Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Prikaži rezultate anket: Koliko pokadite na dan
Več kot 1 škatlica na dan 7 12,73%
1 škatlica na dan 10 18,18%
Manj kot 1 škatlica na dan 13 23,64%
Ne kadim 25 45,45%
Glasovalci: 55. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 07.03.2006, 15:03
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841
Privzeto Re: odvajanje kajenja?

Citat:
Objavil-a liskas
hm, je pa težka na pir it pa ne pržgat. v takem primeru bi moral res korenito spremenit vzorce obnašanja.
res ni tako enostavno nehat...
menda nekaterim res uspe, da si rečejo..ko bom preštel do tri, bom nehal kadit in to je to. občudujem jih ( in vseeno malo podvomim v resničnost izjave).

kadila sem precej dolgo, več kot 15 let, res pa sem le redko pokadila več kot škatlo na dan. najhujša je navada, ritual. ko zmoreš sedet cel večer ob pivu, v družbi in ne prižgat, si zmagal.
Staro 07.03.2006, 15:09
sJavorshek Uporabnik sJavorshek ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce sJavorshek
Član od: Dec 2005
Naslov: kva jest vem
Sporočila: 3.275

Citat:
Objavil-a CaptainBlackAdder
Zaposli se na benz-pumpi
Sej se da zdržat tut tistih 8 ur brez, posebi če veš, da je lahko le-ta, ki jo boš med tem prižgal tvoja zadnja.
Staro 07.03.2006, 19:49
Snowblind Uporabnik Snowblind ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Sep 2005
Sporočila: 908

moj frend je preprosto nehal z vstopom novega leta
verjetno je to zahtevalo ogromno moči saj je bil strasten kadilec že vsaj 20 let
ampak mu je uspelo
sj bo tud teb ko najdeš prav način odvajanja

za nekatere je kul če postopoma manjšajo 'dozo'
za nekatere pa da preprosto nehajo
Staro 08.03.2006, 07:31
CaptainBlackAdder Uporabnik CaptainBlackAdder ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce CaptainBlackAdder
Član od: Jun 2005
Sporočila: 1.754

Citat:
Objavil-a Snowblind
moj frend je preprosto nehal z vstopom novega leta
verjetno je to zahtevalo ogromno moči saj je bil strasten kadilec že vsaj 20 let
ampak mu je uspelo
sj bo tud teb ko najdeš prav način odvajanja

za nekatere je kul če postopoma manjšajo 'dozo'
za nekatere pa da preprosto nehajo
Krasna stvar so tile novoletni sklepi - vsakoleto lahko sprejmeš iste in ti je tako prišparan trud zmišljevati si nove.
Staro 08.03.2006, 11:44
dzuko Uporabnik dzuko ni prijavljen
Moderator
Član od: Apr 2003
Sporočila: 7.888

Moja mi je včeraj objasnila, kako bi me poskusila odvaditi, če bi ponovno začel kadit..ukrep je sicer za nekoga verjetno malo neverjeten, meni pa se zdi glede na njen včerajšnji nastop nekaj čisto mogočega...

In sicer naj bi mi v cigaret stlačila notr "mego" oz. "topovski udar", tko da bi mi še tik pred prvim dimom totalno (z njenimi besedami) "razče***alo" faco..in vsaj ene pol leta tud pit drugače kukr po slamci nebi mogu, kaj šele kadil....

Tako da ja...je za premislit...
Staro 08.03.2006, 12:29
sadie_007 Uporabnik sadie_007 ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce sadie_007
Član od: Jun 2002
Sporočila: 20.705

Citat:
Objavil-a dzuko
In sicer naj bi mi v cigaret stlačila notr "mego" oz. "topovski udar", tko da bi mi še tik pred prvim dimom totalno (z njenimi besedami) "razče***alo" faco..in vsaj ene pol leta tud pit drugače kukr po slamci nebi mogu, kaj šele kadil....

Tako da ja...je za premislit...
... pol pa men moj reče, da sem huda punca ... :big: ... nej si tole prebere
Staro 08.03.2006, 12:52
dzuko Uporabnik dzuko ni prijavljen
Moderator
Član od: Apr 2003
Sporočila: 7.888

Da..od 15ga do 21ga leta...zdej sem pa že pol leta čist...
Staro 08.03.2006, 17:29
RH- Uporabnik RH- ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce RH-
Član od: Aug 2005
Naslov: FŠ
Sporočila: 0

namesto, da kadis, se vrzes v eno obliko rekreacije... hodis redno plavat, jogging, al pa igras kosarko parkrat tedensko... in ko te rekreacija enkrat tolko potegne noter, potem ti bo skoda zavrec ves svoj trud s tem, da bos przgal cigaret in si mazal pljuca s tem... ampak to ni tako lahko, ker moras res zavzeto tudi spremenit nacin zivljenja...

to sem ze probu in je deloval - pol leta nisem kadil, ker sem mogu bit res dobro prpravljen... ampak potem sem pa spet prizgal, najprej enega.... potem drugega... in tko se je zacel spet vse po starem...

vem pa, da ce bi se se enkrat lotu nehat kadit bi to storil na isti nacin... cigarete bi odrezu naenkrat in to popolnoma, pa vrgu bi se spet v en sport in si postavu nek cilj, kaj hocem tam dosezt...
Staro 08.03.2006, 19:00
bico Uporabnik bico ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce bico
Član od: Aug 2005
Sporočila: 475

Pr men je pa blo tako. Enostavno sem pokadil zadnji čik iz škatle, vrgel škatlo stran, ko sem se vračal domov, sem šel MIMO trafike. In mimo hodim že leto in 3 mesce. Sploh nisem rekel, da bom nehal kadit. Zgodilo se je čisto spontano. Pa da povem še to, da kajenje ni zasvojenost, ampak je vse v glavi. Ne čutim nobene potrebe. Kadil sem pa 12 let STRASTNO. Sam v roke se je treba vzet. No, pa da priznam, da mi je par kil prišlo na obisk. Raje par kil, kot pa 1 cigaret. Ne bom pa trdil, da sem za zmeraj nehal. NIKOL NE VEŠ.:cool2:
Staro 09.03.2006, 08:56
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Citat:
Objavil-a bico
Pa da povem še to, da kajenje ni zasvojenost, ampak je vse v glavi. Ne čutim nobene potrebe.
lol, nikotin stari.

sicer se strinjam, odvisno od posameznika. sam kadim že 8 let, od svojga 15 leta. so bla obdobja, ko sem kadil nekaj cigaret na dan,do obdobji, ko sem skadil 2 škatli dnevno. zadnja leta sem na okoli polovice škatle dnevno. jaz bi rekel, da je VEČINA v glavi. že 100x omenjene navade. če se kdaj zgodi, da sem do večera brez cigareta, takrat čutim POTREBO. Postanem razdražen, živčen itd. TO JE POTREBA PO NIKOTINU. Ampak večji problem mi predstavlja odpravljanje navad. Tega zarenkrat še nisem zmogel. Sem že večkrat probal.

Značke
kajenja, odvajanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:47.