Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 03.03.2006, 19:42
valter Uporabnik valter ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 105
Privzeto Re: sagem modem

Citat:
Objavil-a zubor
Zdravo! Hvala za pomoč! Le to me še zanima..nastavitve rutera.."basic-internet access setup". Kje to nastaviš? Imam Xp.
Borut
To nastaviš na Sagem-u. V IE ali Firefox-u napiši tale naslov "192.168.2.1",user in geslo sta "user" in potem kot sem napisal zgoraj.
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2006, 20:19
zubor Uporabnik zubor ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce zubor
Član od: Jan 2006
Sporočila: 135

Hvala..mreža deluje OK, geslo za klicanje sem tudi vnesel, ruter se mi pa noče povezati z internetom...zalaufam PC...internet pa mi ne dela. Mogoče kaj veš tudi glede tega? Na Siolu jim še ne gre...
LP Borut
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2006, 21:53
Tommy Kebab Uporabnik Tommy Kebab ni prijavljen
Odvisnik
Član od: Aug 2004
Sporočila: 13.364

Greš na Internet access setup vpišeš uporabniško ime in geslo, ki si ga dobil od siola.
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2006, 22:55
Odvisnik

Bi pa še rad nekaj povedal, ko se boste igrali z nastavitvami vas morem nekaj opozoriti,v primeru če nastavitve ne shranite in resetirate sagem se bojo vse nastavitve zbrisale, če pa boste kliknili na opcijo shrani in ko boste resetirali sagem bojo nastavite shranjene. Zdaj pa opozorilo nikakor se ne igrajte z Interface Configuration tam sta dve opciji Interface Name : LAN in USB in date lahko na Trusted ali Untrusted v primeru če boste dali Untrusted opcijo pri lanu in usb in nato set in shrani nastavitve ste mrzli sagem neha delovati tudi reset ne pomaga.
Odgovorite s citatom
Staro 04.03.2006, 09:09
bostov Uporabnik bostov ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2005
Sporočila: 99

Citat:
Objavil-a storz
Na tej strani je samo poizvedba za možnost ADSL in TV, jaz pa hočem samo nadgradnjo hitrosti. ADSL paket že zdavnaj imam.
Odgovorite s citatom
Staro 04.03.2006, 09:38
drnovurb Uporabnik drnovurb ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce drnovurb
Sporočila: 213

Citat:
Objavil-a bostov
Na tej strani je samo poizvedba za možnost ADSL in TV, jaz pa hočem samo nadgradnjo hitrosti. ADSL paket že zdavnaj imam.
Nadgradnjo hitrosti na koliko? Če je to na 2 oziroma 4 mbit/s lahko pošlješ dopis s svojimi željami in podatki na Siol po pošti ali pa po faxu... Pa ne pozabi na podpis.

LP
Odgovorite s citatom
Staro 06.03.2006, 18:46
bostov Uporabnik bostov ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2005
Sporočila: 99

Citat:
Objavil-a klemenr
Pozdrav,

Dvig hitrosti traja v povprečju 4-5 delovnih dni.
Žal to povrpečje vsaj pri meni ne velja. Po dobrem tednu dni je še vse poo starem.
Odgovorite s citatom
Staro 06.03.2006, 19:06
storz Uporabnik storz ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce storz
Sporočila: 861

Citat:
Objavil-a Perica
Bi pa še rad nekaj povedal, ko se boste igrali z nastavitvami vas morem nekaj opozoriti,v primeru če nastavitve ne shranite in resetirate sagem se bojo vse nastavitve zbrisale, če pa boste kliknili na opcijo shrani in ko boste resetirali sagem bojo nastavite shranjene. Zdaj pa opozorilo nikakor se ne igrajte z Interface Configuration tam sta dve opciji Interface Name : LAN in USB in date lahko na Trusted ali Untrusted v primeru če boste dali Untrusted opcijo pri lanu in usb in nato set in shrani nastavitve ste mrzli sagem neha delovati tudi reset ne pomaga.
Lahko resetiras SAGEM tako da ga imaš ugasnjenega (izklopiš iz napajanja), pritisneš in držis tipko RST ( ne reg!!) - to je tista, ki je malo bolj noter odmaknjena. Medtem ko držis tipko RST priklopiš na elektriko in počakaš toliko časa, da slišiš KLIK. Potem lahko spustiš tipko rst in počakaš da se modem ene 2 x sam resetira. Potem boš imel sveže resetiran modem na privzetih nastavitvah.

lp,
storz
Odgovorite s citatom
Staro 06.03.2006, 20:59
Odvisnik

Hvala storz spet sem se nekaj novega naučil. Glede reg tipke sem pa enkrat bral navodila v pdf, ki so bila na siolu in je pisalo da nima nobene funkcije, da je izklopljena. Zdaj ne vem kako je.
Odgovorite s citatom
Staro 06.03.2006, 22:06
Odvisnik

storz deluje modem se vrne na privzete nastavitve.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
modem, sagem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:36.