Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 21.02.2012, 13:57
fe0300 Uporabnik fe0300 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2006
Sporočila: 11
Privzeto Kabel / Siol Trio

Kupil sem LG 47LV5590 LED LCD TV SPREJEMNIK. Imam Siol trojček - internet 10 mega. Do prednastavljenih portalov (YouTube, SKYPE, Netlog; LGapp ...) ne morem dostopat. Z istimi nastavitvami in enakim TVjem zadeva pri kabelskem operaterju (Turnšek) aplikacije delujejo brez problemov. Ostale internetne aplikacije iz TVja (npr. brskanje z Googlom....) delujejo, sicer zelo počasi. Poskusil sem z brezžično in žično povezavo. Zamenjal sem TV, napravil sem nadgradnjo softvera na TV in Siolovci so mi napravili nadgradnjo požarnega zidu na modemu. Nič ne pomaga. Sprašujem vas, kaj še lahko storim?
Odgovorite s citatom
Staro 21.02.2012, 18:56
dott Uporabnik dott ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2009
Sporočila: 228
Privzeto Re: Kabel / Siol Trio

Citat:
Objavil-a fe0300 Prikaži sporočila
Kupil sem LG 47LV5590 LED LCD TV SPREJEMNIK. Imam Siol trojček - internet 10 mega. Do prednastavljenih portalov (YouTube, SKYPE, Netlog; LGapp ...) ne morem dostopat. Z istimi nastavitvami in enakim TVjem zadeva pri kabelskem operaterju (Turnšek) aplikacije delujejo brez problemov. Ostale internetne aplikacije iz TVja (npr. brskanje z Googlom....) delujejo, sicer zelo počasi. Poskusil sem z brezžično in žično povezavo. Zamenjal sem TV, napravil sem nadgradnjo softvera na TV in Siolovci so mi napravili nadgradnjo požarnega zidu na modemu. Nič ne pomaga. Sprašujem vas, kaj še lahko storim?
Imaš TV povezan direkt na modem ali je vmes router?

Verjetno imaš vmes router - poizkusti na routerju zmanjšati MTU na recimo 1450 ali 1400 in preveri, če je kaj bolje.
Odgovorite s citatom
Staro 22.02.2012, 14:05
fe0300 Uporabnik fe0300 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2006
Sporočila: 11

Iz 080 1000 so mi odgovorili, da je pri Siol modemu MTU fiksen in se ne da spreminjati. Danes popoldan jih pokličem ponovno in mi bodo preverjali komunikacijo med tv in modemom. Dejstvo pa je, da je Siol v svoji akciji "program zvestobe" prodal več 100 enakih televizij in nimajo pritožb. Je pa res, da se pri meni vsake toliko časa pojavi kockasta slika. Takrat pokličem na tehnično pomoč in zadevo takoj uredijo. Ne vem, ali bi lahko bilo to povezano.
Odgovorite s citatom
Staro 22.02.2012, 14:36
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Na kateri port na modemu pa imaš priklopjen tv,ker 1 in 2 sta za internet 3in 4 za tv,ti bi moral tv priklopit na 1 ali 2
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kabel, siol, trio

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
hdmi kabel in Siol TV rtmktl Tehnična pomoč 6 02.03.2010 18:44
siol trio in telefon, ki dela in ne dela skrzad SiOL telefonija 0 02.07.2009 15:31
Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom randius O storitvah 4 28.11.2007 01:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:11.