Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 31.01.2012, 14:17
leonf Uporabnik leonf ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Sporočila: 29
Privzeto Re: Nov modem Innbox V50 z multicast ruterjem

Smešno je to, da mi je konfiguracija (data iz modema v wan ruterja ter video iz modema v lan ruterja) dobro služila nekaj let, zdaj po menjavi siol modema pa ista konfiguracija ne dela oz. dela delno (na vseh napravah mi ne dela internet, s siol tv na računakniku in xbmc ni problema).
Odgovorite s citatom
Staro 31.01.2012, 15:23
Maverick Uporabnik Maverick ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 412

Citat:
Objavil-a leonf Prikaži sporočila
Smešno je to, da mi je konfiguracija (data iz modema v wan ruterja ter video iz modema v lan ruterja)...
Tole itak ni pametna konfiguracija. video iz modema v LAN routerja NI pametna rešitev.

1. Omogočiš dostop do svojega LAN omrežja preko modema (kar je zelo slabo LAHKO)
2. Multicast promet ti obremenjuje mrežo

Bolje je imeti pač pc pa notri 2 mrežni, s tem da firewallaš dobro tisto mrežno ki je direkt iz modema in tam spustiš čez samo to aplikacijo.
Odgovorite s citatom
Staro 31.01.2012, 16:31
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852

Ali pa internet preko brezžične vzpostaviš (to možnost imaš) pa na mrežno za televizijo. Samo kolikor sem videl imaš kar nekaj naprav in verjetno bi rad imel TV na vsaki?
Odgovorite s citatom
Staro 31.01.2012, 17:24
Novinec

Zato se gre, tako lahko gledam na dveh xbmc ali na dveh prenosnikih, pač kje mi paše.
Odgovorite s citatom
Staro 31.01.2012, 17:26
Novinec

Ne gre več kot mi je šlo pred tem modemom, bom ga skuril pa da vidim, če bo drugi tudi delal take probleme
Odgovorite s citatom
Staro 02.02.2012, 11:36
Wave Uporabnik Wave ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 5

Kako se omogoči IGMPproxy na routerju?
Odgovorite s citatom
Staro 02.02.2012, 12:39
Uporabnik

Pod Advanced Setup > LAN > Enable IGMP Snooping če se ne motim =).
Odgovorite s citatom
Staro 05.02.2012, 07:34
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.094

Citat:
Objavil-a leonf Prikaži sporočila
Po nabavi siol box-a S in menjavi modema imam problem v omrežju. Data port je povezan z wan portom ruterja WRV200 in video port v lan port, tako da mi ruter zmeša tv in internet za uporabo po kablih na prenosnikih in xbmc, siol box S je posebej po svojem utp kablu speljan na trunk port. Torej po menjavi modema mi ta setup ne deluje o.k., tv preko ruterja sicer dela, vendar mi internet na xbmc in enem prenosniku ne dela oz. traja nekaj minut da začne delat, čez čas pa zopet preneha!
Poskusil sem tudi z varianto, da se modem poveže v internet in porta data in video oba gresta v lan porta ruterja, zgodba je enaka, nimam interneta na vseh napravah. Prav tako sem poskusil z drugim ruterjem asus wl-500g deluxe z dd-wrt fw, tudi zgodba enaka.
Enak setup mi je dosedaj služil zelo dobro, vse se je spremenilo z novim modemom
A bi zadeva morala delovat, če bi trunk port peljal na ruter? V tem primeru mi internet dela na vseh naprava o.k., tv pa ne.
A ima kdo kakšen predlog glede mojega problema?
lp
Tu imaš nekaj poglavitih razumskih napak.
Da deluje Trunk port kot je namenjen mora Innbox V50u obvezno sam vzpostavljati PPPOE povezavo, drugače SiolBox S nebo dobil interneta, ter biti na ločenem portu.

Da dobijo internet tudi ostale naprave v omrežju katere so povezane na ruter mora tudi ruter ali sam vzpostaviti internet z durgo PPPOE povezavo(dinamični IP ima 2x PPPOE), ali pa internet dobiti kar od innboxv50u kot DHCP client ali z fixnim IPjem.

DATA > WAN
VIDEO > LAN (1,2,3 ali 4)
TRUNK= SiolBox (zna uporabljat samo siol box in pravilno skonfiguriran linux, ruterji ponavadi ne in vidijo samo Data del TRUNKa)

BoxS tudi nima Wlana, tako da druga kot Standardni priklop oz standardna nastavitev na servis straneh tako ali tako ni možna.

Takšna je pravilna konfiguracija opreme. Če še ti ba kljub temu ne deluje pa išči napako na ruterju.

Citat:
3. PPPoE povezavo vzpostavi na usmerjevalniku in omogoči multicast promet.
Na Ruterju, torej DDWRT ali Tomato nesme biti omogočen Multicast promet!!!

Firewall
Allow multicast

To pod dobenim pogojem nesme biti obkljukano, sej ta trditev deluje samo na T-2 kateri dobi tako Internet kakor tudi Data preko WAN porta.
Pri Siolu pa video dobimo preko LAN porta, tako da če to obkljukaš boš blokiral Multicast in bo tema.

DDWRT na default konfiguraciji ima že vse pravilno nastavleno.

Nazadnje uredil Sawyer : 05.02.2012 ob 08:23.
Odgovorite s citatom
Staro 06.02.2012, 12:06
siko77 Uporabnik siko77 je trenutno prisoten
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce siko77
Član od: Sep 2007
Sporočila: 445

Citat:
Objavil-a Sawyer Prikaži sporočila
Tu imaš nekaj poglavitih razumskih napak.
Da deluje Trunk port kot je namenjen mora Innbox V50u obvezno sam vzpostavljati PPPOE povezavo, drugače SiolBox S nebo dobil interneta, ter biti na ločenem portu.

Da dobijo internet tudi ostale naprave v omrežju katere so povezane na ruter mora tudi ruter ali sam vzpostaviti internet z durgo PPPOE povezavo(dinamični IP ima 2x PPPOE), ali pa internet dobiti kar od innboxv50u kot DHCP client ali z fixnim IPjem.

DATA > WAN
VIDEO > LAN (1,2,3 ali 4)
TRUNK= SiolBox (zna uporabljat samo siol box in pravilno skonfiguriran linux, ruterji ponavadi ne in vidijo samo Data del TRUNKa)

BoxS tudi nima Wlana, tako da druga kot Standardni priklop oz standardna nastavitev na servis straneh tako ali tako ni možna.

Takšna je pravilna konfiguracija opreme. Če še ti ba kljub temu ne deluje pa išči napako na ruterju.

Na Ruterju, torej DDWRT ali Tomato nesme biti omogočen Multicast promet!!!

Firewall
Allow multicast

To pod dobenim pogojem nesme biti obkljukano, sej ta trditev deluje samo na T-2 kateri dobi tako Internet kakor tudi Data preko WAN porta.
Pri Siolu pa video dobimo preko LAN porta, tako da če to obkljukaš boš blokiral Multicast in bo tema.

DDWRT na default konfiguraciji ima že vse pravilno nastavleno.
To, da mora modem vzpostaviti PPPOE povezava, da box dobi data promet preko trunk porta, NE DRŽI! Jest mam lepo box na trunk portu, router mi vzpostavlja pppoe in dela čist lepo. In imam statični IP.

lps
Odgovorite s citatom
Staro 06.02.2012, 13:10
Uporabnik

Citat:
Objavil-a siko77 Prikaži sporočila
To, da mora modem vzpostaviti PPPOE povezava, da box dobi data promet preko trunk porta, NE DRŽI! Jest mam lepo box na trunk portu, router mi vzpostavlja pppoe in dela čist lepo. In imam statični IP.

lps
Verjetno imaš tukaj še aktivno brezžično povezano na svoj usmerjevalnik? Na tak način preko usmerjevalnika (po brezžični povezavi) teče DATA po kablu pa VIDEO.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
innbox, modem, multicast, nov, ruterjem, v50

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol modem + moj router v enem omrežju army113 Tehnična pomoč 2 05.06.2011 14:55
internet že nekaj dni ne deluje. ne pridem v modem iplazar1 Tehnična pomoč 7 31.10.2010 12:21
Siol modem nastavitev kot modem rambo013 Tehnična pomoč 4 30.06.2010 20:23
ADSL modem "crknil" cricket Tehnična pomoč 10 23.06.2008 22:58
Optični modem in dodatni router mdebevc1 Tehnična pomoč 3 17.01.2008 09:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:37.