Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Prikaži rezultate anket: Koliko pokadite na dan
Več kot 1 škatlica na dan 7 12,73%
1 škatlica na dan 10 18,18%
Manj kot 1 škatlica na dan 13 23,64%
Ne kadim 25 45,45%
Glasovalci: 55. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 14.03.2006, 16:45
m24u50 Uporabnik m24u50 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce m24u50
Član od: Feb 2006
Sporočila: 6
Privzeto Re: Odvajanje od kajenja?

No, če lahko malo skrenem iz teme- glede, da se večina bori, da bi nehali kadit... tudi jst se tu pa tam, nato se premislim ,pa spet.. Včasih se vprašam, če imam tolk volje, da bi se sploh podala v to, ker istočasno vemo kako je škodljivo kaditi, po drugi strani pa tisti, ki kadimo prav dobro vemo kakšen poseben užitek si je zjutraj skuhati pol litra kave in zraven skaditi nekaj cigaret.
Ne me narobe razumet, upam da tisti, ki ste si zadali cilj, da nehate kadit, da vam to tudi uspe. Sama pa, ko bolje pomislim kako uživam ob tobakanju, mi na trenutke niti ni do tega, da bi nehala, saj konec koncev je to ena izmed redkih mojih, zelo slabih navad, poleg tega, da se malo premalo športam.

Sicer pa dragi kadilci- v tolažbo- vsak mora imeti en pameten razlog , da enkrat umre (malo heca)
Staro 14.03.2006, 17:51
korenje Uporabnik korenje ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce korenje
Član od: Jul 2004
Naslov: #skum@http://chat.ircnet.org
Sporočila: 675

kadilci smrdilci bruh bruh bruh
Staro 14.03.2006, 18:20
bart2 Uporabnik bart2 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce bart2
Član od: Mar 2006
Sporočila: 12

Poglej si primer: Npr., da si kadilec reče, da ne bo prižgal cigarete do pojutrišnem do 16:00h bo to zelo zelo težko dočakal brez cigarete. Zakaj? Ker ima v glavi, da mora še malo počakati pa bo lahko spet kadil. In ta misel (poželenje) skače po glavi vse do trenutka, ko bo spet lahko prižgal. Pri tem moraš imeti zelo veliko voljo, da ga ne prižgeš do tistega obljubljenega trenutka. Čakanje je za nekatere zelo trpeče. Mislim, da je ta dva dni veliko težje biti vzdržan, kot prva dva dni v primeru, ko nehaš za vedno in čakanja v bistvu sploh ni, ampak si že nekadilec. In tle je v bistvu prednost. Torej, če testno zdržiš dva dni brez cigarete pomeni, da izpolnjuješ vse pogoje, da uspešno prenehaš kaditi. Pri tem pa je volja in karakter potreben še zelo dolgo. Vsekakor ni enostavno, so pa potem rezultati zmagoslavni!

Še nekaj: Samozavest pada s tem, ko počneš stvari katerim ne znaš kljubovati in hkrati veš, da ti škodujejo!
Staro 14.03.2006, 18:38
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a m24u50
No, če lahko malo skrenem iz teme- glede, da se večina bori, da bi nehali kadit... tudi jst se tu pa tam, nato se premislim ,pa spet.. Včasih se vprašam, če imam tolk volje, da bi se sploh podala v to, ker istočasno vemo kako je škodljivo kaditi, po drugi strani pa tisti, ki kadimo prav dobro vemo kakšen poseben užitek si je zjutraj skuhati pol litra kave in zraven skaditi nekaj cigaret.
Ne me narobe razumet, upam da tisti, ki ste si zadali cilj, da nehate kadit, da vam to tudi uspe. Sama pa, ko bolje pomislim kako uživam ob tobakanju, mi na trenutke niti ni do tega, da bi nehala, saj konec koncev je to ena izmed redkih mojih, zelo slabih navad, poleg tega, da se malo premalo športam.

Sicer pa dragi kadilci- v tolažbo- vsak mora imeti en pameten razlog , da enkrat umre (malo heca)
Ni fora v volji, ampak v spremembi nacina zivljenja. Namesto, da zjutraj uzivas v pol litra kave in cikih, zacni poceti kaj drugega. Pa magari dalj spi . Najtezje je poceti iste stvari, kot jih pocnes zdaj, samo, da zraven nehas kadit.
Staro 14.03.2006, 19:43
m24u50 Uporabnik m24u50 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce m24u50
Član od: Feb 2006
Sporočila: 6

Citat:
Objavil-a mrjerry
Ni fora v volji, ampak v spremembi nacina zivljenja. Namesto, da zjutraj uzivas v pol litra kave in cikih, zacni poceti kaj drugega. Pa magari dalj spi . Najtezje je poceti iste stvari, kot jih pocnes zdaj, samo, da zraven nehas kadit.
Glej, to vse štima- da še vedno počneš stvari, ki si jih vedno, gre za to, da imaš enostavno strah pred tem, kaj boš recimo počel, ko greš s kolegici/kolegom na kavo, al pa zvečer v pub... enostavno ti nekaj manjka.
Strah pred mislijo- groza zdej pa ne bom nikoli več kadila, čeprav sem včasih to delala z velikim užitkom.
Zagrabi me panika, ko se odločim, da bom nehala kadit in imam v glavi skoz misu, da si ga ne smem prižgat za nobeno ceno, ko pa recimo ne razmišljam o tem, brez večjih težav zdržim skoraj cel dan brez cigareta. Mislim, da je vse na psihi- podobno, ko se odločiš, da bi rad shujšal nekaj kil- takrat se ti dogaja, da bi pojedel prav vse kar ti pride pod roke, čeprav pravzaprav nisi lačen.
Staro 14.03.2006, 19:45
Novinec

Pa ne pozabi na šport!
Med in uro po športu sploh ne paše kaditi! Tko da je najboljš kar cel dan športat. Pa ne v gostilni!
Staro 14.03.2006, 19:53
Novinec

[quote=m24u50]Glej, to vse štima- da še vedno počneš stvari, ki si jih vedno, gre za to, da imaš enostavno strah pred tem, kaj boš recimo počel, ko greš s kolegici/kolegom na kavo, al pa zvečer v pub... enostavno ti nekaj manjka.

V takih primerih se moraš pač mal bolj potrudit. Navade ne moreš kar tako izbrisat iz svoje glave. Svoj um moraš izuriti in prepričati, da si nekadilec. To ni možno narediti čez noč, ampak je to sad trdega in dolgega dela. V tem času pa si izpostavljen govorici uma, ki ti reče: Samo eno cigareto! In takrat mu odgovoriš: NE! Večkrat, ko to izrečeš lažje je pri naslednji prošnji.
Staro 15.03.2006, 07:34
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a mrjerry
ker stvar obvladaš predvidevam, da si že nehal kaditi

btw...jaz še vedno grem na kavo, le v zakajenih lokalih se ne počutim dobro in ne maram, da mi kdo puha dim v obraz
Staro 15.03.2006, 09:31
Pacijent

Citat:
Objavil-a m24u50
Glej, to vse štima- da še vedno počneš stvari, ki si jih vedno, gre za to, da imaš enostavno strah pred tem, kaj boš recimo počel, ko greš s kolegici/kolegom na kavo, al pa zvečer v pub... enostavno ti nekaj manjka.
Strah pred mislijo- groza zdej pa ne bom nikoli več kadila, čeprav sem včasih to delala z velikim užitkom.
Zagrabi me panika, ko se odločim, da bom nehala kadit in imam v glavi skoz misu, da si ga ne smem prižgat za nobeno ceno, ko pa recimo ne razmišljam o tem, brez večjih težav zdržim skoraj cel dan brez cigareta. Mislim, da je vse na psihi- podobno, ko se odločiš, da bi rad shujšal nekaj kil- takrat se ti dogaja, da bi pojedel prav vse kar ti pride pod roke, čeprav pravzaprav nisi lačen.
Pa reci temu psiha, ce zelis. Stos je v tem, da si neko aktivnost navajena opravljati na tocno dolocen nacin. Ce jo pocnes drugace, nekaj manjka. In jasno, v pubu pac tezko ne kadis, se posebej, ker je vecina pubov obupno zakajenih. Po mojem je treba tukaj iti stopnico visje in sploh ne zahajati v pube. Oziroma, zahajati redkeje, kot zdaj. Ze ce kadis SAMO, ko si na pivcu, mocno zmanjsas kolicino skajeni cigaret. Seveda, ce ne visis na pivcu vsak dan po par ur. Ampak potem imas ze problem z alkoholom, ne zgolj cigaretami.
Staro 15.03.2006, 09:32
Pacijent

Citat:
Objavil-a freya
ker stvar obvladaš predvidevam, da si že nehal kaditi

btw...jaz še vedno grem na kavo, le v zakajenih lokalih se ne počutim dobro in ne maram, da mi kdo puha dim v obraz
Kje je vzrok, da jaz ne predvidevam, da si uspesno prebolela ze vse bolezni in tegobe, o katerih se tukaj razpravlja in o katerih lahko das kak koristen nasvet?

Značke
kajenja, odvajanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:27.