Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Gastronomija

Gastronomija hrana in pijača, kuharski recepti, nasveti...

Orodja za teme
Staro 13.09.2006, 10:14
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664
Privzeto Re: Golaž s temnim pivom

good choice

je pa me zamikalo, da bi v golaž malce korenčka na palčke narezanga dodal.
Staro 13.09.2006, 10:23
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Mislim, da ga Jamie daje...
Jaz ga vedno dam, ker sem mal pod vplivom francoske kuhinje in tam ga pac mecejo v prakticno vsako obarico.
Staro 13.09.2006, 12:01
Mojster

smo popapcali.:D

torej moje mnenje-zelo dober in enostaven recept(mogoče malce predolgo kuhanje, če si lačen , drugač pa super s tem, da sem čebulo na koncu prepasiral, da se je omakca lepo zgostila.

Priporočam drugim, ki imajo v načrtu pripravo te poslastice, da jo ponudijo obvezno z prilogo(kot je jerry napisal cmočke), kajti omaka je močnostna pikantna-namenjena za gurmanske užitke in ji ne paše bageta, kot v mojem primeru(zaradi lenobe se mi ni dalo pripravljati cmokov)

Drugač pa suuuuper ,. Priporočam dalje.
Staro 13.09.2006, 12:11
Pacijent

A si dal gines not?
Staro 13.09.2006, 12:15
Mojster

seveda obvezno. A še veš kaj druzga kjer bi lahko gines sponucal, dve steklenički sta mi še ostali.

Predlagam,da ta topik uporabljamo tudi za druge vrste golažev, frikazejev, enolončnic....
Staro 13.09.2006, 16:33
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
Objavil-a zverina
seveda obvezno. A še veš kaj druzga kjer bi lahko gines sponucal, dve steklenički sta mi še ostali.

Predlagam,da ta topik uporabljamo tudi za druge vrste golažev, frikazejev, enolončnic....
Evo, se bom kar navezal na zverino.

Torej, enolončnica za nas lenuhe:
Za količine me ne sprašujte, ker nisem farmacevt in kuham po občutku (kdaj tudi kaj v kanto vržem).
Primerna količina perutnine (kurji vratovi so za moj okus najboljši), govedine, jagnetine (kar je pač na voljo)
Malo čebule 1/3 - 1/4 teže mesa.
Česen po okusu
Meta
Pekoča paprika
Sol
NIČ POPRA
Belo vino
Voda
Krompir

Postopek priprave je kraljevski:
Vse skupaj zmečeš v litoželezno posodo (ali kakšno drugo), spiješ kozarec vina in posodo treščiš pokrito v pečico. Gotovo je, odvisno od količine in mesa po kakšni uri in pol do dveh.

Če ste bolj nestrpne sorte, dajte malo več vode, vino pa šele proti koncu kuhanja. Vino namreč zelo podaljša kuhanje.

Ingridience niso strogo zapovedane, samoiniciativa je več kot dobrodošla. Jaz dostikrat krompir nadomestim z na sopari kuhanim rižem.
Staro 13.09.2006, 22:07
Mojster
Privzeto Re: Golaži, enolončnice in podobno

mitch

ke rme je totalno navdušil ta golaž sem stuhtal recept, ki bom ga jutri poskusil. Skratka govedino zrežemo na zrezke, začinomo z soljo, rdečo mleto papriko in curry-jem. Nato zrezke močno opečemo v olivnem olju na rešt(močno, da dobijo hrustljavo skorjico), vzamemo ven, v istem olju prepražimo sesekljano čebulo , nariban korenček in zeleno in malce malce česna. Tukaj je zdaj point , zalijemo z belim vinom in damo v pečico. Pustimo enako, kot pivski golaž nekje tri urce na 140* , med tem časom ocvremo par krutončkov in na tanke paličice narezan krompir. Omako na koncu pretlačimo, na krožnik položimo kruton, na njega zrezek zraven krompirček in polijemo z omako, ki smo jo predhodno pretlačili. Zraven lahko ponudimo tudi malce zelenjave poi dunajsko.

A mislte, da je dober recept? Se ga splača nardit al je škoda govedine?

btw. recept sem napisal zato na to stran, ker je priprava jedi ful podobna pripravi pivskega golaža.
Jed se imenuje "zrezki ala zverina"

Nazadnje uredil zverina : 13.09.2006 ob 22:10.
Staro 14.09.2006, 06:29
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Majhen nasvet: nikoli soliti govedine pred peko!!!
Zverina, naredi vse ostalo, le sol dodaj, preden boš vse skupaj treščil v pečico ali pa vsaj, tik preden bodo zrezki pečeni. Meso bo bolj mehko in sočno.
Staro 14.09.2006, 07:55
Pacijent

Po moje bos dobil podplate ven iz tega...
Staro 14.09.2006, 08:14
Hel Uporabnik Hel ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Hel
Član od: Jun 2004
Sporočila: 203

Citat:
Objavil-a zverina
mitch

ke rme je totalno navdušil ta golaž sem stuhtal recept, ki bom ga jutri poskusil. Skratka govedino zrežemo na zrezke, začinomo z soljo, rdečo mleto papriko in curry-jem. Nato zrezke močno opečemo v olivnem olju na rešt(močno, da dobijo hrustljavo skorjico), vzamemo ven, v istem olju prepražimo sesekljano čebulo , nariban korenček in zeleno in malce malce česna. Tukaj je zdaj point , zalijemo z belim vinom in damo v pečico. Pustimo enako, kot pivski golaž nekje tri urce na 140* , med tem časom ocvremo par krutončkov in na tanke paličice narezan krompir. Omako na koncu pretlačimo, na krožnik položimo kruton, na njega zrezek zraven krompirček in polijemo z omako, ki smo jo predhodno pretlačili. Zraven lahko ponudimo tudi malce zelenjave poi dunajsko.

A mislte, da je dober recept? Se ga splača nardit al je škoda govedine?

btw. recept sem napisal zato na to stran, ker je priprava jedi ful podobna pripravi pivskega golaža.
Jed se imenuje "zrezki ala zverina"
Zakaj pa v pečico?

Sama podobno pripravljam goveje zrezke. Najprej jih močno opečem na olju, vzamem ven, prepražim kar dosti NA ROKE narezane čebule - in to na manjši temperaturi, da se res lepo scmari ter da se potem lepo razpusti v omaki in ni treba pasiranja; ko je čebula spražena, dodam en ali dva naribana korenčka, pustim, da se malce prepraži, pa še strt česen, ki naj samo zadiši in na kockice narezan olupljen paradižnik. Vse skupaj malo zalijem s kvalitetnim belim vinom, pustim, da dobro prevre, dodam še žlico zrnate gorčice, malo timijana in majarona, dodam meso, na krožnik, kjer je bilo meso nalijem malo vroče vode ter skupaj s sokom, ki se je natekel iz mesa, zlijem v omako. Posolim, popopram, dodam še malce vina, če je potrebno, si natočim kozarček (če je pa steklenica ravno pri roki... ) in pustim, da pokrito vre na malem ognju uro ali dve, da se meso zmehča in omaka razpusti. Občasno pomešam in to je to.

Značke
enolončnice, golaži, podobno

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:58.