crni stari se obnasa podobno v priblizno enaki situaciji, kako leto nazaj ko sem prvic sprobaval pa je zadeva delovala. Ce pa danes posiljam data in video v isti switch pa vse crkne, vsi TVji odpovejo...
v ruter pa deluje brez problema sej ta filtrira multicast back feed z opcijo block multicast on wan in tako siol ne dobiva nazaj multicasta preko wana. Vsej tako si razlagam.

firmware se pa imam vedno isti na crnem prospero kot 1 leto nazaj. Sumim da multicast back feeda nazaj na centralo in sprkla modem. Nekaj so na centrali sami mogli narediti.

Nazadnje uredil Sawyer : 19.10.2010 ob 20:23.
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2010, 20:18
Mojster

Citat:
Objavil-a peterp Prikaži sporočila
V mojem primeru je beli prospero. Stvar je v tem, da "trunk" opcijo ne moreš sam nastaviti na modemu, ampak je na voljo za izbiro samo DATA ali VIDEO (torej vidiš da je trenutno izbrana opcija "trunk", ni jo pa med možnostmi za izbiro). Lahko pa jo očitno spremenijo Siol administratorji, ker sem jih enkrat ravno zato poklical, da so mi en port na modemu nastavili na "trunk", pač zato da bi sprobal. Ampak očitno je nekdo potem spet nastavil port nazaj na DATA, ali pa so kaj nadrajevali FW, pa so povozili nastavitev "trunk" na enem portu. No, pa saj mi v nobenem primeru ni delalo, tako da kakšne razlike v delovanju ni. Preko routerja Lynksys wrt54gl pa tudi ne deluje. Predvidevam da zaradi ločenih VLAN-ov. Z originalnim Lynksys firmware-om sem poskusil (na wrt54gl sem omogočil multicast promet, DATA port iz modema sem imel na WAN port na routerju, VIDEO iz modema na LAN1 port na routerju) pa ni delalo. Ker originalni linksys-ov firmware ni omogočal siolTV, predvidevam da zaradi VLAN-ov, sem zamenjal firmware z dd-wrt, ki omogoča definicijo do 8 VLAN-ov. Samo v tem primeru pa ne znam nastaviti enemu VLAN-u porta ... (cenzurirano). Če smem vprašati, kako pa imaš ti vezane DATA/VIDEO port iz modema na router in kateri router imaš? Si na routerju kaj nastavljal VLAN-e, da ti je delalo?
Jaz imam tomato na netgearu3500l. Povezano imas pravilno, vendar moras blokirati multicast na wan. DDwrt sem tudi imel in je tudi delovalo, ce blokiras multicast na wan, kar je on by default.
http://www.dd-wrt.com/demo/Firewall.asp
Filter multicast mora biti vklopleno, torej obklukano, kot vidis na tem demu. sej to je za T2 keri dobiva internet in video feed v wan. Siol pa dobiva viddeo na Lan v tvojem primeru, tak da se ne dotikaj te kljukice.

Moram pa vseeno opozoriti eno zadevo. Je mozno da ti tv nebo deloval iz prve, in ce si ze preklaplal to, je cisto mozno da bo nocna mora enejblati nazaj. Zakaj je temu tako nimam pojma. Na dd wrtju mi je komaj po 10 poskusu uspelo, ko sem restoral factory defaults nazaj in nic spreminjal.
Torej ne, nisem nikdar nastavljal dobenih vlanov ne na ddwrt in ne tomato.

Ce zdaj odklukam allow multicast on wan mi tv neha delati takoj, ce pa spet kljukico vstavim, pa zacne delati komaj po kakih 2-3 minutah spet.

Nazadnje uredil Sawyer : 19.10.2010 ob 20:29.
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2010, 20:19
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Sawyer Prikaži sporočila
To razumem in nisem preprican da so to izvedli z fw belega prospera, sej moj crni stari se obnasa podobno v priblizno enaki situaciji, kako leto nazaj ko sem prvic sprobaval pa je zadeva delovala. Ce pa danes posiljam data in video v isti switch pa vse crkne, vsi TVji odpovejo...
v ruter pa deluje brez problema sej ta filtrira multicast back feed z opcijo block multicast on wan in tako siol ne dobiva nazaj multicasta. Vsej tako si razlagam.

firmware se pa imam vedno isti na crnem prospero kot 1 leto nazaj. Sumim da multicast back feeda nazaj na centralo in sprkla modem. Nekaj so na centrali sami mogli narediti.
Meni se je s črnim modemom dogajalo enako kot tebi. Enkrat so me celo klicali iz Telekoma (pa jih nisem pustil čakati1/2 ure), da moja oprema moti centralo. Po menjavi z belim in nadgradnjo pa se zaradi zaščite v FW modem blokira in se preklopi v LightShow. Ni pomagalo niti, da sem na svojem modemu programiral 2 WAN porta. Dokler ne bo nek geek ugotovil algoritem izkoristi skupno vezavo, kolikor ti je je še ostalo.

PS- ko bi SIOL vsaj 10% časa kateri sedaj namenja za razne zaščite, blokade in omejitve namenil reševanju težav uporabnokov bi lahko ostalih 90% tega časa porabil za štetje dobička.
Staro 19.10.2010, 20:46
ntadej Uporabnik ntadej ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2008
Sporočila: 354

Moje mnenje k blokadi:
Sprva sem bil razočaran, da moje prejšnje stanje prek switcha ne deluje več, vendar sem po nekaj dneh ugotovil, da slika manj kocka na Sagemu, kot je prej.

Sedaj si lahko pomagaš s kakšnim kupljenim ali doma narejenim UTP splitterjem pa bo dosežen podoben efekt, le 2 mrežni kartici nujno potrebuješ na računalniku.
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2010, 21:17
Uroš1 Uporabnik Uroš1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2010
Sporočila: 84

Dobra rešitev za internet in TV preko ene mrežne kartice je opisana tudi tukaj.

Problem je samo, da je potrebno na ustrezen usmerjevalnik namestiti Openwrt, ki pa je za povprečnega uporabnika prekompliciran.

Če bi se tisti z ustreznim znanjem organizirali, bi lahko z malo truda priredili Openwrt samo za SiolTV. Uporabnik bi preko web vmesnika na usmerjevalnik naložil le prirejen firmware in bi zadeva delovala. Znanja sigurno ne manjka, kar se lahko vidi na raznih forumih (slo-tech).

Namesto da vsak zase ročno konfigurira Openwrt, bi bilo torej boljše, da se ustvari generični firmware z dodatnim menujem v web vmesniku za SiolTV. Tako bi imeli korist tudi ostali, ki linuxa ne obvladajo ali pa se s z ročno konfiguracijo nimajao časa ukvarjati.
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2010, 21:24
Mojster

sej zato sprasujem zakaj komplicirati z openwrt, ce pa tomato in dd wrt dosezeta enako, in nerabis nic carat druga kot 2 kabla not fteknit.

Kaj je to kaksni poseben gudie za after siol box firmware? Ker drugace ne razumem zakaj komplicirati.

Jaz drugace tudi tv in internet brezicno sprejemam na laptop 2 sobi dalje cisto brez problema.

Nazadnje uredil Sawyer : 19.10.2010 ob 21:49.
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2010, 22:03
Mojster

sem prestudiro guide in vidim da temelji na multiwan setupu vbistvo.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
internet, kabel, računalniku, skozi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Na računalniku TV in Internet preko enega kabla matejdro SiOL TV 13 11.10.2011 21:24
Nedelovanje interneta na drugem računalniku Gorcy Tehnična pomoč 21 06.02.2009 09:50
Siol TV - kako dolgi kabel? ojanez O storitvah 3 18.09.2008 14:00
Internet ne dela lp1 Računalništvo in internet 22 26.03.2008 18:32
Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom randius O storitvah 4 28.11.2007 01:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:07.