Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 11.03.2012, 22:09
WODAK Uporabnik WODAK ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2012
Sporočila: 3
Privzeto Re: SiOL TViN

Kot prvo moram pohvaliti servisne storitve. Vprašanje sem poslal v soboto, medtem ko je odgovor prišel že v nedeljo zjutraj. Prav tako je tudi njihov nasvet pomagal (vsaj delno).

Odgovor za to nastavitev je sledeč.

-Pod DHCP nastavitvami sem si nastavil naslednje reči:
Če se prijavljam s telefonom v router sem si nastavil Address Reservation glede na MAC naslov. Torej če je MAC naslov 00-07-AB-C1-35-94 mi ga mapiraj v IP 192.168.1.110.
- Nato sem si vklopil v DMZ IP 192.168.1.110 (njihov nasvet)

Nato sem na telefonu (Galaxy ACE) zagnal ipTV in voila...stvar je delovala....

slovar:

DHCP:
The router is set up by default as a DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) server, which provides the TCP/IP configuration for all the PCs that are connected to the router on the LAN.

DMZ:
The DMZ host feature allows one local host to be exposed to the Internet for a special-purpose service such as Internet gaming or videoconferencing. DMZ host forwards all the ports at the same time. Any PC whose port is being forwarded must have its DHCP client function disabled and should have a new static IP address assigned to it because its IP Address may change when using the DHCP function

Še 1 x pohvala tehnični pomoči SIOL za hiter in pravilen odziv!

Citat:
Objavil-a WODAK Prikaži sporočila
Tudi meni javi napako "Predvajanje video vsebin preko vaše internetne povezave ni mogoče. Prosimo preverite nastavitve omrežja v katerega ste priklopljeni". Se pa povezujem preko routerja, ki je povezan na modem Sinope568+R3. Preko routerja se povezujem na PPPoE. Na routerju sem izklopil firewall. Prav tako sem vklopil port forwarding na port 554 in pa port virtual server na port 554. V glavnem nikakor ne uspem prikazati tv programa...
Probal sem tudi rtps (port 554) videje in mp3-je na osebnem računalniku (ki je prav tako povezan na router) z uporabo VLC-ja in vse deluje normalno. Nikakor ne najdem napake, kaj bi lahko bilo krivo za nepredvajanje vsebine videa. Seznam kanalov in kazalo vsebine pa prikazuje normalno. Sem pa naročnik mega paketa in imam 4 / 1 Mbits povezavo.
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2012, 08:56
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.094

Ma ni čudno da šteka, če dostikrat se po 2x poveže na isti stream, tak da zere dubli download in ce maš majn kot 4Mbit se bo ze zatikalo. Vendar ne izključno, sej šteka tudi na dosti hitrejših povezavah.

Nazadnje uredil Sawyer : 12.03.2012 ob 08:59.
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2012, 09:34
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854

@WODAK

To kar si naredil pomeni, da si odprl vsa vrata na svojo napravo kar iz varnostnega vidika ni dobra rešitev in praviloma bi moralo delovati brez tega. Je pa tukaj dobro razvidno, da je v tvojem primeru prihajalo, do blokade na strani modema/usmerjevalnika.

Smem vprašati kateri modem/usmerjevalnik imaš?

Če imaš čas morda poizkusi izključiti DMZ in preveriti če stvar deluje. Če ne deluje potem pod PORT FORWARDING nastavi TCP in UDP port 554 na IP tvoje naprave in preveri znova.

Nazadnje uredil mnheia : 12.03.2012 ob 09:36.
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2012, 10:34
mking Uporabnik mking ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2009
Sporočila: 260

Citat:
Objavil-a mnheia Prikaži sporočila
@WODAK

To kar si naredil pomeni, da si odprl vsa vrata na svojo napravo kar iz varnostnega vidika ni dobra rešitev in praviloma bi moralo delovati brez tega. Je pa tukaj dobro razvidno, da je v tvojem primeru prihajalo, do blokade na strani modema/usmerjevalnika.

Če imaš čas morda poizkusi izključiti DMZ in preveriti če stvar deluje. Če ne deluje potem pod PORT FORWARDING nastavi TCP in UDP port 554 na IP tvoje naprave in preveri znova.
Saj je tako odprl vrata samo svojemu telefonu ne drugemu. Tako da deluje samo njegov telefon - mislim samo ta ki je napisal, ostali pa tako ne. Sprobal pri sebi ker ni delovalo(Vigor2110FVn). Samo to ni rešitev nikakor, saj se drugi ne konektajo.
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2012, 10:43
Uporabnik

Citat:
Objavil-a mking Prikaži sporočila
Saj je tako odprl vrata samo svojemu telefonu ne drugemu. Tako da deluje samo njegov telefon - mislim samo ta ki je napisal, ostali pa tako ne. Sprobal pri sebi ker ni delovalo(Vigor2110FVn). Samo to ni rešitev nikakor, saj se drugi ne konektajo.
Da, on je odprl vrata na svoj telefon ampak odprl je vsa vrata kar ni dobro. Če že potem mora biti tukaj aktiven port forwarding (eno pravilo) ali port triggering. Z port triggering bi se morda dalo to nastaviti pravilno, da bi delovalo na več napravah. Morda lahko kdo poizkusi in sporoči ugotovitve.

Ampak po mojem problem ni v tem. Ker je RTSP en takšen protokol, ki bi ga praviloma vse naprave že po privzetih nastavitvah morale spustiti skozi. Mislim, da bo tukaj nekaj drugega.

@mking mi sporočiš na PM še znamko in model telefona ter verzijo programske opreme prosim. Če lahko pa ti toplo priporočam, da narediš en .pcap in ga pošlješ skupaj z zgornjimi podatki meni ali pa na tehnicna.podpora@telekom.si.

Nazadnje uredil mnheia : 12.03.2012 ob 10:54.
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2012, 10:54
Maverick Uporabnik Maverick ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 412

Citat:
Ker je RTSP en takšen protokol, ki bi ga praviloma vse naprave že po privzetih nastavitvah morale spustiti skozi.
Ja seveda ja
Tukaj si pa malo mimo brcnil...

Inbound se nobega protokola ne spušča "kar skozi"....

Podkrepim še z slikico... Zato recimo meni ne dela na domačem LAN-u
Pripete slike
Tip dokumenta: jpg tvin1.jpg‎ (72,6 KB, 140 ogledov)

Nazadnje uredil Maverick : 12.03.2012 ob 11:05.
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2012, 19:56
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Maverick Prikaži sporočila
Ja seveda ja
Tukaj si pa malo mimo brcnil...

Inbound se nobega protokola ne spušča "kar skozi"....

Podkrepim še z slikico... Zato recimo meni ne dela na domačem LAN-u
Da, vem. Se spuščam v zadeve, ki jih ne razumem čisto najbolje in jih občasno dobim po prstih =). Saj tako je prav in se opravičujem.

Sicer pa ti zadeva deluje na enih smešnih vratih. Če se ne motim bi moralo biti TCP/UDP 554 ali TCP/UDP 8554.

Vidim, da se kar spoznaš zato če boš imel čas in če lahko te prosim, da narediš en .pcap na sami napravi (če imaš root) in ga pošlji na tehnicna.pomoc@telekom.si ali pa meni na PM pa ga bomo nekomu posredovali, ki bo znal ukrepati.

Nazadnje uredil mnheia : 12.03.2012 ob 19:59.
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2012, 21:16
Maverick Uporabnik Maverick ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 412

Midva se ne razumeva
Vem zakaj mi ne dela in prav je tako
Če želim, poklikam parkrat pa mi stvar začne funkcionirat na Androidih od 2.X pa do sendviča 4.0.3.. Gateway je pač tako konfiguriran, da ne spušča lih vsega ven in notri kot smo vajeni pri Linksys/Innbox "routerjih" (ki ven spuščajo kar vse...)...

Drugače pa RTSP porti so taki, kot jih določi admin... Recimo moja VOIP telefonija na šihtu uporablja RTSP (ja tudi za voip je RTSP ) od 18000-19000 UDP...
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2012, 22:20
WODAK Uporabnik WODAK ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2012
Sporočila: 3

Imam router MSI RG60SE. To sem že probal, da sem na port trigering odprl port 554 na TCP in UDP ter izklopil DMZ. Vendar stvar ni delovala.
Ne vem katere porte imajo na SIOL-u odprte za RTPS.

Vem da DMZ odpre vse porte in da stvar ni varna, vendar mi je trenutno edina opcija da lahko gledam SIOL preko telefona.

Je pa res, da port trigering deluje na drugačen način kot port forwarding.

vir:http://boards.portforward.com/viewtopic.php?t=19964

"Port Forwarding" opens the ports you specify PERMANENTLY. When you turn the router on, it automatically allows any incoming connections from the Internet to use those ports at any time.

"Port Triggering" ONLY opens the ports when your computer sends an OUTGOING connection using the "Trigger Port". At all other times, ALL ports are completely BLOCKED. As an added security feature, there's also a "timer" which counts down when the ports are opened, and if the computer doesn't use the Trigger Port again before the timer reaches zero, the router will CLOSE all the ports again.

Triggering" adds a bit of extra security, but because of the way it works, it's NOT compatible with most Internet applications which require INCOMING connections, such as game servers, web servers or filesharing programs.

Since the ports are closed until YOUR computer uses the trigger port, NO ONE from out on the Internet can connect to you until YOUR computer uses the trigger port.

And because your computer can't possibly know WHEN someone from the Internet may try to reach your game server or connect to your filesharing program, it'll never trigger that port.

Citat:
@WODAK

Odgovorite s citatom
Staro 13.03.2012, 09:03
Uporabnik

@Maverick - Zanimivo! =)

@WODAK - Kolikor vem uporabljajo kar standardna vrata 554 in 8554 (alternativna). Tako, da bi z tem moralo delovati - morda so v zadnjem času kaj spremenili in če bo čas bom preveril.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
siol, tvin

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
O SiOL storitvah oz. zgodba za na WC Straus O storitvah 18 27.01.2010 12:01
Siol tv problem slo114 SiOL TV 274 08.09.2009 16:04
Informacije v zvezi s SiOL storitvami 080 Urban O storitvah 2 31.10.2008 08:17
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 01:22

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:43.