Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Prikaži rezultate anket: Koliko pokadite na dan
Več kot 1 škatlica na dan 7 12,73%
1 škatlica na dan 10 18,18%
Manj kot 1 škatlica na dan 13 23,64%
Ne kadim 25 45,45%
Glasovalci: 55. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 09.03.2006, 17:26
bico Uporabnik bico ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce bico
Član od: Aug 2005
Sporočila: 475
Privzeto Re: odvajanje kajenja?

Jaz krize nisem mel. A zanimivo je tudi to, da nisem izkašljeval nič nikotina iz pljuč, kar bi bilo normalno. No, vsaj tako mislim.
Staro 10.03.2006, 13:28
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841
Privzeto Re: Odvajanje od kajenja?

Nikotina iz pljuč ne moreš izkašljevat, lahko bi pa katran, ki se je nabral na pljučih.
Zase vem, da sem precej kašljala, čeprav prej, ko sem še kadila, nisem.
Staro 12.03.2006, 21:46
Alfa-pi Uporabnik Alfa-pi ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2005
Sporočila: 19

Moja mati so bili stari 75 let ko so jim dohtar rekli, da morajo nehat vleč čike, al pa bo hitr konc z njo! Ja, če je pa tk, pa ne bom več vlekla tga hudiča! In je nehala, preprosto! Niti enega ni več v usta dala!

Torej, ne bodi zjamran, bodi dec, vrži stran in pozabi!
Staro 12.03.2006, 22:39
matt Uporabnik matt ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce matt
Član od: Jun 2001
Naslov: SCO
Sporočila: 0

Zdej ne najdem linka .. ampak dokazal so da pri dolocenem delu populacije nikotin zagrab huje kot heroin .. baje nekej odvisno od genov ..

Jest vem le to, da sem bil zal ocitno en od tistih .. in lansko leto sem rabil pol leta intenzivne "terapije" - od kemicnih pripomockov do avtosugestije. In bilo je cisto fizicna odvisnost (sploh nisem bil zivcen ali kaj podobnega - bile so tezave z ravnotezjem, srcna aritmija, kvazi astmsticni napadi, otrplost misic in podobno).

Tisti ki zmore vreci cike proc tako iz lufta, naj mi pa nekaj pove: zakaj hudica nisi tega ze prej naredil?

http://www.flags-and-anthems.com/imgs/flags/303x003.gif
Staro 13.03.2006, 22:15
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

seveda obstaja abstinenčna kriza (nekaj znakov Ak se najde na tem linku preberi tukaj

Znaki abstinenčne krize pri opustitvi kajenja iz linka:

močno izražena želja (potreba) po nikotinu
glavobol
tesnobnost, tiščanje v prsih
prebujanje med spanjem, nespečnost
depresivno ali disforično razpoloženje
težave pri koncentraciji
nepotrpežljivost
razdražljivost
nemir
znižana frekvenca pulza
povečanje teka
zaprtje (težave pri odvajanju blata)

Z glavobolom, povečanjem teka in zaprtjem se verjetno sreča vsak, ki preneha kaditi.
Staro 13.03.2006, 22:32
Novinec

Citat:
Objavil-a freya
Z glavobolom, povečanjem teka in zaprtjem se verjetno sreča vsak, ki preneha kaditi.
No, jaz sem iz AK prisel za 10 kil popolnejsi

Aja en hint za tiste, ki majo probleme s AK: ena pomembna komponenta je tist "sok" vdiha dima v pljuca .. k te, hm, "prijetno zascemi" .. Za kompenzirat ta filing priporocam cim mocnejse mentolove ali podobne bombone - jest sem zacel s fisherman's friend, potem pa dolgo na ta plavih airwaves-ih (zadnje case so se pokvarl).

In se ena stvar: kot sem ze omenil, prekinitev pavlovega refleksa - nehat pit kavo. Jest sem preklopu na caj, in to ginger (spet, fajn pece - kompenzacija).

Sicer vem, da je to odvisno od posameznika, ampak menim, da bo to marsikomu pomagalo. Rad bi pa poudaril, da ne smemo podcenjevati zasvojenosti. Dokler sem imel mindset, da "lahko kar z lufta neham", mi ni uspelo. Ko sem se pa lotil tega dosledno, ko sem, hjah, zacel "spostovati sovraznika", mi je koncno uspelo. Sicer 25 let prepozno .. pa vendar ..

Staro 13.03.2006, 22:48
m24u50 Uporabnik m24u50 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce m24u50
Član od: Feb 2006
Sporočila: 6

Hm... Jst sem tud ena izmed tistih, ki si vsak večer obljubijo, da bodo enega lepega dne nehal kadit... Žal- tist lep dan še ni prišel... Zanima me pa, ali je koga, ki je po nekaj letih nehal kadit cca. 8letih in bil že nekaj časa čist, kdaj zamikalo, da bi si ga z ZELOOO velikim veseljem prižgal brez obžalovanja.
Staro 14.03.2006, 08:18
dzuko Uporabnik dzuko ni prijavljen
Moderator
Član od: Apr 2003
Sporočila: 7.888

Citat:
Objavil-a m24u50
Hm... Jst sem tud ena izmed tistih, ki si vsak večer obljubijo, da bodo enega lepega dne nehal kadit... Žal- tist lep dan še ni prišel... Zanima me pa, ali je koga, ki je po nekaj letih nehal kadit cca. 8letih in bil že nekaj časa čist, kdaj zamikalo, da bi si ga z ZELOOO velikim veseljem prižgal brez obžalovanja.
Jaz poznam dva tipa ljudi...enim začnejo čiki ogabno smrdet in ratajo agresivni, samo če zavohajo cigaretni dim...drugi bi pa kljub temu, da so nehali kadit, požrli cigaret s kutijo vred, brez obžalovanja...no jst spadam med tadruge... isapp:
Staro 14.03.2006, 14:43
Sparx Uporabnik Sparx ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Sparx
Član od: Feb 2006
Naslov: /
Sporočila: 1

Citat:
Objavil-a planšar
rad bi nehal kaditi pa ne vem kako! pred kakim mesecem sem nehal za en vikend,sam ke sn prsu pa na siht pa vse postarem-do 2 škatlici na dan!!!!
kadim že 5let!!!ne najdem volje kako naj neham,!!!FOLK PROSIM POMAGAJTE MI KAKO NAJ NEHAM KADIT
JST SEM NEHALA KADITI IN SICER TAKO DA SEM EN DAN REKLA OD DANS NAPREJ PA NE KADIM VEČ, IN SEM SPRAVILA ŠKATLICO V PREDAL, IN JE ŠE VEDNO V PREDALU...NE KADIM ŽE SKOR 5 MESECEV.KADILA SEM PA 8 LET...TEMU SE REČE VOLJA!:wink: :wink:
Staro 14.03.2006, 16:12
Novinec

Citat:
Objavil-a Sparx
JST SEM NEHALA KADITI IN SICER TAKO DA SEM EN DAN REKLA OD DANS NAPREJ PA NE KADIM VEČ, IN SEM SPRAVILA ŠKATLICO V PREDAL, IN JE ŠE VEDNO V PREDALU...NE KADIM ŽE SKOR 5 MESECEV.KADILA SEM PA 8 LET...TEMU SE REČE VOLJA!:wink: :wink:
Temu se rece sreca. Da nisi fasala abstinencne ktrize. Tle ti nobena volja ne pomaga.

Značke
kajenja, odvajanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:32.