Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Varen dom

Varen dom Odlična izbira za vse, ki ste veliko zdoma in želite imeti nadzor nad gibanjem v svojem domu.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 24.10.2012, 14:09
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 5.954
Privzeto Re: Varen dom

Pozdravljeni,

zeleno in oranžno kontrolno lučko lahko izključite na samem portalu Varen dom. Lučki se izklopi na: Varen dom portal > Video > Nastavitve > Kamera (ime kamere) > Stanje LED diod kamere > Izključeno.
Rdeče lučke okoli kamere pa so namenjene samemu nočnemu snemanju. Omenjenih ni mogoče izključiti in svetijo zelo medlo (skoraj nevidno).

Lep pozdrav
Miha
Staro 14.05.2013, 01:07
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Domet kamere je 12m. Ali je posneti obraz prepoznaven na taki razdalji, ali je tako popačen, kot naprimer na bencinskih servisih, kjer posnetega storilca skoraj ni prepoznati.
Ker v stanovanju skoraj ni relacije daljše od cca 7 - 8m, bi kamera moral posneti jasen obraz, recimo storilca, za prepoznavo.

Hvala za odgovor.
Staro 16.05.2013, 11:03
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 5.954

Citat:
Objavil-a Vsemogočni Prikaži sporočila
Domet kamere je 12m. Ali je posneti obraz prepoznaven na taki razdalji, ali je tako popačen, kot naprimer na bencinskih servisih, kjer posnetega storilca skoraj ni prepoznati.
Ker v stanovanju skoraj ni relacije daljše od cca 7 - 8m, bi kamera moral posneti jasen obraz, recimo storilca, za prepoznavo.

Hvala za odgovor.
Pozdravljeni,

najvišja ločljivost, ki jo podpira kamera je 640 x 480 pik, kar ustreza kriterijem za prepoznavo obrazov tudi za omenjeno razdaljo.

Lp,
Borut
Staro 13.06.2013, 13:17
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 849

Citat:
Objavil-a Vsemogočni Prikaži sporočila

Hvala za odgovor.
Če si kamero že namestil in postavil ne pozabi, da moraš imeti na vidnem mestu tudi nalepko, ki opozarja na video nadzor sicer je posnetek neuporaben.
Odgovorite s citatom
Staro 22.12.2013, 10:46
morfej Uporabnik morfej ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2009
Sporočila: 14

Zanima me, ali je posnetke, ki jih naredi kamera, mogoče prenesti na disk računalnika. Imeli smo vlom in jih potrebujemo za policijo in sodišče. Prosim za strokoven odgovor, ker mi vaši svetovalci po telefonu govorijo vse živo. Enkrat, da je mogoče, drugič da ni. Se mi pa zdi logično, da bi pri takšni storitvi, kot je varnost, to moralo biti mogoče. Ker sicer je to tako, kot če bi prodajali avtomobile, servis zanje pa ne bi bil mogoč.
Odgovorite s citatom
Staro 23.12.2013, 14:39
Uporabnik

Iz same kamere posnetkov ni mogoce prenesti, ker se na njo tudi ne shranjujejo! Shranjujejo se na trdi disk racunalnika, USB kljucek ali na portal varendom.telekom.si (odvisno od tega kaj si nastavil).

Najverjetneje se ti posnetki shranjujejo na portal varendom.telekom.si. Ta posnetek lahko preneses na svoj racunalnik. Prijavi se na portal, izberi video, zgodovina in nato izberi posnetek, ki ga zelis.

Sicer pa kolikor se spoznam na pravo - posnetkov na sodiscu ne bos mogel uveljavljati ce nisi imel ustrezno oznaceno, da je objekt pod video nadzorom. Poleg tega upam, da si imel kamero na ustreznem mestu in je kvaliteta posnetka zadostna.

Nazadnje uredil mnheia : 23.12.2013 ob 14:44.
Odgovorite s citatom
Staro 23.12.2013, 14:54
Novinec

Ne bo držalo. Video posnetkov, ki se shranijo na spletni strani, se ne da prenesti na računalnik. Označeno smo pa imeli.
Odgovorite s citatom
Staro 25.12.2013, 00:00
Uporabnik

Pisem iz tablice in ravnokar preizkusil. Kar sem napisal drzi. Se celo po elektronski posti lahko posljes ali pa natisnes.

Izberes posnetek (kliknes) in spodaj desno imas moznosti. Ce preiskuje vlom policija pa bodo tako ali tako zahtevali dostop.

http://shrani.najdi.si/?3p/6P/41cBQT...-12-25-00-.png

Nazadnje uredil mnheia : 25.12.2013 ob 00:10.
Odgovorite s citatom
Staro 26.12.2013, 12:39
Novinec

Ne bo držalo. Še enkrat. Slike, ki jih posname kamera, se dajo shraniti na računalnik, video posnetki pa NE. Lahko se jih samo deli preko maila in še to le za nekaj dni. Če kdo pravi drugače, naj pojasni postopek, kako video posnameš na trdi disk.

Velika pomanjkljivost kamere je tudi ta, da se ne da nastaviti njene občutljivosti. Včasih lahko pred njo dobesedno skačeš, pa se ne bo vklopila.

Skratka Telekom prodaja enega velika mačka v žaklju.
Odgovorite s citatom
Staro 26.12.2013, 13:30
Uporabnik

Citat:
Objavil-a morfej Prikaži sporočila
Ne bo držalo. Še enkrat. Slike, ki jih posname kamera, se dajo shraniti na računalnik, video posnetki pa NE. Lahko se jih samo deli preko maila in še to le za nekaj dni. Če kdo pravi drugače, naj pojasni postopek, kako video posnameš na trdi disk.

Velika pomanjkljivost kamere je tudi ta, da se ne da nastaviti njene občutljivosti. Včasih lahko pred njo dobesedno skačeš, pa se ne bo vklopila.

Skratka Telekom prodaja enega velika mačka v žaklju.
Res je, sem ravnokar preveril. Jaz sem se celi čas oziral na tvojo prvo objavo in nisem opazil, da si pozneje napisal, da želiš na računalnik prenesti video posnetek.

Sicer se oboje shranjuje na isti strežnik zato se lahko povežeš nanj z uporabo FTP in ga preneseš. FTP podatke za dostop do strežnika najdeš na kameri (sam trenutno ne morem preveriti če slednje drži je pa delovalo cca tri mesece nazaj).

Občutljivost kamere lahko nastaviš in sicer se z uporabo brskalnika Internet Explorer prijavi na kamero kot admin. Pojdi pod Motion Detect in tam lahko slednje nastavljaš.

Sicer težava ni v tem, da kamera ne bi zaznala gibanja ampak v nastavitvah strežnika na kar opozarjam že eno leto. Kamera enostavno ne more naložiti posnetka ker je ta nastavljen, da lahko nalaga vsake toliko časa ...

Dejansko kar se storitve tudi jaz nisem 100% odstoten zadovoljen ampak ne moreš reči, da te niso opozorili saj so v vsem reklamnem materialu vedno napisali, da to ni profesionalna rešitev.

--

Pri meni je težava v tem, da je kamera usmerjena proti vhodnim vratom in naredi posnetek takoj, ko zazna odpiranje - prehitro.

Poleg tega je postala še precej nestabilna odkar so storitve preselili v Slovenijo. Ni nalagala posnetkov, potrebno jo je bilo dnevno ponovno zaganjati ker je izgubila brezžično povezavo, ...

Pred par dnevi sem jo ponastavil, nastavil najvišjo kvaliteto in zdaj že nekaj časa deluje brez težav. Danes bom jo verjetno nastavil, da bo snemala na moj strežnik in potem strežnik, da bo ob vklopu alarma naložil posnetek na portal.

Nazadnje uredil mnheia : 26.12.2013 ob 13:39.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
dom, varen

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:36.