Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 02.12.2006, 00:09
ježek Uporabnik ježek ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce ježek
Član od: Jun 2005
Naslov: ježev brlog 10
Sporočila: 3.374
Privzeto Zasvojenost

Ja folk situacija je taka...

...jst sm zasvojen...:O

...s hrano

fora je k vsakič ku nevem ka bi počeu (to je 18h na dan) jem... jem medtem ko sm na compu.. ko gledam tv... med poukom.. med odmori.. skoz...

...jem dokler mi ni tolk slabo da ne morm več jest...

...pol pa začnem z mandarinami..čokolado..čipsom...

...ok zrediu se nism še čist nč... mam še zmeri 58kg pa 178cm...

...sam to najbrž ni lih dobr za zdravje... trpi pa tut moje finančno stanje...

tk da če ma kdo kak nasvet kk bi se odvadu jest... ker kolkr jst vem jem sam zato ker mi je dougcajt naprimer med gledanjem filma... in morm neki počet in zato jem...

Hvala za pomoč
Staro 02.12.2006, 05:06
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752
Privzeto Re: Zasvojenost

Citat:
Objavil-a ježek
Ja folk situacija je taka...

...jst sm zasvojen...:O

...s hrano

fora je k vsakič ku nevem ka bi počeu (to je 18h na dan) jem... jem medtem ko sm na compu.. ko gledam tv... med poukom.. med odmori.. skoz...

...jem dokler mi ni tolk slabo da ne morm več jest...

...pol pa začnem z mandarinami..čokolado..čipsom...

...ok zrediu se nism še čist nč... mam še zmeri 58kg pa 178cm...

...sam to najbrž ni lih dobr za zdravje... trpi pa tut moje finančno stanje...

tk da če ma kdo kak nasvet kk bi se odvadu jest... ker kolkr jst vem jem sam zato ker mi je dougcajt naprimer med gledanjem filma... in morm neki počet in zato jem...

Hvala za pomoč
Hmmm hmm... kolk si pa star ce smem uprasat??? Ker ce si tam okolo 18 (glede na to da prawis da trpi financno stanje si mogoce vec-ne wm..skrbis sam zase al mislis "mamino financno stanje") ... Pac kolikor vem je to obdobje ko člowek po domače rečeno ful žreš in kolikor se pogowarjamo je pač to tako najstnisko obdobje ko se ful bases z hrano in nimas nikoli dovol... In to nej bi blo pri vecini folka pri taksnih letih... seweda ker pa nisi omenil koliko si star ti ne morem soliti pameti pa tudi glede vsega tega nisem preprican ker to smo se pogowarjali le z prijatelji in vsi so bili priblizno na enakem!
Staro 02.12.2006, 09:42
pikec85 Uporabnik pikec85 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce pikec85
Član od: Jun 2006
Sporočila: 93

provej se malo nazaj zadržat pa ne toliko mislit na hrano...
pa začni se s kašnim športom ukvarjat ... pa žensko si dobi
Staro 02.12.2006, 09:56
Mojster

Citat:
Objavil-a mckeky
Hmmm hmm... kolk si pa star ce smem uprasat??? Ker ce si tam okolo 18 (glede na to da prawis da trpi financno stanje si mogoce vec-ne wm..skrbis sam zase al mislis "mamino financno stanje") ... Pac kolikor vem je to obdobje ko člowek po domače rečeno ful žreš in kolikor se pogowarjamo je pač to tako najstnisko obdobje ko se ful bases z hrano in nimas nikoli dovol... In to nej bi blo pri vecini folka pri taksnih letih... seweda ker pa nisi omenil koliko si star ti ne morem soliti pameti pa tudi glede vsega tega nisem preprican ker to smo se pogowarjali le z prijatelji in vsi so bili priblizno na enakem!
pa sm 15

finančno stanje je problem ker mi mat da keš itak pol pokupm celo mezo v šoli
sam to itak ni tak narobe sjpol ku zmanka ne morm več jest sam pol ku dam pridem še več pojem
sj fora je naprimer da mam da sm sit pa da mam dost ampak šezmer hočm jest... pol se pa tak najem da mi je slabo celo noč naprimer
Staro 02.12.2006, 09:58
Mojster

Citat:
Objavil-a pikec85
provej se malo nazaj zadržat pa ne toliko mislit na hrano...
pa začni se s kašnim športom ukvarjat ... pa žensko si dobi
na hrano nehat mislt je bol težk ku se mi med poukom kr oblački s hrano vozjo mem glave...
no s športom se profesionalno ne ukvarjam ampak se pa tk dost...(učasih še umes jem :D)
to z ženskami a je mogoče narobe če jih je preveč?
Staro 02.12.2006, 10:53
Verbal Uporabnik Verbal ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Verbal
Član od: Oct 2001
Naslov: Back when I was picking beans in Guatemala, we used to make fresh coffee, right off the trees.
Sporočila: 8.620

Citat:
Objavil-a ježek
to z ženskami a je mogoče narobe če jih je preveč?
Sploh ne, ravno to je dobro, da moraš nonstop tečt od ene k drugi in pri tem koristno pokuriš vse te kalorije. Plus, punce te sprejmejo takšnega, kot si, namesto da bi se trudile te prepričati, da se nehaš basat. Če pa te že katera poskuša, jo pa lahko mirno skenslaš, saj ni edina.
Staro 05.12.2006, 18:51
Be inspired Uporabnik Be inspired ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 82

Poha povzroča lakoto oz. željo po jesti.. mogoče je to
Staro 07.12.2006, 10:01
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

pri 15 letih in divjanju hormonov je logično, da ( sploh fantje) postanejo pravi uničevalci hrane ...
sem opazila pri svojih sinovih ... sem rabla 2x na let kredit da sem napolnila špajzo ...:D :D

edina težava je, da danes mladi posegajo po mastnih in neprimernih jedeh, ker so jim pač bolj dostopne: burgerji, pomfri, kalorične gazirane pijače ...
pri bolj zdravi ali bolj zmerni hrani se ti ne bo dogajalo, da bi po občutku sitosti še imel potrebo jesti ...

trik, ki je zelo pomaga je, da namesto sladkanih pijač začneš piti vodo, ker ljudje velikokrat zamenjajo žejo z lakoto; odtod tudi prenajedanje ... torej plastenka 0,5 vode naj bo vedno s teboj ...

je pa res, da rasteš, umsko delaš ( učenje je napor, kjer porabimo veliko energije) in če se tudi veliko gibaš je jasno, da moraš veliko jesti ...
škoda le, če bi si privzgojil slabe prehranjevalne navade ... slaba, nezdrava hrana in veliko prigizkov med glavnimi obroki zmeša uravnoteženo delovanje metabolizma in tako ščasoma lahko čutimo lakoto tudi ko smo pojedli velik obrok ...

pravilo št 1: vedno pojej doma kar skuha mama za kosilo - to je bolj zdravo in bolj nasitno kot prigrizki ...
pravilo št 2: ko začutiš lakoto, najprej nagni plastenko z vodo ... pij počasi, da začutiš da se želodec polni ...
pravilo št 3: začni se ukvarjati s kakim športom ... neverjetno koliko pokuri človek če samo 3x tedensko 2 uri kolesari ...
Staro 07.12.2006, 11:58
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Kolikokrat na dan jesti, nattka?
Staro 07.12.2006, 15:45
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

3 -4 x na dan je dovolj ... vmes samo če si resnično lačen ...

drugače pa ljudje smo budni nekako 16 ur ( povprečno), kar bi zneslo obrok na vsake 4 ure ...
v tem času se hrana popolnoma prebavi in izloči iz želodca ... in šele takrat je čas za nov obrok ...

Značke
hranjenja, hrano, motnje, zasvojen

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Lepe punce so vedno zasedene! Boy2380 Ljubezen in spolnost 37 11.09.2007 10:38
Punce in dedci ... ajde! monster Ostalo 125 30.10.2005 14:21

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:14.