Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 24.10.2010, 17:25
Maruša Uporabnik Maruša ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Sporočila: 2
Privzeto Snemanje na VHS

Hej,

lep pozdrav vsem "naprednejšim" uporabnikom. Sama žal nisem med njimi. Pred kratkim smo se naročili na Siol TV (brezična TV, Ruckus komplet za 2 TV, Sagem komunikator) in imam težave s snemanjem.

Kolikor sem brala po forumih je snemanje na VHS načeloma omogočeno, a samo tisti program, ki ga pustiš vklopljenega preden greš od doma. Kolikor razumem, lahko TV izklopiš, samo da STB ostane prižgan? Časovno zakasnjeno snemanje potem sploh deluje?

No, glavna težava je seveda priklop. Poskusila sem že vse mogoče variacije priklopa prek scart kablov, pa zaenkrat še nisem bila uspešna, zato prosim za pomoč!

Imam naprave:
STB Sagem: scat izhoda TV in VCR
TV Gorenje AK30: scart izhoda EXT I in EXT II
VCR Grundig Vivanco GV3143: scart izhoda AV1 (EURO AV) in AV2 (DEC./EXT.)

Trenutno so povezane:
STB s TV: scart TV ---> scart EXT II
STB z VCR: scart VCR ---> scart AV2
TV z VCR: scart EXT II ---> scart AV1

Če na TV priklopim na kanal AV2 vidim Siol TV. Če na TV priklopim na kanal AV1 vidim tisto, kar je že posneto na VHS, če pa predvajanje VHS ustavim, se mi pojavi moder ekran in napis "No signal. Check antenna connection." Če pritisnem na gumb snemaj, se mi posname taisti moder ekran, brez napisa.

Mi lahko prosim poveste, ali sem narobe zvezala naprave, ali preprosto ne znam poiskati pravega kanala na TV/VCR?

Se opravičujem za daljši post in se že vnaprej zahvaljujem za odgovore na moja arhaična vprašanja
Odgovorite s citatom
Staro 24.10.2010, 17:30
bbenci2 Uporabnik bbenci2 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Naslov: Moravske Toplice
Sporočila: 253
Privzeto Re: Snemanje na VHS

Če hočeš snemati na VHS moraš priključiti scart izhod iz STB-ja na VCR in na VCR-ju izbrati AV. VCR izhod (scart) pa pač priključiš na TV. Potem pa samo pritisneš REC in zadeva se že snema. Zelo enostavno.
Nikakor pa ne obe škatli priključevati na TV, signal iz STB-ja mora iti skozi VCR.
Odgovorite s citatom
Staro 24.10.2010, 17:41
Maruša Uporabnik Maruša ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Sporočila: 2

Hej, hvala za hiter odgovor. Tudi sama sem mislila, da bo tako preprosto Pa potem ni bilo in sem začela šahirati z izhodi. Pa tudi to ni pomagalo in sem začela malo brat forume, pa je nekdo napisal, da je sicer STB res srednja mašina, ampak da je on zvezal tudi TV in VCR, pa da mu je potem delovalo šele... Hm... očitno je odvisno od VCRja, morda imam pa prestarega in ne dojema digitalnih signalov? :S
Odgovorite s citatom
Staro 25.10.2010, 06:20
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 929

Nobene veze nima digitalen signal. V STB se namreč pretvori v analognega, kateri se vodi preko SCART kabla. Pri VCR je običajno drugi VCR konektor predviden za dekoder npr. satelitskih programov (običajno je tudi druge barve!). V nastavitvah VCR moraš nastaviti, da preko njega sprejemaš video signal. Moder ekran dobiš, ker AV2 na VCR nimaš pravilno nastavljenega
Vezava:
STB-TV poveži na TV-EXT 1
STB-VCR poveži na VCR AV 2
VCR AV 1 poveži na TV-EXT 2

Vhod v VCR nastavi na AV2. Poskusi tako in poročaj.
Staro 25.10.2010, 12:07
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

IPTV je slovo za VHS. kot je zgoraj rečeno pa se da.

Investicija v BOX bo v primeru, da dosti gledaš v posnetku (si navajena snemanja analogne TV) smiselna.

Druga verzija pa je snemanje prek PC. Verjetno pa ti bo problem sami spedenat, če zadev ne poznaš.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
snemanje, vcr, vhs, videokaseta, videorekorder

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Snemanje Siol TVja Trgovec SiOL TV 6 05.10.2009 12:47
OnemogoČeno snemanje z tv komunikatorjem sagem hafo123 SiOL TV 11 02.10.2008 20:06
free programcek za snemanje z neta SlovenskiSlavcek Računalništvo in internet 7 30.03.2008 20:30
Siol TV in snemanje na DVD?! Palinko SiOL TV 1 26.01.2007 12:37

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:49.