Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Hi-Fi in elektronika

Hi-Fi in elektronika elektronika, audio za poznavalce, glasbena oprema, ...

Orodja za teme
Staro 13.01.2009, 21:01
doli Uporabnik doli ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce doli
Član od: Nov 2005
Sporočila: 368
Privzeto Re: LCD ali Plazma ?

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila

Edino s komentarjem glede večje cene se ne bi najbolj strinjal, ampak to so že detajle .
Hm....... In kaj bi pridobil, če bi dal ene 1500€? Igric gor ne igram, iz compa bom kvečjemu kak film pogledal, za sound mam ONKYO surround receiver, ima pa mpeg2 in mpeg4, kvaliteta slike pa kot sem že rekel - odlična, večjega pa tudi ne bi. Ga potem nimam kam dat. Torej kaj bi dobil za dodatnih 900€?

Ne zafrkavam, da ne bo pomote. Resno mislim, ker se ne spoznam na te zadeve, pa me zanima za kaj je pri TV-ju vredno dat dodatnih 900€. Imam namreč še 6 dni čas, da ga nazaj odpeljem, če se bom premislil.
Staro 14.01.2009, 09:48
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a doli Prikaži sporočila
Hm....... In kaj bi pridobil, če bi dal ene 1500€? Igric gor ne igram, iz compa bom kvečjemu kak film pogledal, za sound mam ONKYO surround receiver, ima pa mpeg2 in mpeg4, kvaliteta slike pa kot sem že rekel - odlična, večjega pa tudi ne bi. Ga potem nimam kam dat. Torej kaj bi dobil za dodatnih 900€?

Ne zafrkavam, da ne bo pomote. Resno mislim, ker se ne spoznam na te zadeve, pa me zanima za kaj je pri TV-ju vredno dat dodatnih 900€. Imam namreč še 6 dni čas, da ga nazaj odpeljem, če se bom premislil.
Prvo vprašanje je, kaj gledaš in iz katerih medijev gledaš. V kolikor primarno gledaš TV, ki ima bistveno nižjo ločljivost, kot jo omogoča TV in v kolikor gledaš TV program malo mešano (torej dnevnik, oddaje in kot si rekel, "sem in tja kak film"), potem res ne boš opazil razlik.

Razlike se poznajo predvsem pri filmih višje ločljivosti, predvajanih z DVDja ali BluRay diska. Zato imajo dražji modeli vgrajeno elektroniko, ki kompenzira naravne slabosti LCD ekranov. Te sta predvsem:
1. žagasta slika zaradi pravokotne mreže matrike diod
2. negladko prelivanje slike, predvsem pri hitro premikajočih se objektih
Pogojno bi dodal še razlivanje robov, ki je posledica same MPEG kompresije. Pogojno zato, ker temu gledalci analogne televizije niso podvrženi, pa tudi zato, ker ima večina modelov vsaj nekaj osnovnega ostrenja robov že vgrajenega.

Problem 2 Sony konkretno rešuje s tehnologijo Motionflow. Stvar se res pozna pri akcijskih scenah - slika je preprosto ostrejša. Pri gledanju televizije ne opažam blaznih razlik.
Jaz povečini gledam filme, TVja praktično nič (redke oddaje in sem in tja šport), zato mi je kvaliteta slike pomembna. Omislil sem si tudi zelo soliden DVD predvajalnik, ki ima spet nekaj namenske elektronike za odpravljanje specifičnih problemov DVD. Tako predvajana slika je mnogo boljša, kot če bi isti DVD disk predvajal z računalnika preko VGA kabla.

Vsekakor ti čestitam da si se odločil za Sony. Pozna se pri uporabniškem vmesniku in pri daljincu - oba sta za razred spredaj pred ostalimi, ki sem jih držal v roki (LG, Panasonic).
Staro 14.01.2009, 16:14
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

http://www.cnet.com/hdtv-resolution/

Po prvi tabeli sodeč so tudi TV kanali, ki se predvajajo na 1920x1080.

Citat:
We've done side-by-side tests between two 46-inch LCD HDTVs, one with 1366x768 resolution and the other with 1080p resolution, using the same 1080i source material, and it was extremely difficult for us to see any difference. It becomes even more difficult at smaller screen sizes or farther seating distances--say
To pa je v skladu z mojo ugotovitvijo.

Čist informativno, ker sam nimam možnosti stestirat. Je ta ostrina pri akcijskih scenah vidna tudi nepazljivemu gledalcu ali je to podobno kot pri zvoku, ko nekateri gredo do perfekcije, pa večina razlike sploh ne opazi?
Staro 15.01.2009, 09:23
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Razlika je vidna.

Konkretno: LGjev LCD 42", film Matrix na DVDju, predvajan s PCja preko RGB kabla z VLC playerjem versus Sonyjev 40" z Motionflow 100Hz in Sonyjevim DVD predvajalnikom in HDMI kablom (omenjeni DVD predvajalnik povečuje ločljivost na 1080p)

V drugem primeru je slika čistejša in ostrejša, bistveno laže je opaziti detajle.

Da ne bo pomote, objektivno gledano je v obeh primerih slika zelo dobra. V primeru LGja težje opaziš razliko če sediš bolj daleč stran. Če pa pač postaviš eno rešitev ob drugo, je na Sonyju boljša slika.

(v biti nočem tukaj preferirati Sonyja, primerjava je zanimiva ker ima motionflow... philips ima neko podobno tehnologijo, ne vem pa, kako ji rečejo)
Staro 16.02.2009, 14:40
bejba020 Uporabnik bejba020 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 482

Ma tako ko gledam LCD tv-je pa imajo nekatere enake lastnosti cena pa je tud po 600-800 eu razlike, zakaj to?
Staro 16.02.2009, 16:09
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Kaj pa ti oči povejo? Je razlika ali ni?

Na katere modele točno ciljaš? Te scene trenutno sicer ne spremljam podrobno. Nekatere firme se pa bolj cenijo kot druge.

So pa cene v SLO trgovinah milorečeno čudne. Se vidi v isti trgovini stari model z 10-30% višjo ceno kot je njegov naslednik, ki pa ima tudi ceno močno privito ...

V glavnem se za tehniko splača iti firbcat na tuje zbiralce cen in se nato odločit kaj in kje nabavljat. Seveda je pa dobro izbrane kandidate tudi v živo pogledat. So pa v SLO tudi izjeme in se nekateri artikli dobijo kar pametno, kake zadeve celo zelo poceni. Precej je odvisno kdo je uvoznik in skozi koliko rok zadeva gre.
Staro 13.03.2009, 19:49
V3S0L3C Uporabnik V3S0L3C ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2009
Naslov: Koper in Ljubljana
Sporočila: 11

IMHO je Sony najbolsa izbira med ceno in kvaliteto. Vsi modeli ze imajo mpeg4 vgrajen in je za razliko od npr. LG model 5500, precej bolj kvaliteten. Pred letom so imeli se tezavo glede rdecega odtenka na ekranu, z zadnjimi modeli so to popravili. Cena sonya pa je cisto podobna philipsovi, za razliko da pri philipsu dobis 1 leto gar. Moje priporocilo "lcd", ker ima daljso zivljensko dobo, manj pokuri energije in je cenejsi za vec funkcijski tv. Nostalgiki pa kupite plazmo.
Staro 15.04.2009, 12:29
Razbojnik Cefizelj Uporabnik Razbojnik Cefizelj ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2006
Sporočila: 14

Daleč stran od plazme

Princip palzme je sijalka, ki oddaja UV svetlobo. Del te UV svetlobe (kljub zaščiti) prodre tudi v oko. UV svetloba uničuje receptorje svetlobe v očesu.

Princip LCD, je prepuščanje svetlobe s polariziranjem le-te. V tem primeru je v ozadju bela svetloba in ne UV. LCD očem ne škoduje.

Lep dan
Staro 21.06.2009, 19:47
Neurona Uporabnik Neurona ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2009
Sporočila: 7

Plazme proti LCD izgubljajo predvsem zaradi cene. So nekoliko boljše, ampak če tistih boljših lastnosti ne potrebuješ krvavo, ne razmišljaj: LCD.
Staro 21.11.2009, 23:14
DINAMIK Uporabnik DINAMIK ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2007
Sporočila: 254

Mene pa mika tale tv.....http://www.mediaplanet.si/foto-video...x-p50v10e.html Kaj vi menite?

Značke
lcd, plazma

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:19.